Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

T.Šmēdiņš/Šmits zaudē austriešiem un neturpina cīņu par pamatturnīru Romā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

T.Šmēdiņš/Šmits zaudē austriešiem un neturpina cīņu par pamatturnīru Romā
Toms Šmēdiņš. Foto: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Toms Šmēdiņš un Kristaps Šmits Itālijas galvaspislētā Romā ņēma dalību Pasaules kausa tūres finālposma kvalifikācijā. Pirmās kārtas mačā latvieši ar 0-2 (14:21, 16:21) piekāpās austriešiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristauzam, noslēdzot turnīru pēc vienas spēles.

Šmēdiņš un Šmits pirmo kopīgo turnīru aizvadīja nedēļas nogalē Jūrmalā, Latvijas atklātā čempionāta finālposmā izstājoties ceturtdaļfinālā. Nu abi devās iekarot Romu, kur Pasaules kausa tūres finālposmā centās pārvarēt kvalifikāciju. Pirmajā spēlē latviešiem pretī stājās Austrijas pludmales volejbolisti Martins Ermakora un Morics Pristauzs, kuri šosezon izcīnījuši 9. vietu Ostravas četru zvaigžņu turnīrā, bet citos augstākās raudzes turnīros palikuši uzreiz aiz pamatturnīra sliekšņa.

Jau spēles ievadā Austrijas duets izvirzījās vadībā ar 5:1, kad ar eisu atzīmējās Ermakora, bet Šmēdiņš nespēja noslēgt savus uzbrukumus. Pēc kāda laika Šmēdiņam izdevās atspēlēt bumbu aizsardzībā un sadeldēt deficītu līdz diviem punktiem (4:6). Nākamajā izspēlē Šmēdiņš to paveica vēlreiz, bet pēc tam atdūrās Ermakoras blokā. Līdz tehniskajam pārtraukumam austrieši kontrolēja notikumus un tajā devās vadībā ar 12:9. Pēc pārtraukuma Šmēdiņš labi nospēlēja pie tīkla, sadeldējot deficītu līdz diviem punktiem (11:13). Austrijas duets uzreiz atbildēja ar diviem gūtiem punktiem, kas latviešiem lika ņemt pārtraukumu. Šmēdiņš turpināja ik pa laikam pacelt bumbu aizsardzībā, bet ne gūt punktu, lai atspēlētu deficītu. Tādējādi pirmais sets zaudēts ar rezultātu 14:21.

Arī otrajā setā austrieši ātri ieguva divu punktu pārsvaru, kad Ermakora atzīmējās ar bloku. Brīdi vēlāk savu atlētismu nodemonstrēja arī Šmits, ar bloku panākot izlīdzinājumu, bet Šmēdiņš pēc atspēlētas bumbas aizsardzībā izvirzīja Latvijas duetu vadībā. Uzreiz sekoja vēl viena kļūda, kas austriešiem lika ņemt pārtraukumu pie rezultāta 7:5. Latvieši ar grūtībām, bet līdz seta vidum tomēr spēja noturēt iegūto pārsvaru (10:8).

Pēc pārtraukuma austrieši pārņēma iniciatīvu un izvirzījās vadībā ar 14:12. Situāciju uzlaboja Šmits, kurš bloķēja Ermakoras uzbrukumu, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Tas gan izrādījās arī viss. Austrijas duets atjaunoja divu punktu pārsvaru, bet pēc Ermakoras eisa bija vadībā ar 19:16. Viņš vēl uzlika bloku, liekot Latvijas duetam kapitulēt spēlē ar rezultātu 0-2 (14:21, 16:21) un izstāties no tālākas dalības turnīrā.

Kvalifikācijas otrajā kārtā plkst. 20:00 laukumā dosies Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuriem izšķirošajā cīņā par vietu pamatturnīrā būs jāspēlē pret Penu Gao un Jaņu Lī no Ķīnas.