Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase:0

Fāzels prāto par NHL un OS: "ASV un Ķīnas attiecības nav labas, koronavīruss atnāca no Ķīnas"

Gatis Druvietis

Fāzels prāto par NHL un OS:
IIHF prezidents Renē Fāzels (Šveice). Foto: sovsport.ru

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels vērtē iespējas sagaidīt Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājus 2022. gada olimpiskajās spēlēs, kas risināsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Funkcionārs apzinās, ka šobrīd situācija neizskatās cerīga, taču laiks vēl ir.

Kā zināms, NHL spēlētāji olimpiskajās spēlēs piedalījās no 1998. līdz 2014. gadam, taču 2018. gada olimpiāde notika bez pasaules spēcīgākās līgas hokejistiem. Šobrīd situācija nav cerīga, jo biznesa apsvērumu dēļ NHL nevēlas apturēt sezonu olimpiādes dēļ.

Kanādiešu žurnālists Bobs Makenzijs paziņojis, ka vairs netiek izskatīts variants ar NHL spēlētāju piedalīšanos nākamajās ziemas olimpiskajās spēlēs. Tātad tur jau viss ir skaidrs? "Nē, mēs balstāmies uz citām lietām. Tas, kas medijos dažreiz parādās, nav oficiāli. Bobs Makenzijs ir liels mūsu draugs. Protams, ļoti informēts cilvēks," komentē IIHF prezidents.

Bet arī iepriekš bija vien minimālas cerības uz NHL spēlētāju piedalīšanos Pekinā. "Gaidāmās olimpiskākas spēles bez NHL spēlētājiem hokejam un līdzjutējiem ir slikta ziņa. Pirms diviem gadiem Phjončhanā arī nebija NHL spēlētāju, taču turnīrs sanāca veiksmīgs. Ja viņi neatbrauks uz Pekinu..." saka ilggadējais pasaules hokeja vadītājs.

"Saprotu tagadējo politisko situāciju. ASV un Ķīnas attiecības patlaban ir ne tās labākās. Arī koronavīruss atnāca no Ķīnas. Iespējams, ka to ņem vērā NHL, klubu vadītāji un paši spēlētāji," prāto Renē Fāzels. "Bet mums vēl ir laiks - atbilde nav jādod jau rīt. Mani nepārsteidz, ka jautājumu par olimpiādi netaisās iekļaut jaunajā kolektīvajā līgumā. Pat tādā gadījumā paliek laiks, lai NHL padomātu par 2022. gada Pekinas spēlēm. Galējais termiņš var būt nākamā gada pavasaris vai pat vasara. Ja neatbrauks, tad ko mēs varam izdarīt? Ceru, ka līdz šī gada beigām saņemsim konkrētu atbildi."

Izmantotie resursi:
sport-express.ru

     [+] [-]

, 2020-06-30 06:39, pirms mēneša
Gaidām Pekinas sankcijas pret IIHF.

     [+] [-]

, 2020-06-30 07:18, pirms mēneša
Fāzels tiešām tikai prāto.Ne tikai olimpiskās spēlēs Pekinā nespēlēs NHL hokejisti,bet arī 99% nākošajā pasaules čempionātā Rīgā un Minskā mēs neredzēsim viņus.Tur pat nelīdzēs pārceltais čempionāta sākums,jo ja nākošo sezonu NHL plāno sākt tikai ar 1.janvāri,tad aizvadīt pilna apjoma čempionātu līdz maijam nav iespējams.