Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase:0

Andris Grīnfelds izcīna 3.vietu Eiropas superenduro čempionāta 2.posmā

Gatis Liepiņš

Andris Grīnfelds izcīna 3.vietu Eiropas superenduro čempionāta 2.posmā
Andris Grīnfelds

2018.gada Superenduro sezona turpinās ar teicamiem panākumiem Latviešu sportistam Andrim Grīnfeldam, kurš aizvadījis 2. posmu “FIM Europe” Eiropas kausā. Sacensības sestdien norisinājās Spānijas pilsētā Bilbao, Bizkaia arēnā, vairāk kā 6000 skatītāju priekšā.

Andris ar veiksmīgu debiju pārsteidza visus jau pirmajā posmā Polijā, kur izcīnīja augsto 2. vietu. Šoreiz, dodoties uz sacensībām, mērķis bija skaidrs – turpināt iesākto cīņu par medaļu kopvērtējumā.

Andra komentārs par sacensībām: ''Treniņos braucu piesardzīgi, izmantojot iespēju izmēģināt maksimāli daudz trajektorijas, jo finālos tas ir būtiski brīžos, kad daudzi braucēji krīt ērtākajās trajektorijās.''

''Kvalifikācijā gribēju uzrādīt labu laiku. Pirmais aplis deva 5. vietu, atpaliekot tikai četras sekundes no līdera. Apli vēlāk piedzīvoju divus kritienus, viens no tiem bija visai neveiksmīgs kūlenis pāri stūrei. Paldies Dievam tiku cauri bez traumām. Pirmajā finālā gan jutu nelielu stīvumu pēc kvalifikācija kūleņa. Starta pirmajā līkumā, izvairoties no saķeršanās, aizbraucu kaut kur pa vidu, un tad sākās pakaļdzīšanās līderiem. Brauciena lielāko daļu turpināju 4.vietā, bet beidzamajā aplī aizcīnījos līdz 3.vietai.''

''Otrajā fināla braucienā starta līkumā atkal vairāki braucēji krita, bet veiksmīgi tiku ārā. Lai arī aizbraucu no beigām, pēc pusapļa aizcīnījos līdz 5. vietai, bet nedaudz vēlāk pa akmeņu elementiem apsteidzu vairākus braucējus un ieņēmu otro pozīciju. Tad sākās sīva cīņa ar pašreizējo kopvērtējuma līderi, bet vienā no elementiem abi piedzīvojām kritienus, tomēr viņš tika ātrāk atpakaļ uz motocikla un ieguva handikapu. Rezultātā abos braucienos 3. vieta un attiecīgi šīs sacensības noslēgtas ar godalgotu trešo vietu.”

Patreiz kopvērtējumā Andris Grīnfelds ieņem 2. vietu, taču punktu sadalījums ir ļoti blīvs, tāpēc paredzams, ka viss izšķirsies tieši fināla posmā Zviedrijā – 31. martā.

“FIM Europe” kauss ir kā starta posms ceļā uz Pasaules čempionātu, kurā sacenšas 14 pasaulē spēcīgākie braucēji, lai cīnītos par Pasaules čempiona titulu, kas, pateicoties sadarbībai ar atbalstītājiem Kurbads, Ghetto Games un KTM motociklu pārstāvi Latvijā, salonu “Motofavorīts”, vairs nav nesasniedzams nākotnes mērķis!

Izmantotie reusrsi:
LaMSF.lv – Latvijas Motosporta Federācija