Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase:0

Matjušonoks un Gusts uzvar Ribņikā

Anatolijs Kreipāns

Matjušonoks un Gusts uzvar Ribņikā
Ernests Matjušonoks - uzvarētājs Nice Cup seriālā 2019. gada sezonā.

Kamēr Andžejs Ļebedevs un Oļegs Mihailovs cīnījās par Eiropas pāru čempionāta medaļām Balakovā, bet Ričards Ansviesulis brauca Eiropas junioru komandā (pārspēja Itālijas pāri un uzvarēja pirmajā braucienā!), tikmēr Ribņikas mototrekā Polijā pārliecinošu uzvaru Nice Cup pēdējā posmā guva Latvijas juniori - šā gada Latvijas junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Ernests Matjušonoks un Francis Gusts, kuram tās bija tikai otrās sacensības karjerā ar 500 kub.cm motociklu.

Latvijas jauno spīdvejistu pāris uzvarēja pārliecinoši - 17 punkti četros braucienos no 20 iespējamajiem. Matjušonoka rēķinā - 11, Gusta - 6 punkti. Tuvākie sekotāji Ukrainas un Čehijas pāris atpalika par pieciem punktiem. Divas reizes mūsējie uzvarēja ar 5:1, vienreiz - ar 4:2 un vienu braucienu pabeidza neizšķirti - 3:3. Aug laba maiņa un tagad ar vēl lielāku interesi gaidīsim katras nākamās sacensības ar Gusta piedalīšanos.
Pēc pāru sacensībām notika finālbrauciens, lai noskaidrotu uzvarētāju individuāli un arī šeit Latvijas junioru pārim dubultuzvara - pirmais finišēja Matjušonoks, bet otrais bija Gusts. Trešajā un ceturtajā vietā attiecīgi polis Pjotrs Piuro un ukrainis Andrejs Rožaļuks. Līdz ar šo uzvaru Matjušonoks kļuva par Nice Cup izcīņas uzvarētāju sezonas kopvērtējumā.
Vāciju arī šajā posmā pārstāvēja meiteņu pāris. Teicamu sniegumu demonstrēja Selīne Lībmane, kura uzvarēja trijos braucienos pēc kārtas un piekāpās tikai Matjušonokam ar Gustu.