Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

"Smederna" un Andžejs Ļebedevs atkal finālā

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

"Smederna" un Andžejs Ļebedevs atkal finālā
Andžejs Ļebedevs trešo gadu pēc kārtas var kļūt par Zviedrijas Elitserien čempionu.

Trešo gadu pēc kārtas par Zviedrijas "Elitserien" čempiona titulu spīdvejā spēkosies Andžejs Ļebedevs - viņa pārstāvētā titula īpašniece Eskilstūnas "Smederna" pusfināla atbildes mačā viesos ar 45:44 pārspēja "Vetlanda" komandu un divu maču summā uzvarēja ar 91:88. Ļebedeva rēķinā šoreiz 3 punkti.

Pirmajā pusfinālmačā pēdējo divu gadu čempioni savā mototrekā uzvarēja tikai ar 46:44 un tāpēc atbildes mačā par favorīti tika uzskatīta Vetlandas komanda. Daudzi jau gaidīja, ka čempions tiks gāzts no troņa, bet Eskilstūnas komanda atkal pierādīja, ka tā cīnās līdz galam un ka tās spēks ir tieši komandā.

Pirmajā pusfinālmačā Ļebedevs ar 12 punktiem bija rezultatīvākais starp abu komandu braucējiem, taču ne tik sekmīgi brauca citi "Smederna" līderi, turpretī atbildes mačā ne tik labi sekmējās braukšana Ļebedevam, toties daudz labāk brauca pārējie komandas līderi. Savos pirmajos divos braucienos Andžejs ieguva tikai vienu punktu, tad pieplusoja vēl vienu, un tas jau bija ļoti svarīgs - 11. braucienā kopā ar jauno krievu talantu Gļebu Čugunovu izdevās uzvarēt ar 4:2 un samazināt mājinieku pārsvaru līdz minimumam - 33:32. Savukārt 13. braucienā Čugunovs un polis Pšemislavs Pavļickis uzvarēja ar 4:2 un izvirzīja viesus vadībā - 39:38. Divu maču summā rezultāts nu jau bija "+3" par labu viesiem. Abi pēdējie braucieni beidzās neizšķirti.

Tieši 19 gadus vecais Čugunovs kļuva par mača galveno varoni - viņa rēķinā 13 punktu un skaista uzvara pēdējā braucienā pār savu tautieti Artjomu Lagutu. Finālā "Smederna" tiksies ar Molillas komandu "Dackarna". Zviedrijas spēcīgākā spīdveja komanda tiek noskaidrota kopš 1948. gada un šajā laikā tikai trim komandām ir izdevies uzvarēt vairāk nekā divus gadus pēc kārtas (rekords - sešas uzvaras pēc kārtas - pieder "Getingarna" spīdvejistiem). Pēdējo reizi (trīs uzvaras pēc kārtas) to paveica "Ornarna" (1992-1994). Vai šo sarakstu papildinās "Smederna" un Andžejs Ļebedevs?