Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Valdim Kleinbergam šodien būtu 80 ...

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Pirmajam Latvijas motosporta federācijas prezidentam pēc neatkarības atjaunošanas Valdim Kleinbergam šodien apritētu 80 gadu. Tieši viņa vadībā (LaMSF viņš vadīja no 1976. līdz 1980. gadam, bet tad no 1985. gada līdz pat savai nāvei 1996. gada jūlijā) Latvijas motosports "izbrauca" Eiropas un pasaules arēnā, viņš bija arī viens no aktīvākajiem Latvijas Olimpiskās komitejas atjaunošanas iniciatoriem.

Vairs neatceros, kad un kur iepazināmies. Varbūt tas bija motokrosā "Gaujas kauss", varbūt motokross "Vaidavas kauss", varbūt kādās motošosejas sacensībās Biķerniekos. Un tas arī nav tik svarīgi. Tas noteikti notika kādās motosporta sacensībās, jo Valdis Kleinbergs bija no tiem federāciju prezidentiem, kuriem vajadzēja būt klāt un kurš gribēja būt klāt vienmēr, kad vien bija iespēja.

Valdis Kleinbergs bija tas, kurš vēra vaļā Latvijas motosportam ceļu uz Eiropu un pasauli. Latvija vēl nebija atjaunota FIM rindās, bet motokross "Gaujas kauss" jau bija FIM kalendārā, Valdis sapņoja par Latvijas izlases piedalīšanos Nāciju motokrosā un 1992. gadā Austrālijā mūsu motokrosa izlase tur bija un klāt bija arī Valdis pats. Viņš piedzīvoja Kristera Serģa un Arta Rasmaņa debiju pasaules čempionātā un viņu pirmos panākumus, taču viņš diemžēl nepiedzīvoja ne viņu titulus, ne citu mūsu motosportistu uzvaras Eiropas un pasaules čempionātos - Laura Freiberga, Paula Jonasa, Andžeja Ļebedeva uzvaras, citu mūsu motosportistu un komandu panākumus. Liels ir Valda nopelns, ka 1996. gadā Latvijas pirmo reizi notika pasaules čempionāta posms - 1/4 finālā junioru pasaules čempionātā spīdvejā. Diemžēl viņš vairs nepiedzīvoja motokrosa GP un spīdveja GP posmus Latvijā. Valdim Kleinbergam bija viena ļoti laba īpašība, kuras dēļ atļaušos viņu nosaukt par "motosporta tēti" - proti, viņš prata saliedēt motosporta sabiedrību, prata atrast risinājumus nesaskaņām un prata visus padarīt vienotākus.

Motosporta sabiedrībā ir nomainījušies daudzi cilvēki, daudzi tā laika motobraucēji jau sen ir beiguši karjeru, lielākā daļa no pašreizējiem Valdi Kleinbergu nav satikusi, taču viņa vārds motosporta aprindās tik un tā tiek pieminēts. Šodien ir tā diena, kad viņa vārdu vajag atcerēties atkal.