Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Sesks: ''Sardīnijas WRC rallijs mums būs kārtējais kontroldarbs''

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Sesks: ''Sardīnijas WRC rallijs mums būs kārtējais kontroldarbs''
Sesks/Caune. Foto: LMT Autosporta Akadēmija

LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune šonedēļ, no 13. līdz 16. jūnijam, startēs FIA pasaules junioru rallija čempionāta (Junior WRC) trešajā posmā, kas norisināsies Itālijā, Sardīnijas salā. Rally Italia Sardegna laikā ekipāžai pa grunts seguma ceļiem būs jāveic 19 ātrumposmi, 313,04 kilometru garumā.

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: “Itālijā mūs sagaida (it kā zināmā) grunts seguma ceļi, bet pēc savas pieredzes varu teikt, ka arī šī seguma specifika katrā rallijā krietni atšķiras, kamdēļ Itālijā nevarēsim braukt identiski tam, kā Latvijas ceļos. Bet, neskatoties uz apstākļiem (kas visiem būs līdzvērtīgi), mūsu galvenais uzdevums būs koncentrēties uz savu sniegumu un pieredzes kilometru gūšanu, ko vislabāk var izdarīt sasniedzot rallija finišu.

Maija izskaņā startējām Rally Liepāja, kur debitēju ar pilnpiedziņas R5 auto. Lai gan tik īsā laikā visas auto nianses un īpašības izprast neizdevās, tas ko piefiksēju, ka atbilstoši R5 auto braukšanas ātrumam, paaugstinājās arī mans domāšanas un lēmumu pieņemšanas procesa ātrums. Šonedēļ atgriezīsimies pie R2 auto, ar kuru, objektīvi, braukšana notiek mazliet lēnāk. Cerams iegūtās iemaņas lieti noderēs, dodot relatīvi vairāk laika pieņemt pareizo lēmumu.

Jo vairāk startējam WRC, jo vairāk saprotam, cik grūti un sarežģīti ir sacensību apstākļi – un tas attiecas gan uz ceļiem, gan sacensību norisi kopumā, it sevišķi sezonā, kad tajos piedalās pirmo reizi. Šis mums būs kārtējais kontroldarbs, pēc kura novērtēt, cik labi pēdējo nedēļu laikā esam paveikuši savu mājasdarbu!”

Krišjānis Caune, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas stūrmanis: “Safari rallijs Eiropas dienvidos – tā pēc dzirdētā un redzētā varētu dažos vārdos raksturot Sardīnijas ralliju. Augsta gaisa temperatūra, putekļaini ceļi, un lieli akmeņi – tie būs pirmie šķēršļi, ar ko mums būs jāsaskaras šajā nedēļas nogalē.
Atšķirībā no Korsikas, šeit nav ļoti garu ātrumposmu, bet garumā no 14 līdz 28 km tādu ir ļoti daudz. Pieskaitot arī pārbraucienu distanci, iegūstam ļoti lielu kilometrāžu, kamdēļ svarīgi būs saglabāt auto un riepas labā tehniskā kondīcijā.

Pēc sacensībām Liepājā mums bija arī testi ar R2 auto. Lai gan sākotnēji bija grūti “pārslēgties” atpakaļ uz priekšpiedziņas auto, dienas gaitā jau atguvām savu braukšanas ritmu, lai sajūtu līmenī varētu teiktu, ka pēc nelielā sānsoļa ar pilnpiedziņas auto, mums nevajadzēs pārāk daudz laika, lai varētu braukt sevis izvēlētajā tempā.”

Informāciju sagatavoja:
Jānis Unbedahts