Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase:0

Orientieristam Zērnim 17. vieta sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās

Ints Megnis

Orientieristam Zērnim 17. vieta sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās
Rūdolfs Zērnis. Foto: Latvijas Orientēšanās federācija

Latvijas orientierists Rūdolfs Zērnis sestdien Helsinkos izcīnīja 17. vietu jaunās Pasaules kausa sezonas pirmā posma vidējās distances sacensībās.

Gandrīz sešus kilometrus garajā distancē akmeņainā un ļoti tehniskā apvidū labākais bija zviedrs Gustavs Berjmans, kurš finišēja pēc 30 minūtēm un 20 sekundēm, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā minūti. Tikmēr Zērnis atpalika četras minūtes un desmit sekundes.

Latvija skrējienā bija plaši pārstāvēta, Mārtiņam Sirmajam ieņemot 52. vietu, Artūram Pauliņam paliekot 57. pozīcijā, Uldim Upītim un Edgaram Bertukam esot attiecīgi 69. un 71. vietā, bet Jānim Tamužam samierinoties ar 87. pozīciju starp vairāk nekā 130 dalībniekiem.

Tikmēr dāmām nepilnu piecu kilometru distancē pārliecinoši labākā bija titulētā zviedriete Tūve Aleksandešone, tuvākās sekotājas apsteidzot par vairāk nekā pusotru minūti. Šeit astoņas ar pusi minūtes zaudēja 48. vietu ieņēmusī Inga Dambe, kamēr Līga Valdmane un Laura Vīķe bija attiecīgi 56. un 59. pozīcijā starp 113 sportistēm.

Sacensības rīt turpināsies ar garo distanci, kas būs kā iedzīšana pēc vidējās distances rezultātiem. Kopā šosezon Pasaules kausa kalendārā iekļauti četri posmi.