Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Mercedes" inženieris: "Mums paveicās, ka Hamiltons tika uz starta"

Juris Grīns
Juris Grīns

"Mercedes" inženieris: "Mums paveicās, ka Hamiltons tika uz starta"
Lūiss Hamiltons pēc uzvaras Kanādā. Foto: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Lai gan Lūiss Hamiltons kļuva par Kanādas "Grand Prix" uzvarētāju, pirms sacensībām viņa mašīnai tika veikti pēdējā brīža remontdarbi un situācija varēja izvērsties tā, ka pilots neiziet uz starta, stāsta "Mercedes" inženieru nodaļas direktors Endrjū Šolins.

Kā ziņots, Hamiltona formulai tika atklāta hidraulikas noplūde, kā rezultātā svētdien mašīnai bija vajadzīgs visai pamatīgs remonts. Dodoties iesildīšanās aplī, spēkratam nostrādāja pretnoslāpšanas sistēma, tomēr pēc tam vairs problēmu nebija, Hamiltons finišēja otrais, bet guva uzvaru, jo Sebastianam Fetelam piešķīra piecu sekunžu sodu par bīstamu manevru.

"Problēma ir tajā, ka pa nakti mašīnas atrodas slēgtajā parkā," stāsta Šolins. "Tobrīd mēs nedrīkstam tās aiztikt vai turpināt tehnisko problēmu izvērtēšanu. Līdz ar to šī izmeklēšana pārcēlās uz svētdienas rītu, kad atkal tiek atļauta pieeja mašīnām un mehāniķi var pie tām strādāt."

Hamiltona mašīnai bijis nepieciešams visai apjomīgs remonts, ko varēja arī neizdoties laikus paveikt.

"Mums bija jāizņem motors," atklāj Šolins. "Izsekojām noplūdes avotu un sniedzām pieprasījumu FIA veikt vairāku detaļu nomaiņu. Tas bija diezgan liels darbs. Bija daudz ko darīt un nebija daudz laika, lai savestu Lūisu mašīnu kārtībā līdz startam. Bijām apmierināti, ka viss tomēr izdevās laikus. Kad ir nezināms defekta avots, nav skaidrs, cik laika prasīs, lai visu atklātu un salabotu. Risks bija arī tajā, ka tad, kad iedarbināsim motoru, var atklāties vēl kāda problēma. Ja mums nāktos to ņemt ārā vēlreiz, iespējams, darbu nepabeigtu līdz sacīkšu sākumam."

F1 kopvērtējumā Hamiltons aizvien pārliecinošā vadībā, un šobrīd tuvākais sekotājs, komandas biedrs Valteri Botass atpaliek 29 punktus, bet "Ferrari" pilots Fetels ir jau 62 punktus aiz līdera.

Izmantotie resursi:
GPFans - The world's fastest-growing...