Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Kriss Ingrams pēc dramatiska nobeiguma kļūst par Eiropas rallija čempionu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Kriss Ingrams pēc dramatiska nobeiguma kļūst par Eiropas rallija čempionu
Kriss Ingrams. Foto: https://www.facebook.com/JOSEFPETRU.rallyphotoservice/

Par Eiropas rallija čempionāta noslēdzošā posma uzvarētāju svētdien Ungārijā kļuva mājinieks Frigjes Turāns, kamēr par ERČ čempionu kļuva Kriss Ingrams no Lielbritānijas.

Pirms šī posma uz ERČ čempiotitulu pretendēja trīs piloti. - Kriss Ingrams, kurš par 19 punktiem apsteidz latviešu SRT komandas pilotu Lukašu Habaju, un Aleksejs Lukjaņuks, kurš no līdera atpalika 28 punktus.

Pavisam kopā noslēdzošajā posmā sportistiem bija jāveic 14 ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīja 211 kilometrus.

Ralliju stabili un ātri iesāka viens no ERČ sezonas ātrākajiem pilotiem Lukjaņuks, kurš pirmajā dienā no septiņiem ātrumposmiem ātrākais bija piecos posmos. Tas viņam pēc pirmās dienas par 44 sekundēm ļāva apsteigt Ingramu, kamēr trešais bija Turāns.

Neveiksmīgs šis rallijs bija Habajam. Vispirms sportists avarēja treniņos, bet vēlāk pilots piedzīvoju vēl vienu avāriju sestajā ātrumposmā, kas liedza viņam turpināt sacīkstes.

Rallija noslēdzošajā dienā Lukjaņuks turpināja braukt visiem pa priekšu. Devītajā ātrumposmā riepu pārsita Ingrams, kurš to bija spiests nomainīt ātrumposmā. Tas angļu braucējam maksāja daudz laika, kā rezultātā Ingrams atkrita uz trešo vietu. Ja rallijs beigtos šajā brīdī, tobrīd kopvērtējumā par čempionu kļūtu Ingrams, bet tikai punktu viņam zaudētu Lukjaņuks.

Noslēdzošajā ātrumposmā vēlreiz riepu pārsita Ingrams, kurš to bija spiests mainīt ātrumposmā. Tas viņu kopvērtējumā atsvieda uz ceturto vietu, kas nozīmētu, ka par čempionu kļūtu Lukjaņuks, taču arī krievu sportists pamanījās pārsist riteni, tādējādi arī zaudējot daudz laika. Kopvērtējumā Lukjaņuks atkrita uz otro pozīciju.

Tas nozīmēja to, ka par čempionu pirmo reizi kļūst Kriss Ingrams, bet pagājušā gada čempions Lukjaņuks šogad ir vicečempions. Tikmēr uzvaru rallijā svinēja mājinieks Turāns, kuram šis bija pirmais ERČ rallijs šoigad un trešais karjerā.

Komandu ieskaitē triumfēja Lukjaņuka pārstāvētā ''Sainteloc Junior'' komanda, bet ceturto vietu ieņēma latviešu SRT komanda.

Rallija rezultāti:

V.PilotsMašīnaLaiks
1.Turán F.Škoda Fabia R52:11:28.0
2.Lukyanuk A.Citroën C3 R5+33.7
3.Devine CallumHyundai i20 R5+1:25.9
4.Ingram ChrisŠkoda Fabia R5 evo+1:48.5
5.Herczig N.Volkswagen Polo GTI R5+3:12.3
6.Velenczei Á.Citroën C3 R5+4:28.4
7.von Thurn und Taxis A.Škoda Fabia R5 evo+6:04.3
8.Johnston SeanCitroën C3 R5+6:05.0

Kopvērtējums:

V.PilotsValstsPunkti
1.Chris INGRAMGBR141
2.Alexey LUKYANUKRUS132
3.Łukasz HABAJPOL116
4.Filip MAREŠCZE75
5.Norbert HERCZIGHUN52
6.Oliver SOLBERGLVA39
6.Jan KOPECKÝCZE39
6.Nasser AL-ATTIYAHQAT39
9.Marijan GRIEBELDEU38
10.José María LÓPEZESP35