Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Ozoliņa: "Ja nekas nemainīsies, tad arī es aizbraukšu prom, tāpat kā Alise Lece"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Ozoliņa: "Ja nekas nemainīsies, tad arī es aizbraukšu prom, tāpat kā Alise Lece"
Alise Lece, Andris Krūmiņš, Tīna Graudiņa, Marta Ozoliņa, Anastasija Kravčenoka. Foto: facebook.com/piparkukumarta

Divkārtējā valsts čempione Marta Ozoliņa nav apmierināta ar notiekošo pašmāju sieviešu pludmales volejbolā. Feisbukā piedraud rīkoties tāpat kā trīskārtējā valsts čempione Alise Lece, kura jau vairākus mēnešus atrodas Havaju salās.

Latvijas Volejbola federācija vakar izsludināja konkursu un sieviešu pludmales volejbola izlases trenera amatu. Trenera galvenie uzdevumi: izveidot sieviešu pludmales volejbola izlases sastāvu un sagatavot to dalībai Eiropas Kontinentālā kausa izcīņas otrajai kārtai, kā arī finālam, ja izdodas kvalificēties. Treneris tiek meklēts četru mēnešu darbam: 2020. gada marts-jūnijs. Iespējamo pretendentu loku sašaurina prasība "pieredze darbā ar sieviešu komandām". Interesanti, ka vajadzīga arī "laba reputācija".

Marta Ozoliņa: "Es kā spēlētāja, kura grib spēlēt, trenējas un ir gatava vēl vairāk trenēties, gaidu to brīdi, kad parādīsies kaut kāda sistēma izlases lietās. Par izlases spēlētāju variantiem, galvenajiem treneriem, treniņu kārtību - katru gadu visas šīs lietas notiek pēdējā brīdī, un vēl tad ir problēmas."

"Uz galvenajām sacensībām brauc spēlētājas, kuras attiecīgajā brīdī ir spēcīgākās - tas arī man liekas pareizi. Bet problēma sākas tajā brīdī, kad izlase beidzas. Katrs aiziet uz savu pusi un neviens tā īsti nezin, kura vēl trenējas, kurai ar veselību ir problēmas un kura ir ārzemēs. Vai nebūtu loģiski, ja mēs tiešām vēlamies attīstīt pludmales volejbolu, izveidot izlases treneru un spēlētāju sastāvu, kas visu cauru gadu darbojas? Ievēlam treneri. Treneris vienreiz mēnesī organizē kopējus treniņus kandidātiem, jo ikdienā katrs trenējas pie sava trenera. Tuvojoties sacensībām, nedaudz laicīgāk kā divas nedēļas pirms sacensībām, treniņus taisa biežāk, samazina kandidātu skaitu un beigās izvēlās labākos spēlētājus," rosina pludmales volejboliste.

"Pats sākums treneru nozīmēšanā vienmēr ir vistrakākais. Katrs rauj segu uz savu pusi un tad ir jautājums - tu vēlies parakstīties uz šo darbu jo tiešām vēlies sasniegt kaut kādu rezultātu ar šo izlases sastāvu, vai piedāvātā alga ir galvenais motivētājs? Kad visi viens otram spalvas ir izrāvuši, naudu sadalījuši un treneris ir nozīmēts, varam sākt darbu. Šajā brīdī man rodas jautājums. Visi strādā, trenējas, veiksmīgi aizvadām Kontinentālā kausa posmu. Tuvojas nākamā kārta, ko darīsim? Iepriekšējās kārtas dalībnieces Tīna un Nastja ir kvalificējušās olimpiskajām spēlēm (joprojām prieks par jums, meitenes), viņas nevar startēt [Kontinentālā kausa turpinājumā]. Alise ir nolēmusi savus nervus "nečakarēt" un paskatīties, ko pasaule piedāvā [devusies uz Havaju salām, kur atrodas jau vairākus mēnešus]. Es joprojām spītīgi kustos uz priekšu un gatavojos spēlēt. Kurš tad beigās šogad spēlēs? To mēs vēl redzēsim, kā izlems iepriekšējā Kontinentālā kausa posma treneris Andris Krūmiņš," saka spēlētāja.

""Meklējam Latvijas sieviešu pludmales volejbola izlases treneri!" Paga, ko? Es kā spēlētāja, kura startēja iepriekšējā kārtā un dara visu, lai startētu arī nākamajā, neko nesaprotu. Man liekas, ka iesākto darbu pabeigt līdz galam ir normāli. Iepriekšējā kārtā nostartējām pietiekami veiksmīgi, lai šis treneris turpinātu strādāt. Aizstāvu treneri Andri nevis tāpēc, ka man tas būtu kāds pluss uz nākamo kārtu, jo vienreiz jau viņš mani iekļāva izlases sastāvā, bet gan tāpēc, ka viņa sastāvā mēs izpildījām uzdevumu. Runājot par sevi - ja šogad mani nepaņems un sevi nepierādīšu, tad to es uzņemos tikai un vienīgi uz sevi. Bet kāpēc ir jāmeklē jauns treneris, ja mums jau tāds ir? Atļaujiet tam cilvēkam pabeigt darbu, izvērtējam un tad sākam kaut ko domāt!"

Kā ja ziņots, pērn Kontinentālā kausa pirmajā kārtā Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Alise Lece/Marta Ozoliņa mūsu valstij izcīnīja ceļazīmi uz otro kārtu. Patlaban izskatās, ka uz maija otro kārtu būs ļoti sarežģīti nokomplektēt konkurētspējīgu sastāvu. Savukārt jūnija finālturnīra uzvarētājvalsts iegūs Tokijas olimpisko spēļu kvotu.

Marta Ozoliņa: "Esmu spēlētāja, kura grib pārstāvēt savu valsti svarīgos mačos un beidzot iegūt kādu medaļu. Man ir piegriezies, ka nekur nav nekādas kārtības un sistēmas. Šeit vēl esmu, jo mīlu pludmales volejbolu un nevaru iedomāties savu ikdienu bez tā. Gribu pierādīt, ka Latvija var vairāk. Bet, ja visi turpinās cīnīties tikai par savām interesēm, nevis tik tiešām attīstīs pludmales volejbolu, tad nekas nemainīsies un arī es aizbraukšu uz Havaju salām. Sākās tas viss ar Alisi, tad es un tad jau citi spēlētāji. Pajautājiet sev, kāpēc jūs darāt to, ko jūs darāt? Ja tas ir tikai un vienīgi bizness, tad man ir žēl jauno spēlētāju. Ja tas ir bizness un kaut neliela mīlestība pret šo sportu, tad viss vēl var mainīties. Veiksmi visiem treneriem vēlēšanās un varbūt tiekamies laukumos!"

Izmantoie resursi:
Marta Ozoliņa / facebook.com
volejbols.lv/pludmales-volejbols

 +11 [+] [-]

, 2020-02-11 16:25, pirms 2 mēnešiem
ak šīs hobija sporta intrigas !!!

  +7 [+] [-]

, 2020-02-11 16:37, pirms 2 mēnešiem
Alisei instagramā jautāja, ko viņa tik ilgi dara Havaju salās. Neatbildēja...

  +7 [+] [-]

, 2020-02-11 16:40, pirms 2 mēnešiem
Ejiet pasaulē un pierādiet sevi.
Ja būs jums panakumi, tad Latvija jūs sameklēs un saregulēs!

  +6 [+] [-]

, 2020-02-11 16:50, pirms 2 mēnešiem
Alise, tūlīt pat brauc atpakaļ!

Latvijai vajag garu spēlētāju.
Martai vajag pārinieci.

  +4 [+] [-]

, 2020-02-11 17:02, pirms 2 mēnešiem
v-bols rakstīja: Alise, tūlīt pat brauc atpakaļ!

Latvijai vajag garu spēlētāju.
Martai vajag pārinieci.
vinja ir laba, jaa. bet kur ir rezultaati?? kaa sheit izdziivot, ja turniiros neizdodas sapelniit naudas balvas??

  +4 [+] [-]

, 2020-02-11 17:09, pirms 2 mēnešiem
v-bols rakstīja: Alisei instagramā jautāja, ko viņa tik ilgi dara Havaju salās. Neatbildēja...
čopīti sauļo !!!

  +5 [+] [-]

, 2020-02-11 17:19, pirms 2 mēnešiem
Tagad visi sporta veidi pieprasīs no valsts sistēmu?
Dēļ amatieriem būvēs sistēmu? Cik no pasaules top valstīm vispār ir valsts līmņa sistēmas pludmales volejbolam? Ja nemaldos lielāko tiesi ir klubi, treneru kolektīvi, kas ņem amatierus ar potenciālu no pagastu svētkiem un vāc uz savu klubu, trenē, sūta pasaulē naudu peln;īt... Varbūt kļūdos...

  +2 [+] [-]

, 2020-02-11 17:26, pirms 2 mēnešiem
A vispār daudzi tā mums Latvijā var paņemt un izdomāt un aizbraukt uz havaju salām... un vēl dzīvot tur?
Ir kaut kāds fonds, kur var līdzekļus tam dabūt, es ar pa vasarām pludmales volejbolu griežu... neateiktos
UN ja nopietni, nu, ja tu vari aizbraukt uz tām salām un tur trenēties - tak brauc, pat dubultā nedomā... I tur apstākļi saulaināki, i smiltis īstas, i gaiss piemērots, tik labāk sagatavosies starptaustiskiem mačiem...

Vai varbūt šis ir skumju brēciens, jo nespēj uztrenēties līdz tādam līmenim, lai aizbrauktu, lai kāds gaidītu...

     [+] [-]

, 2020-02-11 17:36, pirms 2 mēnešiem
oxa rakstīja: Ejiet pasaulē un pierādiet sevi.
Ja būs jums panakumi, tad Latvija jūs sameklēs un saregulēs!
panākumiņi jau ir bijuši..
vienu gadu taču brauca pa visām eksotiskajām valstīm un ņēma podestus vienu pēc otra 1 un 2 zvaigžņu turnīros

     [+] [-]

, 2020-02-11 17:49, pirms 2 mēnešiem
Respect par detalizēto viedokli, izteikto sāpi un problēmām.
Bet šaubos vai brīvmāksliniekiem bīčā vajag sarežğīt un veidot kaut kādu izlasi.. Izlasēm ir kādi turnīri? Tīnu un Nastju vajag dzīt uz kaut kādiem izlases treniņiem??

     [+] [-]

, 2020-02-11 17:52, pirms 2 mēnešiem
Raitcha rakstīja: A vispār daudzi tā mums Latvijā var paņemt un izdomāt un aizbraukt uz havaju salām... un vēl dzīvot tur?
Ir kaut kāds fonds, kur var līdzekļus tam dabūt, es ar pa vasarām pludmales volejbolu griežu... neateiktos
UN ja nopietni, nu, ja tu vari aizbraukt uz tām salām un tur trenēties - tak brauc, pat dubultā nedomā... I tur apstākļi saulaināki, i smiltis īstas, i gaiss piemērots, tik labāk sagatavosies starptaustiskiem mačiem...

Vai varbūt šis ir skumju brēciens, jo nespēj uztrenēties līdz tādam līmenim, lai aizbrauktu, lai kāds gaidītu...
Mums pilna valdība ar tādiem, kuri ir tikuši pie darīšans, tikai tā īsti nesajēdz, ko darīt. Tādēļ daudzas lietas pie mums ir tur, kur tās ir... Tāpat ir ar Tevi - esi ticis pie iespējas šeit kko uzrakstīt, tikai pašam nav sajēgas, ko raksti...

  +1 [+] [-]

, 2020-02-11 17:55, pirms 2 mēnešiem
Daniel rakstīja: Respect par detalizēto viedokli, izteikto sāpi un problēmām.
Bet šaubos vai brīvmāksliniekiem bīčā vajag sarežğīt un veidot kaut kādu izlasi.. Izlasēm ir kādi turnīri? Tīnu un Nastju vajag dzīt uz kaut kādiem izlases treniņiem??
Vēl viens gudrais... Tak izlasi rakstu!

  +1 [+] [-]

, 2020-02-11 19:18, pirms 2 mēnešiem
"Ja tas ir bizness un kaut neliela mīlestība pret šo sportu, tad viss vēl var mainīties." ||||||| - tas ir bizness. ja nav perspektīvas, naudu neiegulda un novirza citur. biznesā neliela mīlestība nav izšķirošais rādītājs.

  +1 [+] [-]

, 2020-02-11 19:40, pirms 2 mēnešiem
Nodarbojas ar savu hobiju,sauļojas pa pludmalēm,gorza dupšus čaļu priekšā, un vēl grib lielu piķi ? Lai iet uz Čaka ielu !

     [+] [-]

, 2020-02-12 08:36, pirms 2 mēnešiem
Peecis30 rakstīja: Mums pilna valdība ar tādiem, kuri ir tikuši pie darīšans, tikai tā īsti nesajēdz, ko darīt. Tādēļ daudzas lietas pie mums ir tur, kur tās ir... Tāpat ir ar Tevi - esi ticis pie iespējas šeit kko uzrakstīt, tikai pašam nav sajēgas, ko raksti...
Da ej tak tu ...!

     [+] [-]

, 2020-02-12 08:57, pirms 2 mēnešiem
strops rakstīja: Nodarbojas ar savu hobiju,sauļojas pa pludmalēm,gorza dupšus čaļu priekšā, un vēl grib lielu piķi ? Lai iet uz Čaka ielu !
Tu rakstu izlasīji, zābak?