Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

IMG pārstāvis: ''Rīgas posms ir viens no tiem, kura labā darīsim visu, lai to saglabātu RX kalendārā''

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

IMG pārstāvis: ''Rīgas posms ir viens no tiem, kura labā darīsim visu, lai to saglabātu RX kalendārā''
Deivids Džilets (pa vidu). Foto: MVFoto

IMG rallijkrosa stratēģisko partnerattiecību direktors Deivids Džilets atklāja, ka sākotnēji pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji bija vīlušies, uzzinot, ka Latvijas posms, iespējams, varētu pazust no Pasaules RX kalendāra.

Jau ziņojām, ka arī nākamgad 19. un 20. septembrī Latvijā, Biķernieku trasē, norisināsies pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kura ietvaros uz starta redzēsim Pasaules Supercar, Super 1600, Eiropas Supercar un jaunās elektrisko automobiļu klases dalībniekus.

Biļetes uz pasākumu jau ir pieejamas pārdošanā, kur būtiskākās izmaiņas, kas skars skatītājus, ir tādas, ka skatītāju stāvvietas tiks pārvietotas uz vietu, kur iepriekšējos gados bija novietota C tribīne (pie tramplīna).

''Sezonas laikā mēs uz papīra salikām tos posmus, kurus gribam saglabāt kalendārā. Kad septembrī atbraucām uz Rīgas posmu, Raimonds Strokšs atklāja, ka iespēja, ka nākamgad varētu notikt Latvijas posms, ir 1%. Mēs bijām vīlušies. Teicām, ka tas nav tas, ko gribam redzēt, jo šim posmam ir jābūt Pasaules RX kalendārā. Protams,neslēpšu, ka paralēli mēs izskatījām arī citas alternatīvas,'' preses konferencē stāstīja Deivids Džilets.

''Uzzinot šos jaunumus, ka posms Rīgā varētu nenotikt, pie mums vērsās daudzas komandas ar jautājumu, vai tas domāts nopietni, ka posms nebūs Rīgā. Taču vēl pēc pāris sarunām ar FIA un Raimondu, Strokšs mums atklāja, ka, iespējams, ir lielāka iespēja par 1%, ka tomēr posms Rīgā varētu notikt. Esmu priecīgs, ka mums izdevās pagarināt līgumu vēl vismaz uz vienu gadu.''

Džilets atklāja, ka šis ir posms, kas patīk visiem. ''Nav tā, ka tikai man patīk šī trase, jo tā patīk gan braucējiem, gan komandām. Kad parādījās pirmās runas, ka posms Rīgā varētu nenotikt, komandas teica, ka tas ir ļoti nepatīkami un lai mēs cenšamies palīdzēt saglabāt šo posmu. Šajā posmā ir viss, kas vajadzīgs – lieliska trase, kas atrodas tuvu pilsētas centram, kā arī šeit ir pilnas tribīnes. Šis ir viens no tiem posmiem, kura labā darīsim visu iespējamo, kas ir mūsu spēkos, lai saglabātu šo posmu Pasaules RX kalendārā,'' tā Deivids, kurš piebilda, ka, ja būtu iespēja, IMG būtu gatava ar Rīgas posmu noslēgt ilgtermiņa līgumu.

Biķernieku trase pasaulē labākos rallijkrosa braucējus uzņem kopš 2016. gada, kad par uzvarētāju kļuva leģendārais Sebastians Lēbs. Savukārt šogad labākais Rīgas posmā bija zviedrs Timmijs Hansens, kurš pēcāk kļuva par pasaules čempionu.