Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Francis Gusts - trešais Toruņā 250 kub.cm spīdvejā

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Francis Gusts - trešais Toruņā 250 kub.cm spīdvejā
Francis Gusts (pirmais no labās) ar spīdveja lielvalsts Dānijas puišiem pēc sacensībām Toruņā.

Rīgas spīdvejam - pirmais starptautiskais panākums spīdveja lielvalstī Polijā. IK "Auseklis" jaunais motobraucējs Francis Gusts ceturtdien ieņēma trešo vietu starptautiskās sacensībās spīdvejā 250 kub.cm klasē Toruņas mototrekā.

Dubultuzvaru starp piecu valstu jaunajiem spīdvejistiem guva citas spīdveja lielvalsts Dānijas motobraucēji - Esbens Hjerilds atveda 15 no 15 iespējamajiem punktiem, bet tikai viņam zaudēja Rasmuss Pedersens - 14 punkti. Trešo vietu ar 11 punktiem (divreiz - pirmais, divreiz - otrais un vienreiz - trešais braucienos) ieņēma 15 gadus vecais rīdzinieks Francis Gusts. Pārsteigumu sagādāja arī igaunis Markuss Maksimuss Lills, kurš ar 8 punktiem ieņēma 7. vietu.

Francis Gusts treniņos jau ir braucis arī ar lielo jeb 500 kub.cm spīdveja motociklu un atstājis labu iespaidu, Teorētiski vietēja mēroga sacensībās viņš jau šosezon varētu startēt lielajā spīdvejā, taču debija tajā viņam notiks nākamsezon - soli pa solim. Nākamajā sezonā IK "Auseklis" būs līdz ar to jau četri puiši, kuri drīkstēs braukt starptautiskās sacensībās un Somijas puse jau ir paudusi ieinteresētību, lai Rīgas komanda nākamsezon piedalās Somijas komandu čempionātā.

Tas jaunajiem puišiem būtu ļoti labs nākamais solis viņu izaugsmē. IK "Auseklis", Rīgas spīdveja atjaunotāju (ar Vladimiru Ribņikovu priekšgalā), jauno braucēju vecāku un trenera Antonija Kušela darbs sāk dot pirmos auglīšus.
Parēķinājām - pēc diviem trim gadiem var sanākt tā, ka uz Latvijas čempionātu spīdvejā mums būs jāuzaicina (lai sanāk 16 dalībnieki un vēl divi rezervisti) 2-3 ārzemju braucējus, bet varbūt pat varēs vairs neaicuināt nevienu. Savējo jau var pietikt, jo šajā laikā nāks klāt vēl 2-3 jaunie spīdvejisti Daugavpilī, savukārt Latvijas junioru izlasē jau pamazām sāk veidoties konkurence ne tikaI starp Latvijas spīdveja galvaspilsētas Daugavpils jaunajiem talantiem un tas tikai nāk par labu spīdvejam Latvijā kopumā.

22. septembrī Biķerniekos paredzēts Baltijas spīdveja līgas pēdējais posms, bet nākamajā dienā Daugavpilī - Latvijas atklātais čempionāts, kurš šogad grasās piedalīties jau trīs jaunie IK "Auseklis" motobraucēji (Sproģis, Ansviesulis un Lumanis) un kas būs veltīts Latvijas spīdveja 55. gadadienai. .