Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Red Bull" Albonu paaugstina uz pirmo komandu, Gaslī nonāk "Toro Rosso"

Rolands Eliņš

"Red Bull" Albonu paaugstina uz pirmo komandu, Gaslī nonāk "Toro Rosso"
Pjērs Gaslī. Foto: Red Bull Racing

LETA--DPA. Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta komanda "Red Bull" veikusi braucēju rokādi, uz pirmo vienību paaugstinot Lielbritānijas pilotu Aleksandru Albonu, bet uz "Toro Rosso" nosūtot francūzi Pjēru Gaslī.

Sākot ar septembrī Beļģijā gaidāmo posmu, "Red Bull" komandā līdzās nīderlandietim Maksam Verstapenam startēs Albons. Savukārt Gaslī "Red Bull" meitaskomandā "Toro Ross" brauks kopā ar krievu Daniilu Kvjatu.

Gaslī šosezon 12 sacīkstēs iekrājis 63 punktus, bet Verstapens uzvarējis divās sacensībās un ticis pie 181 punkta.

"Esam unikālā pozīcijā, ka mūsu rīcībā ir četri talantīgi piloti, kurus varam izmatot rotācijā staro komandām. Izmantosim nākamās deviņas sacīkstes, lai novērtētu Aleksa sniegumu un pieņemtu lēmumu, kurš pilots nākamgad startēs līdzās Maksam," teikts komandas paziņojumā.

Šī nav pirmā reize, kad "Red Bull" sezonas vidū veic pilotu rotāciju ar savu meitaskomandu.

No "Toro Rosso" pilotiem šosezon veiksmīgāk startējis Kvjats, kurš aizpagājušajā nedēļas nogalē kāpa uz goda pjedestāla. Tiesa, viņš F-1 startē jau piekto sezonu un ticis pie iespējas sevi pierādīt "Red Bull" komandā, kamēr Albons ir debitants.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-08-12 16:49, pirms 5 mēnešiem
Mazliet pārsteidz, ka Albons tika paaugstināts nevis Kvjats, kuram tomēr ir lielāka pieredze. Nedomāju, ka Albons spēs tik īsā laikā pielāgoties un turēt līdzi Maksim. Visdrīzākais būs Gaslī variants. Šeit RB rodas problēma ko likt otrā fromulā, jo drošvien neviens no viņu pilotiem nespēs sastādīt kaut cik nopietnu konkurenci Maksim. Tādu pilotu vispār ir maz palikuši un drošvien nāksies meklēt kādu ārpus savas programmas ja gribēs būt konkurētspējīgi konstruktoru kausā.

     [+] [-]

, 2019-08-12 17:08, pirms 5 mēnešiem
Lai jau Albonam tiek , bet es vairāk būtu domāji ka Kvjata un Verstapena Sadarbību

     [+] [-]

, 2019-08-12 19:10, pirms 5 mēnešiem
It kā jau pārsteigums, tai pat laikā skatoties nākamās sezonas perspektīvā, tad nav nemaz tik dīvains lēmums. Gaslī un Kvjats pie vienādiem noteikumiem izspēlēs nākamās sezonas RB krēslu, kamēr Albonu nosūtīs atpakaļ.

Tai pat laikā, ja Albons spēs uzrādīt labākus rezultātus par Gaslī (ne obligāti cīnīties ar Maksi, bet vismaz cīnīties ar Ferrari), tad Albons arī varētu saglabāt RB vietu

     [+] [-]

, 2019-08-12 21:28, pirms 5 mēnešiem
Tas nav nekas jauns.
Man vairāk piedur šitas teksts:
Gaslī: "Netaisos būt otrais numurs aiz Verstapena"

     [+] [-]

, 2019-08-13 00:54, pirms 5 mēnešiem
Sākotnēji var šķist dīvains lēmums, bet patiesībā pat ļoti loģisks. Kvjats un Gaslī jau ir braukuši ar RB formulu un parādījuši savas spējas (Kvjatam gan bija senāks RB, bet pozīcija tā pati, kurā tagad nokļuvis Albons), bet Albons vēl to nav izdarījis. Šī braucēju maiņa noderēs, lai salīdzinātu pilotu sniegumu. Ja Albons spēs uzrādīt konkurētspējīgākus (un galvenais stabilākus) rezultātus, tad nav šaubu, kurš nākamgad ieņems vietu blakus Maksim.
Šajā gadījumā Albonam pat nav jāspēj konkurēt ar Maksi - viņam galvenais uzrādīt labākus rezultātus, kā to spēja Gaslī, un vieta RB nākamsezon būs nodrošināta...

     [+] [-]

, 2019-08-13 19:02, pirms 5 mēnešiem
Neredzu tur neko šokējošu. Jau pirms laiciņa teicu, ka ja arī Red Bull veiks Gaslī rokādi, tad visticamāk paaugstinās Albonu, nevis Kvjatu.
Ne jau par konstruktora kopvērtējuma punktiem Red Bull šobrīd uztraucas (zemāk par trešo vietu nokrist nevar un otro vietu droši vien noķert arī nevarētu), bet gan pilotu sastāvu nākamajām sezonām. Paaugstināt Kvjatu būtu tas pats, kas šaut ar tukšām lodēm, viņa varējums ir zināms un Red Bull arī ne līdz galam interesants - Toro Roso viņš ir tikai tāpēc, ka Rikiardo devās prom, Gaslī bija jāpaaugstina un Gaslī vietā Toro Roso kādam jābrauc.
Red Bull ir gaļas mašīna, viņi meklē nākamo zvaigzni nevis viduvējību (kāds kopumā Kvjats arī ir), kas ļautu tuvākajos gados izlīdzināties ar Mercedes un Ferrari duetiem un vajadzības gadījumā (ja Verstapens aiziet pie konkurentiem) pārņemt komandas līdera lomu, lai cīnītos par tituliem.
Skaidrs, ka sezonas beigās Red Bull lems, kurš 2020. gadā būs Verstapena komandas biedrs, Gaslī vai Albons.

     [+] [-]

, 2019-08-14 20:34, pirms 5 mēnešiem
Daniils Zviedriem jūs te dodat visādus Foršberjus un Lāšonus, bet normālu krievu par Daņilu nesaucat Labais

     [+] [-]

, 2019-08-14 20:35, pirms 5 mēnešiem
karliss rakstīja: Mazliet pārsteidz, ka Albons tika paaugstināts nevis Kvjats, kuram tomēr ir lielāka pieredze. Nedomāju, ka Albons spēs tik īsā laikā pielāgoties un turēt līdzi Maksim. Visdrīzākais būs Gaslī variants. Šeit RB rodas problēma ko likt otrā fromulā, jo drošvien neviens no viņu pilotiem nespēs sastādīt kaut cik nopietnu konkurenci Maksim. Tādu pilotu vispār ir maz palikuši un drošvien nāksies meklēt kādu ārpus savas programmas ja gribēs būt konkurētspējīgi konstruktoru kausā.
Tak Kvjatam bija sava iespēja. Nolažoja. Ko tur vairs dot iespēju?