Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase:0

Pasaules junioru orientēšanās čempionāts sākas ar Latvijas vietu trīsdesmitniekā

Ints Megnis

Pasaules junioru orientēšanās čempionāts sākas ar Latvijas vietu trīsdesmitniekā
Signe Sirmā. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija

Ar sprintu un garo distanci Dānijā sācies pasaules junioru čempionāts orientēšanās sportā, kur deviņu sportistu sastāvā startē arī Latvijas junioru izlase. Sprintā labākais rezultāts no mūsu valsts sportistiem bija Fricim Spektoram, kurš finišēja 39. vietā, savukārt garajā distancē Ilgvaram Caunem gūta 29. vieta.

Čempionāta pirmajā dienā svētdien tika sadalītas medaļas sprinta distancē, kur distances veda pa dzīvojamo rajonu ar neregulāru taciņu un ielu tīklu. Spektors distancē pavadīja minūti un 11 sekundes ilgāk kā uzvarētājs Ostins Kīzs no Austrālijas, uzrādot vienādu laiku ar vēl četriem sportistiem. Rihardam Krūmiņam 57. vieta, bet Dāvim Šolmanim 79. vieta vairāk nekā 170 dalībnieku konkurencē. Starp meitenēm labākais rezultāts bija 51. vietu guvušajai Signei Sirmajai, kura uzvarētājai šveicietei Elinei Gemperlei piekāpās par minūti un 43 sekundēm. Vēl 72. vieta Magdai Ciglei un 87. vieta Elīzai Ozolai.

Dienu vēlāk garās distances sacensības norisinājās latviešiem parocīgā apvidū ar dažada izmēra gravu sistēmām un vietām ļoti biezu veģetāciju, kas apgrūtināja skrienamību un redzamību. Puišu konkurencē Caune spēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā, finišējot nedaudz vairāk nekā 12 minūtes aiz čempiona Kaspera Fozera no Norvēģijas. 50. vieta bija Rihardam Krūmiņam, 85. vieta Fricim Spektoram un 106. vieta Dāvim Šolmanim.

Caune atzīst, ka pats nav nedz apmierināts, nedz arī bēdīgs par sasniegto rezultātu: "Apvidus tiešām no orientēšanās viedokļa bija līdzīgs Siguldai un Cēsīm, tāpēc arī izdevās tehniski labs skrējiens, tikai viena pusotras minūtes kļūda, mazas raustīšanās un vietas, kur nebiju pārliecināts par sevi. Tomēr fiziski sajūtas galīgi nebija līmenī, ļoti smagas kājas jau sākot no starta, iespējams tāpēc, ka pirms nedēļas sadūru pēdu un pēdējos treniņus nesanāca skriet."

Meiteņu konkurencē distanci lieliski sāka Signe Sirmā, kura vēl vidusdaļā cīnījās par desmitnieku, taču pēc ne tik veiksmīgas distances otrās puses finišēja tikai 45. vietā, astoņas ar pusi minūtes aiz somietes Idas Hāpalas un krievietes Veronikas Kaļiņinas, kurām dubultuzvara. Tikai nepilnu minūti ilgāk distancē pavadīja Elza Ķuze, kurai 47. vieta. Magdai Ciglei 68. vieta, Elīzai Ozolai 78. vieta un Vilmai Alberingai 82. vieta.

"Tiešām labi veicu distances sākumu, vien pāris mazās kļūdiņas pa 10 līdz 20 sekundēm. Ieejot taurentiņā, biju piektajā vietā, taču tur kļūdījos jau uz minūti,kas mani nobīdīja uz 11. vietu. Skrienot uz 12 kontrolpunktu, kas bija garais etaps, mani noķēra krievu meitene Veronika Kaļiņina, kura izcīnīja uzvaru, taču par to nedomāju un veicu savu distanci, kā arī varēju paskriet ātrāk. Pēc tam sekoja atkal minūtes kļūda punkta rajonā un krieviete bija prom. Uz 13 kontrolpunktu sekoja distances lielākā kļūda. Sākumā šo etapu vēlējos skriet pa labo pusi (pa ceļu), taču jutos pietiekami stipra, lai ietu cauri gravām. Tur nenoturēju virzienu un, izejot uz ceļa, redzēju Šveices skrējēju Elenu Pecati, kuru ķēru par divām minūtēm. Taču biju tik ļoti apjukusi tajā vietā, ka sāku skriet uz otru pusi un man šķita, ka nevarēju viņu noķert ar iepriekš pieļautajām kļūdām. Zināju, ka tur iet arī otrā distances daļa. Beigās piecu minūšu kļūda un 45. vieta starp 151 meiteni. Sāpīgi, bet vismaz redzu, ka esmu spējīga konkurēt, jo fiziski nebija nekādu problēmu. Lai gan garā distance ir mana mīļākā un tai gatavojos visvairāk, tagad varu vienīgi teikt, ka jāaizmirst tas, kas notika un jākoncentrējas atlikušajām distancēm."

Sacensības trešdien un ceturtdien turpināsies ar vidējā distances kvalifikāciju un finālu, bet piektdien noslēgsies ar stafeti.

Izmantotie resursi:
https://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=3...