Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Postošo ugunsgrēku dēļ atceļ Austrālijas WRC ralliju

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Postošo ugunsgrēku dēļ atceļ Austrālijas WRC ralliju
Foto: www.scmp.com

Kā ziņo Austrālijas WRC rallija organizatori, tad postošo un traģisko mežu ugunsgrēku dēļ pieņemts lēmums atcelt šajās brīvdienās gaidāmo Austrālijas WRC ralliju.

Šajās brīvdienās Austrālijā bija jānotiek sezonas noslēdzošajam pasaules rallija čempionāta posmam. Jau pirms šī posma bija zināms, ka par čempionu kļuvis ''Toyota'' braucējs Ots Tanaks, kamēr šajā rallijā bija jānoskaidro, kura no komandām izcīnīs ražotāju kausu. Ņemot vērā, ka rallijs ir atcelts, ražotāju kausu šogad iegūst ''Hyundai Motorsport'' komanda.

Jau pirms piloti un komandas devās uz Austrāliju, rallija reģionā plosījās nopietni meža ugunsgrēki. Pirmdien rallija organizatori paziņoja, ka būtiski tiks samazināta rallija distance, kur 300 kilometru vietā būs jāveic vien 94 kilometrus. Taču, ņemot vērā, ka situācija ar katru brīdi kļūst dramatiskāka, naktī uz otrdienu pēc Latvijas laika organizatori sadarbībā ar FIA pieņēma lēmumu ralliju atcelt pavisam, jo šobrīd apstākļi tiek klasificēti kā katastrofiski.

Tiek ziņots par vairāk nekā 120 atsevišķiem meža ugunsgrēkiem rallija reģionā un Jaundienvidvelsas apkārtnē, kā rezultātā šī nelaime prasīja vairāku cilvēku bojāeju, kā arī uguns nopostīja vairāk nekā 1000 māju. Taču tiek ziņots, ka ļaunākais vēl esot tikai priekšā. Ņemot vērā sausumu, brāzmaino vēju un karstumu, šobrīd 100 000 māju ir pakļautas riskam.

Gan sportisti, gan to komandas pilnībā atbalsta šādu organizatoru lēmumu, uzskatot, ka tas bijis pareizākais solis.

Izmantotie resursi:
wrc.com