Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Ar Latvijas delegācijas klātbūtni aizvadīts piektais FIA sporta reģionālais kongress

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Ar Latvijas delegācijas klātbūtni aizvadīts piektais FIA sporta reģionālais kongress
Publicitātes foto

80 pārstāvji no Eiropas un NEZ valstu federācijām pulcējas, lai izpētītu plašo autosporta attīstības tēmu klāstu – Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotajā piektajā sporta reģionālajā kongresā Kopenhāgenā. Uz kongresu devas arī delegācija no Latvijas.

Intensīvas divu dienu programmas laikā delegāti un FIA eksperti savstarpēji sadarbojās daudzās plenārsēdēs, paneļdiskusijās un semināros, kuru mērķis bija noteikt prioritātes reģionu autosporta federāciju darba kārtībā. Šogad delegātiem bija pieejamas sešas dažādas semināru sesijas, lai izpētītu un diskutētu par progresu digitālajā autosportā, elektromotoru sportā, vides ilgtspējībā, sievietēm motosportā, riska pārvaldībā un apdrošināšanā un FIA apmācību programmās.

Linda Medne, LAF Ģenerālsekretāre: “Arvien vairāk pasaulē domājam par to, kādā pasaulē dzīvojam, un kādu to atstāsim mūsu nākamajām paaudzēm. Ir svarīgi, ka vides ilgtspējas jautājumos iesaistāmies visi – gan individuāli, piemēram, mājās šķirojot atkritumus, gan uzņēmēji, federācijas un pasākumu organizatori. Tā, piemēram, FIA izstrādājis “Vides akreditācijas programmu”, kurā laipni aicinātas iesaistīties arī visas autosporta federācijas. Mērķis – palīdzēt autosporta jomas pārstāvjiem: sportistiem, autosporta sacensību organizatoriem, komandām būt daļai no “darītājiem”, reaģējot uz izaicinājumiem vides jautājumos. Konferences laikā iepazināmies ar šīs akreditācijas programmas trīs līmeņiem un, kas ir jādara, lai sasniegtu mērķi katrā no tiem. Tikai kopā iespējams sasniegt rezultātu par ko mēs jutīsimies apmierināti, un pateicīga mums būs arī nākamā paaudze.”

“Federācijas no visa reģiona var lepoties ar sasniegumiem nepārtrauktā autosporta attīstībā. Šis ikgadējais kongress ir paredzēts, lai ne tikai atzīmētu viņu panākumus, bet arī atgādinātu sev par nepieciešamību smagi strādāt, lai sasniegtu vēl lielākus uzlabojumus. Runājot par vides ilgtspējību, es vēlētos uzslavēt federācijas par stingro apņemšanos samazināt mūsu darbību kopējo ietekmi uz vidi. To mēs esam paveikuši – satiekoties, apspriežot idejas un daloties ar labāko praksi. Kā vienmēr, konference ir bijusi iedvesmojoša. Mūsu vizīte Kopenhāgenā ir bijusi īsa, bet nozīmīga, un mēs jau tagad ar prieku redzam, ko reģions var sasniegt nākamo divpadsmit mēnešu laikā,” stāsta FIA prezidents Žans Todts.

Kongresu laipni uzņēma Dānijas Automobiļu federācija un tās prezidents Henriks Mērlers-Nīlsens, to vadīja FIA prezidents Žans Todts un FIA prezidenta vietnieks sporta jomā Grehems Stokers, ar atbalstu no Juhani Pakari – FIA NEZ koordinators un Pasaules Autosporta padomes loceklis Somijā, Johans Frass, NEZ padomes priekšsēdētājs, un FIA ASN Attīstības darba grupas prezidents Endrjū Papadopuls.

Informāciju sagatavoja:
LAF Prese