Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase:0

Šekters 40 gadus pēc F1 titula izcīnīšanas sēdīsies pie "Ferrari" stūres

Juris Grīns

Šekters 40 gadus pēc F1 titula izcīnīšanas sēdīsies pie
Džodijs Šekters 1979. gadā. Foto: Scuderia Ferrari

1979. gada F1 pasaules čempions Džodijs Šekters šajā nedēļas nogalē atkal sēdīsies pie "Ferrari 312 T4" sacīkšu auto stūres, veicot demonstrācijas izbraucienu Moncas trasē.

Šogad "Scuderia Ferrari" svin 90 gadu jubileju un tāpat tas sakrīt ar 40 gadiem, kopš Šekters komandas sastāvā izcīnīja savu vienīgo "Formula 1" titulu. Šajā nedēļas nogalē Itālijas "Grand Prix" laikā bijušais autosportists atkal apvienosies ar "Ferrari", dodoties trasē ar savu tā laika spēkratu.

"Esmu daudz gatavojies šim notikumam," stāsta 69 gadus vecais Šekters. "Tiklīdz uzzināju, ka to darīšu, uz Itāliju tika nosūtīta mašīna. Tas pats mehāniķis, ar ko reiz kopā strādāju, visu pārbaudīja. Pēc tam to nosūtīja pie manis, man te ir neliela trase, es to izmēģināju un jutos labi. Tagad auto atkal ir Moncā, līdz ar to paveikts diezgan daudz darāmā."

Pie "Ferrari 312 T4" stūres Moncā Šekters brauks gan piektdien, gan sestdien un svētdien. Viņš cer, ka ar katru nākamo braucienu spēs būt ātrāks.

"Šobrīd man vairs nav tādas pārliecības kā toreiz, kad startēju sacīkstēs, bet varbūt trešajā dienā spēšu pabraukt visātrāk, jo vienkārši esmu dulls," joko Šekters. "Kad ķivere ir galvā, tu kļūsti nedaudz dullāks. Šī ir liela privilēģija, izbraukt Moncas trasē. Šķiet, pagājuši pieci gadi, kopš pēdējo reizi apmeklēju F1 posmu. Man tur ir draugi un es ar prieku skatos visas sacīkstes televizorā."

Šekters F1 čempionātā startēja no 1972. līdz 1980. gadam, pārstāvot tādas komandas kā "McLaren", "Tyrrell", "Wolf" un pēdējos divos gados arī "Ferrari". Startējot 112 sacīkstēs, savā karjerā Dienvidāfrikas Republikas pilots izcīnīja desmit uzvaras (piecas "Tyrell", divas "Wolf" un trīs "Ferrari" vienībā) un 33 reizes kāpa uz goda pjedestāla. Vienreiz viņš bijis arī vicečempions un divreiz sezonu pabeidzis trešajā vietā.

Izmantotie resursi:
Autosport