Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Jūrmalas mierīgos ūdeņus pierūcina ātrumlaivu skaņas

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Jūrmalas mierīgos ūdeņus pierūcina ātrumlaivu skaņas
Ņikita Lijcs. Foto: Latvijas Ūdens Motosporta Federācija

Adrenalīns, sportiskais azarts un pozitīva gaisotne vislabāk raksturo tās emocijas, kas šajā sestdienā, 8.jūnijā, piepildīja Lielupes ūdeņus.

Dalībnieki no visas Latvijas un Baltijas valstīm 11 klašu kārtās cīnījās par godalgām, tomēr vislielāko interesi skatītājos izraisīja ātrās Formula 2 un Formula 4 klases.

Formula 2 klasē Lielupes ūdeņus latvieši dalīja ar lietuviešu brāļiem, un skatītājiem par īpašu prieku piloti demonstrēja sacensības pēc augstākās pilotāžas. Startu līdz pirmajam pagriezienam Formula 2 laivas veica ar gandrīz sinhronu ātrumu, tomēr jūrmalnieks Ņikita Lijcs izvirzījās vadībā. Cīnoties ar konkurentiem, Lijcs uzņēma iespaidīgu ātrumu un vairākus apļus brauca kā līderis, tomēr brauciena vidū viņa laiva pēkšņi strauji zaudēja ātrumu un, cīnoties ar tehniku, Lijcam nācās palaist konkurentus pa priekšu.

Otrais brauciens tika laists uzreiz pēc pirmā, tāpēc ‘’Jurmala Racing Team’’komandai neizdevās novērst tehniskās problēmas, un Lijcs joprojām cīnījās ar ātrumu, kā rezultātā viņš 2.braucienā finišēja trešais. Gaidot trešo, finiša braucienu, komanda steigā atklāja pēkšņo ātruma zuduma iemeslu un novērsa tehniskās ķibeles un Lijcs bija atkal gatavs sacensībai. Šovs, ko Formula 2 braucēji sniedza skatītajiem, bija iespaidīgs - plecu pie pleca visi trīs piloti cīnījās par pirmo vietu, un tieši pirms finiša karoga Ņikita Lijcs gandrīz apsteidza pirmās vietas ieguvēju, lietuviešu braucēju Edgaras Riabko. Trešajā braucienā Ņikita Lijcs ieguva 2. vietu, apdzenot konkurentu Uvi Slakteri un kopvērtējumā iegūstot 3.vietu.

Lijcs šīs sacensības aizvadīja īpaši saspringtā ritmā, jo viņš bija ne vien sacensību organizators, bet sniedza lieliskas sacensības divās klasēs - Formula 2 un Formula 4 klasē.

Formula 4 klasē Lijcu jau pieteica kā čempionu, jo sezonas sākumu Liepājā Lijcs saka ar pārliecinošu uzvaru visos trīs braucienos, un arī šī reize Jūrmalā nebija izņēmums. Jau pirmajā starta taisnē Ņikita uzņēma iespaidīgu ātrumu un ar krietnu attālumu atrāvās no konkurentiem. Šo attālumu Lijcs saglabāja visu sacensību laiku un visos trīs braucienos izcīnīja zeltu!

Ņikitam Lijcam un komandai ‘’Jūrmala Racing team’’ šīs sacensības bija bagātas ar pjedestāliem, jo komandu konkurencē viņiem pēc izcīnītajiem punktiem izdevās ieņemt 3.vietu.

Šobrīd Lijcs aktīvi gatavo abas formulas jau starptautiskajiem ūdeņiem, jo šī sezona, kā atzīst pats Lijcs, viņam pārsvarā būs ārpus Latvijas.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Urbacāne