Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Ļebedevs piekāpjas tikai Doilam

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Ļebedevs piekāpjas tikai Doilam
Andžejs Ļebedevs (pa kreisi) uz "Zlata Prilba" pjedestāla kopā ar 2017. gada pasaules čempionu Džeisonu Doilu un vicečempionu Patriku Dudeku.

Latvijas labākais spīdvejists Andžejs Ļebedevs ieņēma otro vietu tradicionālajās (notika jau 71. reizi!) sacensībās "Zlata Prilba" (Zelta ķivere) Pardubices mototrekā Čehijā. Finālā viņš piekāpās tikai 2017. gada pasaules čempionam austrālietim Džeisonam Doilam.

Tās ir neparastas sacensības, jo braucēji vispirms trijos posmos sacenšas grupās un katrā braucienā piedalās nevis četri, bet gan seši braucēji (līdz ar to par pirmo vietu braucienā 5 punkti, par otro - 4, par trešo - 3 u.tt.). Pirmajā posmā Andžejs Ļebedevs savā grupā uzvarēja - divas pirmās vietas un trešo reizi viņš vairs nestartēja (visos posmos rēķina divus labākos no trim braucieniem). Ceturtdaļfinālā Ļebedevs savā grupā ieņēma 3. vietu, piekāpdamies slovākam Martinam Vaculikam un austrālietim, 2012. gaga pasaules čempionam Krisam Holderam. Pusfinālā Andžejs savā grupā atkal uzvarēja (otrā un pirmā vieta labākajos divos braucienos), turklāt divreiz pārspēja GP seriāla dalībnieku Vaculiku un vienreiz citu GP seriāla dalībnieku slovēni Mateju Žagaru (vienā braucienā Žagars izstājās).
Līdz ar to Lielajā finālā startēja Ļebedevs, Doils, polis Patriks Dudeks, austrālietis Makss Friks, Antonio Lindbeks (Zviedrija) un Džeks Holders (Krisa jaunākais brālis). Uzvarēja 2017. gada pasaules čempions Doils, otrais bija Ļebedevs, bet trešais - 2017. gada vicečempions Dudeks. Andžejs Ļebedevs - starp diviem labākajiemn 2017. gada GP seriāla braucējiem. Laba sezonas izskaņa.