Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase:0

Samoilovs: "Nākamajā sezonā noteikti būs izmaiņas mūsu komandā"

Ints Megnis

Samoilovs:
Aleksandrs Samoilovs. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Neskatoties uz uzvaru pagājušās nedēļas Pasaules kausa posmā Maskavā, pēc neveiksmīgās sezonas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš veiks izmaiņas savā komandā, sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja Samoilovs.

"Smaga sezona. Ja skatāmies pirms Maskavas, nesanāca nekas, kādus piecus turnīrus zaudējām līdzīgā cīņā trešajā setā - visu laiku trūka sportiskā veiksme. Ja parasti izšķirošajos brīžos paņēmām to vienu punktu, kas lauž spēles gaitu, šoreiz punktos, kurus jāpaņem, pietrūkst veiksmes. Tad sanāk nevis rezultāts 15:13, bet 13:15 un braucam mājās," sezonu raksturo Samoilovs. "Protams, nevar vainot tikai veiksmi, bet grūti atrast iemeslu, jo, piemēram, ar veselību šosezon viss ir kārtībā. Jā, Jānim pagājušās sezonas trauma nedaudz traucē un viņš neiet tik pārliecinoši, ja jākrīt uz labo roku, bet kopumā viss ir kārtībā. Sagatavošanās posmu aizvadījām līdzīgu kā pērn, trīs mēnešus bijām Ēģiptē. Mums bija sparinga nometnes, braukājām un trenējāmies. Varbūt nedaudz nosēdāmies fiziski, tas uzreiz rada emocionālo fonu un rezultātā visu izšķir nianses - 1-2 punkti."

Šajā sezonā starptautiskos turnīros Samoilovs un Šmēdiņš reizi uzvarējuši, reizi izcīnījuši piekto vietu, trīs reizes bijuši devītie, bet piecas reizes apstājušies jau 17. pozīcijā. "Arī Krievijā mēs tagad priecājamies par zeltu, bet viens divi punkti un varējām izkrist otrajā kārtā. Tas ir sports - nežēlīgs, bet līdz ar to arī interesants," saka pieredzējušais sportists.

Atbildot uz jautājumu, ko komanda sagaida šonedēļ paredzētajā Jūrmalas posmā, Samoilovam sakāms ir tikai viens vārds. "Uzvaru. Labi, no Jūrmalas sagaidu labu laiku, cilvēkus tribīnēs, kas mūs atbalstīs, volejbola svētkus un ceru, ka varēsim no sevis izspiest visu, lai sasniegtu maksimāli labu rezultātu. Pēc Jūrmalas mums būs nedēļa brīva, līdz ar to šonedēļ sevi jāizspiež maksimāli. Nebūs tā, ka mēs ieslēgsim taupības režīmu."

"Olimpiskajam kvalifikācijas rangam nesekojam cītīgi līdzi, bet apmēram situācija ir skaidra. Iepriekšējos trijos olimpiskajos ciklos jau esam iemācījušies, ka jāizcīna trīs medaļas un tad būsim tur, kur jābūt. Jā, it kā Jūrmalas turnīram ir tikai trīs zvaigznes, tomēr, iekļūstot četriniekā, tur varēs iegūt ļoti vērtīgus ranga punktus," secina sportists. "Ieskaitē iet 12 labākie posmi un četrinieks trijās zvaigznēs noteikti būs pietiekoši, lai tiktu starp šiem 12 turnīriem. Šeit ceturtā vieta dod 420 punktus, kas ir vairāk nekā devītā vieta četrās zvaigznēs (400)."

Septembra sākumā Samoilovam un Šmēdiņam gaidāma dalība Romā paredzētajā Pasaules kausa finālposmā, bet pēc tam novembra vidū viņi dosies uz četru zvaigžņu turnīru Meksikā. "Pēc Romas paņemsim nelielu pauzi un tad turpināsim strādāt, jo vēl gaidāms Meksikas turnīrs. Tomēr domāju, ka tas jau tiks aizvadīts ar domu par nākamo sezonu - no septembra gatavoties aprīlim, kad sāksies finiša taisne pirms olimpiskās atlases noslēguma un desmit nedēļas pēc kārtas būs turnīri. Lai noturētu fizisko formu tik ilgam laikam, mums tiešām vajadzēs sākt gatavoties jau septembrī."

Samoilovs saka, ka viņi gatavojas atkārtoti piesaistīt fiziskās sagatavotības treneri Krišjāni Eikenu, kurš šogad nevarēja palīdzēt, turklāt nav izslēgtas arī krasākas maiņas kolektīvā - pludmales volejbola sabiedrībā runā, ka duets varētu šķirties no sava trenera Genādija Samoilova.

"Viss jauns ir labi aizmirsts vecais," Samoilovs saka par Eikenu, atzīstot, ka tā kā treneris šogad nevarēja visu izbraukāt, komanda izlēma iztikt bez fiziskās sagatavotības trenera un gatavoties pēc individuālas programmas. "Vēl esam procesā, pagaidām neko nevaru atklāt un rit pārrunas. Mēs jau pirms Maskavas par to domājām. Jā, tagad varam teikt, ka ir zelts un viss ir baigi forši, tomēr sarunas bija jau pirms. Skatīsimies, runāsim, runāsim ar treneriem. Mums ir liela komanda, kaut kādas izmaiņas uz nākamo sezonu noteikti būs."

  +3 [+] [-]

, 2019-08-22 09:19, pirms 11 mēnešiem
Paši nešķirsies, bet treneri Genādiju mainīs? Tas ir kas jauns..

  +4 [+] [-]

, 2019-08-22 09:39, pirms 11 mēnešiem
Domāju, ka sen bija laiks no Genas šķirties, pamēģināt kautko jauno.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-22 10:23, pirms 11 mēnešiem
Nu nezinu, ja tiks uz OS, tad šķiršanās no trenera var radīt neparedzamas sekas.

  +6 [+] [-]

, 2019-08-22 11:51, pirms 11 mēnešiem
Marcello92 rakstīja: Nu nezinu, ja tiks uz OS, tad šķiršanās no trenera var radīt neparedzamas sekas.
Aizbrauc uz Lielupi un paklausies, kā Gena ālējās jau spēlējot ar veterāniem. Pieļauju ka 30+ vecuma vīriešiem, tā mūžīgā bļaušana sāk piegriezties.

  +6 [+] [-]

, 2019-08-22 12:20, pirms 11 mēnešiem
Samoilovs cer uz daudz skatītājiem. Vai 31 eiro skatītājus neatbaidīs?

  -2 [+] [-]

, 2019-08-22 13:10, pirms 11 mēnešiem
Brāļus Samoilovus kopā prognozēju kā izmaiņas komandā.

     [+] [-]

, 2019-08-22 17:48, pirms 11 mēnešiem
FUNS rakstīja: Samoilovs cer uz daudz skatītājiem. Vai 31 eiro skatītājus neatbaidīs?
Ko tu viņam piesējies, ne jau viņš lemj pa cik euro būs ieejas maksa

     [+] [-]

, 2019-08-23 08:39, pirms 11 mēnešiem
FUNS rakstīja: Samoilovs cer uz daudz skatītājiem. Vai 31 eiro skatītājus neatbaidīs?
Vai dalībnieku sastāvs motivē pirkt biļeti,tur nav neviena brekša ? Visi 3 desmita spēlētāji,izņemot mūsējos .