Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Brazīlijas prezidents grib apturēt absurdo "McLaren" finansēšanu

Juris Grīns
Juris Grīns

Brazīlijas prezidents grib apturēt absurdo "McLaren" finansēšanu
Foto: McLaren Racing

"McLaren" visticamāk zaudēs finansiālo atbalstu no naftas kompānijas "Petrobras", jo pat Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru vēlas pārtraukt leģendārās F1 komandas dāsno sponsorēšanu par nodokļu maksātāju naudu.

Līgumu ar "Petrobras" britu vienība parakstīja 2018. gadā, un tika ziņots, ka tas noslēgts uz pieciem gadiem. Kopējā sponsorēšanas kontrakta summa esot 190 miljoni eiro, lai gan oficiāli tas nav apstiprināts.

Jau kādu laiku klīst runas, ka kuru katru brīdi līgums ar "McLaren" tiks lauzts, jo pašreizējā Brazīlijas valdība nevēlas tērēt tik milzīgas summas kādas F1 komandas atbalstīšanai. Kā zināms, 64 procenti no kompānijas akcijām pieder Brazīlijas valstij.

Vēl maijā Brazīlijas prezidents Bolsonaru pauda vēlmi panākt līguma laušanu. Tagad viņš savā "Twitter" kontā ierakstījis, ka kontraktu "par nodokļu maksātāju naudu absurdi noslēdza iepriekš pie varas esošā valdība".

Ja var ticēt presē izplatītajiem cipariem, ik gadu no "Petrobras" līdzekļiem "McLaren" tiek atvēlēti 38 miljoni eiro. Nozares eksperti gan pauduši skepsi par to, vai šī summa patiešām ir tik liela, jo parasti līdzīga veida sponsori par sadarbību ar "McLaren" nemaksā daudz vairāk par desmit miljoniem eiro gadā.

Izdevums "Autosport" raksta, ka starp "McLaren" un "Petrobras" sarunas par līguma laušanu notiek jau kopš maija, bet jau kuru katru dienu tas beidzot tiks īstenots.

Izmantotie resursi:
Global Intelligence | SportBusiness

     [+] [-]

, 2019-10-21 21:13, pirms 4 nedēļām
Noteikti atrunātas pietiekami sankcijas, kā tas ir LV ar OIK laušanu.