Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

"King of the beach" titulu Doma laukumā izcīna Šmēdiņš

Jānis Celmiņš

"King of the beach" titulu Doma laukumā izcīna Šmēdiņš
Jānis Šmēdiņš. Foto: Imago/Scanpix

Ar Jāņa Šmēdiņa triumfu “King of the beach” turnīrā noslēgusies “Rīgas pludmales volejbola nedēļa 2019”. Noslēdzošā pasākuma diena Doma laukumā iesākās ar Ēnu treniņiem, kuriem sekoja “King of the beach” sacensības kungiem, kā arī paraugspēle dāmām ar Tīnas Graudiņas un Anastasijas Kravčenokas dalību.

Piektdienas vakars Vecrīgā iesākās ar apakšgrupu turnīra spēlēm “King of the beach” sacensībās. Tajās veiksmīgākais bija Jānis Šmēdiņš, aiz sevis atstājot Mārtiņu Pļaviņu, kurš līdzīgā turnīrā bija triumfējis reizē, kad šāda formāta sacensības norisinājās Latvijā – tālajā 2014. gadā. Jānis sev par palīgu finālā izvēlējās Edgaru Toču, bet Mārtiņam atlika spēlēt ar Aleksandru Samoilovu.

Pirms vīru lielā fināla Doma laukumā izveidotajā pludmales volejbola smilšu laukumā devās Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Viņu pretinieces paraugmačā bi nīderlandietes Džoja Štūbe un Marlēna Van Īrsela. Pirms diviem gadiem šo duetu duelī Hāgā spraigā cīņā panākumu svinēja mājinieces, pagājušajā sezonā Maskavā Latvijas duets prata revanšēties, bet šosezon vienīgajā tikšanās reizē Varšavā atkal veiksmīgākas bija Štūbe un Van Īrsela. Šodien Doma laukuma smiltīs Latvijas duets atkal prata panākt līdzsvaru savstarpējās cīņās. Lai gan cīņa bija visumā līdzīga, mūsu meitenes savu skatītāju atbalstītas svinēja divus panākumu divos setos 2:0 (21:17, 21:17), pēc mača atzīstot, ka spēlēt Doma laukumā bija īpaši.

Pēc dāmu uznāciena lielo finālu aizvadīja “King of the beach” dalībnieki kungiem. Cīņu labāk iesāka Šmēdiņš un Točs, uzvarot pirmajā setā. Lai gan otrajā Pļaviņš un Samoilovs prata revanšēties, izšķirošo trešo atkal labāk aizvadīja Šmēdiņš un Točs – 2:1 (15:13, 15:17, 15:13).

Tādejādi Jānis sēdās karaļa tronī, bet no Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta Vrubļevska rokām saņēma īpašo karaļa kausu. Kuldīdznieks tādejādi kļuvis jau par trīskārtēju “King of the beach” turnīra uzvarētāju.

Iepriekšējie “King of the beach” titula ieguvēji:

2009. gads – Toms Šmēdiņš
2010. gads – Aleksandrs Samoilovs
2011. gads – Ingars Ivanovs
2012. gads – Jānis Šmēdiņš
2013. gads – Jānis Šmēdiņš
2014. gads – Mārtiņš Pļaviņš
2019. gads – Jānis Šmēdiņš

  -2 [+] [-]

, 2019-08-30 23:26, pirms pusgada
tā Stubbe gan ir viena garšīga končiņa

  +1 [+] [-]

, 2019-08-31 00:32, pirms pusgada
ice F-1 rakstīja: tā Stubbe gan ir viena garšīga končiņa
Marlēna vēl skaistāka!

  -1 [+] [-]

, 2019-08-31 00:45, pirms pusgada
Abi traumētie vienā pāri, meeeh.

     [+] [-]

, 2019-08-31 00:54, pirms pusgada
Klātienē patīakams volejbols. Brīva atmosfēra un reizē augstas klases volejbols. Ceru ka šāds formāts jau veidojas kā tradīcija. Dzirdēju ka laikam maijā mums būs 3zvaigžņu turnīrs vīriešiem un sievietēm. Varbūt tad tas notiks gan Rīgā Doma laukumā gan Majoros. Abas vietas patīkamas.
Pirmo reizi sportā dzirdēju aicinājumu būt nedaudz klusākiem,jo...Doma baznīcā sākās dievkalpojums 19.00. un dīdžejs pēc aicinājuma būt klusākiem uzlika AC/DC.