Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Grūbe un Gasparovičs starp pasaules ātrākajiem kvalifikācijā

Juris Grīns
Juris Grīns

Grūbe un Gasparovičs starp pasaules ātrākajiem kvalifikācijā
Grūbe un Gasparovičs cīņā ar konkurentiem. Foto: Rotax Baltic Karting

Latvijas komandas sportisti Itālijas pilsētā Sarno aizvadījuši prestižo kartinga sacensību "Rotax Max Challenge Grand Finals" kvalifikāciju, kurā ar izciliem rezultātiem izcēlās Henrijs Grūbe un Ēriks Gasparovičs, ierindojoties "DD2 Master" klases pirmajā trijniekā.

Otrā nozīmīgā sacensību diena ir noslēgusies. Līdzjutēju, komandas dalībnieku, treneru un sportistu ģimeņu nervi šodien nudien tika kutināti uz nebēdu. No līdzjutēju rindām atbalstīt Latvijas sportistus klātienē biju ieradusies bijusī autosportiste Karlīne Egle. Karlīne piedalījās "Rotax "finālā 17 gadus atpakaļ un viņas treneris un mehāniķis toreiz bija šīs dienas sportists ar fantastisko sniegumu un pieredzi Ēriks Gasparovičs.

Mini Max klases braucējs Aleksandrs Skjeltens pēc kvalifikācijas hītiem ierindojies astotajā pozīcijā ar 15 kopvērtējuma punktiem. Aleksandrs palēnam un stabili tucojas pirmajam desmitniekam. Mārtiņam Janovskim ceturtdiena diezgan līdzīga kā trešdiena. Starts bija labs un Mārtiņam izdevās pakāpties pa dažām vietām uz augšu, bet pēc sadursmes vienā līkumā tika pazaudētas vairākas pozīcijas un tik īsā braucienā atgūt pazaudēto bija ļoti grūti, līdz ar to finišā 26.vieta.

Junior klasē Tomasam Štolcermanim stabili braucieni un cīņa līdz pēdējiem metriem. Kopvērtējumā pēc otrās dienas viņam 35. pozīcija un milzīga apņēmība piektdien gaidāmajiem pusfināliem.

Matvejs Makušins DD2 klasē uzrādīja stabilu sniegumu, dienas beigās ierindojoties 23. vietā no 72 dalībniekiem. Kopumā Matvejs ar braucieniem nebija apmierināts, jo vēlas, lai sniegums būtu vēl labāks.

Izcilus rezultātus ceturtdien parādīja DD2 Master klases braucēji Ēriks Gasparovičs un Henrijs Grūbe. Ēriks dienu noslēdzu augstajā trešajā vietā, bet Henrijs Grūbe - otrajā pozīcijā. Henrijs pēc priekšbraucieniem, ja nebūtu starta zonā nedaudz iesists bamperis, iespējams būtu atradies uz savas klases pirmā pjedestāla pakāpiena. Bet neskatoties uz to, rezultāts ir fantastisks.

Visi rezultāti: Rotax Grand Finals 2019 Results

"Teikšu kā ir - grūta diena," atzina Gasparovičs. "Braucu vairāk ar prātu, kā ātrumu, tāpēc varbūt rezultāts varēja būt arī labāks, bet labāk mierīgāk un līdz galam, jo cīņas ir nopietnas. Paldies visiem par līdzi jušanu, tas uzmundrina un dod spēku."

Šodien, 25. oktobrī Itālijā norisināsies pusfināli, bet izšķirošās cīņas gaidāmas sestdien.

Izmantotie resursi:
Jaunumi « Sākums - AutoEuro