Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

"Ferrari" piloti Moncā startēs ar uzlabotiem motoriem

Juris Grīns
Juris Grīns

"Ferrari" piloti Moncā startēs ar uzlabotiem motoriem
Foto: Scuderia Ferrari

"Ferrari" komanda paziņojusi, ka jau šonedēļ gaidāmajā posmā Moncas trasē izmantos jaunos, trešās specifikācijas F1 dzinējus. "Mercedes" pilots Lūiss Hamiltons, kurš ir sezonas līderis, uzskata, ka arī Itālijas posmā Šarls Leklērs un Sebastians Fetels būs favorīti, tāpat kā Beļģijā.

Gan "Mercedes", gan "Red Bull" komandas jau Spā-Frankošamps trasē vismaz vienu no savām mašīnām bija aprīkojušas ar uzlabotajiem motoriem, kamēr "Ferrari" vēl nogaidīja un jaunos motorus piegādāja tikai "Alfa Romeo" un "Haas" vajadzībām. Savās mājās Itālijas "Grand Prix" laikā to izmantos arī Leklērs un Fetels.

Pēc sacīkstēm Beļģijā radās bažas, jo "Alfa Romeo" pilotam Antonio Džovinaci kvalifikācijā bija problēmas ar "Ferrari" motoru. Lai gan "Ferrari" boss Matija Binoto apstiprināja, ka notiks problēmu izmeklēšana, tagad komanda oficiālā relīzē paziņojusi, ka no plāniem neatkāpsies un jauno dzinēju Moncā izmantos.

"Nav labāka veida kā doties uz savu māju posmu - esot iepriekšējo sacensību uzvarētājiem," saka Binoto. "Monca ir trase, kur ir ļoti liels vidējais ātrums, garas taisnes un nepieciešams spēcīgi bremzēt pirms līkumiem, kā arī vajadzīgs liels piespiedējspēks. Šonedēļ plānojam izmantot savus trešās paaudzes jaudas agregātus."

Ātrajā Spā-Frankošamps trasē uzvarēja Leklērs un arī uz posmu Moncā "Ferrari" ir favorītes statusā, jo šeit dzinēja jaudai maksimālajam ātrumam ir vēl lielāka nozīme.

"Tur ir gandrīz tikai taisnes, tādēļ šī visticamāk būs laba nedēļa "Ferrari" komandai," saka F1 pasaules čempionāta līderis Hamiltons. "Kvalifikācijā mēs zaudēsim vairāk par sekundi aplī. Šeit nav daudz līkumotu vietu, kur varam pietuvoties, tādēļ mums ar Valteri Botasu nebūs daudz ko likt pretī. Nezinu, vai tas ir iespējams, bet mums tuvākajās dienās drastiski jāpalielina savs ātrums taisnēs. Tomēr mūsu riepas dilst daudz mazāk nekā viņiem, sacīkstes būs garas, tādēļ ceru, ka atkal izdosies pacīnīties par uzvaru."

Izmantotie resursi:
The official home of Formula 1® | F1.com