Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase:0

"McLaren" vadītājs: "Nekad neesam apsvēruši iespēju ražot savus motorus"

Juris Grīns

Foto: McLaren Racing

"McLaren" vadītājs Andreass Seidls apgalvo, ka komanda nekad nav nopietni apsvērusi iespēju ražot pati savus F1 motorus, lai gan pēdējos gados grūtības dzinēju frontē lielā mērā liegušas sasniegt augstākus rezultātus. Mika Hakinens uzskata, ka apsveicama ir ideja par atkalapvienošanos ar "Mercedes".

Septembra beigās kļuva zināms, ka no 2020. gada "McLaren" atkal startēs ar "Mercedes" ražotajiem motoriem. Kopš sadarbības šķiršanas tā vairākas sezonas izmēģināja ekskluzīvu sadarbību ar "Honda", bet pēdējos gadus lieto "Renault" motorus.

Vēl pērn "McLaren" galvenais vadītājs Zaks Brauns izteicās, ka ir iespējama varbūtība no 2021. gada startēt ar sevis ražotiem motoriem, lai gan reizē noteica, ka drīzāk tas tomēr nenotiks. Komandas vadītājs Andress Seidls, kurš iepriekš vadīja "Porsche" sacīkšu nodaļu, bet savā pašreizējā amatā "McLaren" strādā kopš šī gada maija, apstiprina, ka pagaidām par to nav nopietni domāts.

"Mēs to nekad neesam nopietni apsvēruši," intervijā "Speed Week" saka Seidls. "Šādam mērķim jāinvestē milzīga nauda. Papildus tam vēl ir nepieciešams daudz laika, lai noķertu konkurentus, kuri jau ir apguvuši lielas zināšanas. Šo divu iemeslu tas nekad nav bijis punkts, ko mēs skatītu ar pilnu nopietnību."

Deviņdesmito gadu beigās un šī gadsimta sākumā "McLaren" spēja gūt uzvaras un vairākus titulus, izmantojot "Mercedes" dzinējus. Tolaik gan Vācijas autoražotājs nestartēja F1 čempionātā ar savu komandu un visus labākos risinājumus veidoja tieši "McLaren" vajadzībām.

1998. un 1999. gadā, startējot ar "Mercedes" motoriem, "McLaren" sastāvā pasaules čempionātā uzvarēja Mika Hakinens. Viņš uzskata, ka komanda izdarījusi pareizo izvēli, nolemjot atgriezties pie "Mercedes" ražojuma jaudas agregātiem.

"Šī sadarbība pagātnē spēja ļoti veiksmīgi darboties," saka Hakinens. "Seidls to ir sapratis un uzskata par "McLaren" stratēģijas galveno elementu, lai komanda atkal atgrieztos pie uzvarām."

Izmantotie resursi:
Latest Formula 1 Breaking News - Grandprix.com