Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Latvijas paraolimpiešiem vienā dienā trīs medaļas Pasaules spēlēs

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas paraolimpiešiem vienā dienā trīs medaļas Pasaules spēlēs
Dmitrijs Silovs saņem Pasaules spēļu zeltu. Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja

Latvijas paraolimpiskie vieglatlēti piektdien izcīnīja trīs medaļas Apvienotajos Arābu Emirātos notiekošajās IWAS Pasaules spēlēs, bet kopā Latvija tagad jau tikusi pie četriem zeltiem.

Latvija Pasaules spēļu ievadā bija pārstāvēta para šaušanas un parapaukošanas sacensībās. Īpaši veiksmīgi nostartēja šāvēji, zeltu iegūstot gan Margitai Kanopkai, gan Genādijam Sičevam.

Tikmēr paukošanā sacensībās ar špagu B klasē starp 36 vīriem Oļegs Garkuls-Gurevičs izcīnīja 19. vietu, kamēr Dmitrijam Valainim bija 28. vietu. Vēlāk Garkuls-Gurevičs piedalījās arī sacensībās ar zobenu, samierinoties ar 25. vietu starp 26 paukotājiem.

Savukārt piektdien paraolimpiešiem sākās vieglatlētikas sacensības un jau pirmajā dienā tika izcīnītas trīs medaļas. Vispirms titulētais Aigars Apinis diska mešanā raidīja rīku 21,22 metrus tālu, tiekot pie zelta medaļas, bet pusstundu vēlāk uz starta devās arī Dmitrijs Silovs un Edgars Bergs, kuri startēja lodes grūšanā. Ar rezultātu 11,93 metri Silovs izcīnīja zeltu, savukārt Bergs ar 12,24 metriem bija trešajā vietā savā veselības grupā.

Pasaules spēļu noslēgumā sestdien Apinim gaidāms starts lodes grūšanā, bet Silovam - šķēpmešanā.