Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Botasam Abū Dabī F1 posmā draud sods

Juris Grīns
Juris Grīns

Botasam Abū Dabī F1 posmā draud sods
Valteri Botass. Foto: Motorsport.com

"Mercedes" pilotam Valteri Botasam šīs F1 sezonas noslēdzošajā posmā Abū Dabī, iespējams, nāksies lietot jaunu motoru, kas nozīmē, ka somu autosportists būs spiests saņemt starta vietu sodu.

Botass svētdien Brazīlijas "Grand Prix" izstājās 17 apļus pirms finiša, kad viņa dzinējs pēkšņi izslēdzās. Komandai pieejamie telemetrijas dati liecināja, ka notikusi kļūme eļļošanas sistēmā.

"Šķiet, parādījās dūmi," saka Botass. "Es pats tos neredzēju, bet komanda man par to ziņoja. Es arī pirms tam nejutu nekādu jaudas zudumu, dzinējs vienkārši izslēdzās pēc trešā līkuma."

Šobrīd bojātais dzinējs jau nogādāts rūpnīcas bāzē Briksvortā, kur tiek veikta padziļināta izpēte.

Vēl nav skaidri zināms, bet ļoti iespējams Botasam pēdējā sezonas posmā nāksies izmantot jaunu motoru, kas nozīmēs vismaz desmit starta vietu sodu.

"Šobrīd mēs neko vairāk nezinām," skaidro "Mercedes" tehniskais direktors Džeimss Elisons. "Mēs zinām to, ka sacensību laikā pēkšņi strauji palielinājās eļļas patēriņš. Tās līmenis ārkārtīgi ātri, apmēram pusapļa laikā nokritās, pirms pamanījām, ka tā beigusies pavisam. Dzinējs pats izslēdzās, tā vietā, lai iznīcinātu sevi."

Izmantotie resursi:
F1 News and Results | Latest 2019 Formula 1...