Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Maļuka: "Baseinā neesmu bijusi 50 dienas. Praktiski viss būs jāsāk no nulles"

Rolands Eliņš

Maļuka: "Baseinā neesmu bijusi 50 dienas. Praktiski viss būs jāsāk no nulles"
Ieva Maļuka. Foto: Swimming.lv

Daudzkārtējā Latvijas rekordiste, čempione un Eiropas junioru čempionātu fināliste Ieva Maļuka podkāstā #Peldsezona, kas publicēts Latvijas Peldēšanas federācijas mājaslapā, atklājusi, ka pēdējo reizi peldējusi pirms 50 dienām un rekordlielā dīkstāve ir smags trieciens uz sportistes fizisko formu.

Maļuka intervijā norādījusi, ka šis ir ilgākais laiks, ko viņa ir pavadījusi bez ūdens un būs ļoti liels darbs jāiegulda, lai atgūtu iepriekšējo formu:

“Es nezinu, ko gaidīt, kad tikšu baseinā. Tik gara pauze man nav bijusi nekad. Pat pēc trīs brīvdienām sajūtas nav tās pašas, tāpat ir kaut kas pazudis, kaut kādi tehniskie elementi var mainīties, pazūd ūdens sajūtas. Trenerei būs daudz jāstrādā un jādomā, kā ātri atgūt pazaudēto. Praktiski viss būs jāsāk pilnīgi no nulles un tas ir grūti – gan fiziski, gan morāli”.

Sportiste arī norādīja, ka peldēšanā nav iespējams iztikt ar individuāliem fiziskajiem treniņiem svaigā gaisā, akcentējot, ka “baseins ir neaizvietojams mūsu sportā – peldēšanā 90% rezultāta nosaka darbs baseinā un tikai 10% dod tas, kas notiek ārpus baseina”.

Sportiste norādīja, ka jo ilgāk baseini būs ciet, jo ilgāks laiks būs nepieciešams, lai atgūtos no šīs pauzes un izteica cerību, ka baseini tuvākajā laikā būs pieejami un būs iespēja pēc iespējas ātrāk uzsākt šo atkopšanās procesu. Ieva arī norādīja, ka peldēšana atklātās ūdens tilpnēs nav risinājums peldētājiem. Peldēšanā 90% rezultāta nosaka darbs baseinā un tikai 10% dod tas, kas notiek ārpus baseina.

Jaunā peldētāja intervijā atzina, ka šis laiks ir ļāvis saprast, cik ļoti nozīmīga vieta viņas dzīvē ir peldēšana: “Es tikai tagad sapratu, cik lielu daļu no manas dzīves aizņem peldēšana, cik lielu gandarījumu tā man atnes un cik pozitīvas emocijas tā dod, un man tā ļoti pietrūkst. Ar lielu nepacietību gaidu, kad atkal tikšu ūdenī”.

Šis gads ir pēdējais, kad Ieva var startēt junioru vecumā, taču LEN jau ir paziņojusi, ka jūlijā kontinenta čempionāts junioriem nenotiks, taču vēl nav pieņemts lēmums par to vai tas tiks pārcelts vai atcelts pilnībā. Iepriekšējos divus gadus Ieva junioru čempionātā izcīnīja 5. vietu prestižajā 100m br./st. distancē un šajā gadā mērķi bija vēl augstāki. Tāpat nav skaidrība par Eiropas čempionāta norisi pieaugušajiem, kas no maija ir pārcelts uz augustu, taču visticamāk tiks pārcelts atkārtoti.

Sarunā par Tokijas Olimpiskajām spēlēm Maļuka pauda viedokli, ka OS pārcelšana viņai pavisam noteikti ir ieguvums: “Laiks ir manā pusē. Es vēl augu un pēc gada es noteikti būšu stiprāka”. Vienlaikus OS kandidāte atzina, ka pagaidām nav bijusi gatava tik lielam sporta notikumam ne fiziski, ne psiholoģiski un arī nejustos iederīga šādā notikumā, uzsverot, ka viņai ir svarīgi pasaules nozīmīgākajā sporta forumā parādīt labāko rezultātu un būt konkurētspējīgai.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Maļuka laboja valsts rekordu astoņas reizes, bet kopumā septiņpadsmit gadīgā sportiste nacionālos rekordus individuālajās disciplīnās labojusi četrdesmit reizes. Maļuka ir kvalificējusies dalībai Eiropas junioru un pieaugušo čempionātiem, FINA pasaules čempionātam 25m peldbaseinā, kā arī izpildījusi Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas B normatīvu.

Latvijā peldbaseini apmeklētājiem ir slēgti jau no 25. marta un treniņu iespējas nav arī Latvijas labākajiem sportistiem, kas ir kvalificējušies dalībai Eiropas čempionātam un decembrī plānotajam FINA pasaules čempionātam 25m peldbaseinā.

Izmantotie resursi:
https://swimming.lv/maluka-50-diena...

  -1 [+] [-]

, 2020-04-30 17:24, pirms mēneša
Nu ko darīt, jamet peldēšana pie malas un jāmeklē, pilnvērtīga nodarbošanos
Ps. Esmu pavārs un 50dienas neesmu bijis virtuve, (ko iesakāt)

  +1 [+] [-]

, 2020-04-30 18:13, pirms mēneša
ravetajs rakstīja: Nu ko darīt, jamet peldēšana pie malas un jāmeklē, pilnvērtīga nodarbošanos
Ps. Esmu pavārs un 50dienas neesmu bijis virtuve, (ko iesakāt)
Mest pavārmākslu pie malas un meklēt pilnvērtīgu nodarbi, protams

  -1 [+] [-]

, 2020-04-30 20:01, pirms mēneša
Nu es varu trenēties savā virtuvē, un nevienam palīdzību neprasu a, bet viņa diez vai (joks protams?) 😉😂

     [+] [-]

, 2020-05-01 08:17, pirms mēneša
ravetajs rakstīja: Nu ko darīt, jamet peldēšana pie malas un jāmeklē, pilnvērtīga nodarbošanos
Ps. Esmu pavārs un 50dienas neesmu bijis virtuve, (ko iesakāt)
Tev viss-meklē ko jēdzīgu! Mizo kartupeļus un ceri,āksts riktīgs!!!!