Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Pēc atgūšanās no komas sportists pievēršas rallijkrosam

Juris Grīns
Juris Grīns

Pēc atgūšanās no komas sportists pievēršas rallijkrosam
Enco Ide. Foto: Motorsport.com

Autošosejas zvaigzne Enco Ide, kurš atveseļojies no galvas traumas un laika, kas pavadīts komā, šogad plāno aizvadīt pilnu sezonu Eiropas rallijkrosa čempionātā.

2016. gadā Ide kļuva par “Blancpain GT Sprint” seriāla čempionu, bet pērn jau aizvadīja vienu posmu pasaules rallijkrosa čempionātā Spā-Frankošamps trasē. Vēlāk viņš autošosejas sacensībās piedzīvoja ļoti smagu avāriju, bija komā un slimnīcā nogulēja vairākus mēnešus.

2020. gadā Ides plāns ir pilna “Euro RX” sezona, kur turklāt viņš pārstāvēs “JC Raceteknik” komandu, ar ko pērn pie titula tika zviedrs Robins Larsons.

“Ar nepacietību gaidu, kad atkal varēšu startēt sacīkstēs,” saka beļģu autosportists Ide. “Laika gaitā progresēšu un varēšu uzstādīt arvien augstākus mērķus, ko sasniegt trasē. “JC Raceteknik” ir komanda, kurā darbojas smagi strādājoši cilvēki ar lielu pieredzi. Mēs labi saprotamies viens ar otru, tāpēc priekšnojautas pirms sezonas ir labas.”

Tikai šī gada janvārī Ide modās no medicīniski izraisītās komas, bet “Euro RX” pirmais posms ir paredzēts 16. un 17. maijā Spā-Frankošamps, kur sportists pieredzi jau guvis. Viņš arī atceras, kā pirms vairākiem gadiem iepazinies ar rallijkrosu.

“2016. gadā Matiass Ekstroms atļāva man izmēģināt rallijkrosa mašīnu, un jāsaka, ka tas bija iespaidīgi,” stāsta Ide. “Tas bija ļoti aizraujoši, ar lielu adrenalīna devu un mani tas uzreiz “paķēra”. Pagājušajā rudenī guvu galvas traumu un astoņas nedēļas pavadīju slimnīcā, bet mans mērķis bija saglabāt formu un atkal startēt sacensībās. Pirms trim nedēļām saņēmu “zaļo gaismu” no saviem ārstiem, un patiešām domāju, ka motoru sports man palīdzēs atlabt.”

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati