Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Lahti - piektais, Ļebedevs - astotais SEC 3. finālposmā, juniori - pie U19 Eiropas fināla sliekšņa

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Lahti - piektais, Ļebedevs - astotais SEC 3. finālposmā, juniori - pie U19 Eiropas fināla sliekšņa
Timo Lahti (vadībā) nedaudz pietrūka, lai tiktu SEC 3. finālposma finālbraucienā.

Eiropas spīdveja čempionāta jeb SEC 3. finālpomsā Vojensas mototrekā Dānijā uzvarēja mājinieks Mikels Mihelsens, bet Grigorijs Laguta saglabāja pirmo vietu kopvērtējumā, kaut gan nemaz neiekļuva "pēdējās cerības pusfinālā". Tuvu finālam bija viens no Daugavpils "Lokomotīves" līderiem soms Timo Lahti, labs sniegums un 8. vieta Andžejam Ļebedevam. Savukārt mūsu juniori Ernests Matjušonoks un Daniils Kolodinskis palika pie U19 Eiropas čempionāta fināla sliekšņa.

Jau sacensību dienas rītā kļuva zināms, ka neliela savainojuma dēļ nepiedalīsies pašreizējais titula īpašnieks dānis Leons Madsens. Viņš pašreiz ir viens no trim līderiem Grand Prix seriālā (pa 61 punktam ir polim Bartošam Zmaržlikam, Emīlam Saifutdinovam no Krievijas un Madsenam) un jau 17. augustā ir nākamais GP posms Molillā (Zviedrija), tā ka Madsens negribēja riskēt. Vietējos līdzjutējus iepriecināja citi mājinieki - finālā bija trīs dāņi - Mikels Mihelsens, Nikijs Pedersens un Mihaels Jepsens Jensens - un polis Kacpers Vorina. Mihelsens un Pedersens ieņēma pirmās divas vietas pamatsacensībās, bet Jepsens Jensens un Vorina ieņēma pirmās divas vietas "pēdējās cerības pusfinālā". Tuvu finālam bija Timo Lahti - pamatsacensībās viņš ieguva 9 punktus. Savstarpējā braucienā soms pārspēja Andžeju Ļebedevu, kuram summā bija 8 punkti un tie deva 8. vietu - viena punkta pietrūka, lai tiktu sešiniekā... "Pēdējās cerības pusfinālā" Lahti sīvi spēkojās ar Vorinu, bet tomēr palika trešais. Posmā viņam summā 5. vieta.
Lielākais pārsteigums bija līdera kopvērtējumā Grigorija Lagutas tikai 10. vieta - 7 punkti. Pirms pēdējā finālposma 28. septembrī Hožuvā viņš saglabā līdera zelta vesti, taču tikai par vienu punktu apsteidz Pedersenu - attiecīgi 34 un 33 punkti. 30 punktu ir Mihelsenam, pa 29 - Vorinam un Bartošam Smektalam, 27 - Jepsenam Jensenam, 26 - Madsenam... Uz titulu pirms pēdējā posma pretendē vismaz septiņi spīdvejisti!
Tikai pa vienam punktam pietrūka mūsu junioriem Ernestam Matjušonokam un Daniilam Kolodinskim, lai iekļūtu U19 Eiropas čempionāta finālā. Matjušonoks pusfinālā Gistrovā (Vācija) ieguva 9 punktus, bet papildbraucienā par 8. vietu tika diskvalificēts un ieņēma 9. vietu. Kolodinskis ieguva 8 punktus Pardubicē (Čehija) un arī ieņēma 9. vietu - viņš papildbraucienā par 8. vietu bija trešais.