Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Zviedrija par Ābola sagatavošanu NHL vēlas 350 tūkstošu kompensāciju

Rolands Eliņš

Zviedrija par Ābola sagatavošanu NHL vēlas 350 tūkstošu kompensāciju
Rodrigo Ābols. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Zviedrijas Hokeja federācijas viceprezidents Peters Fošberjs medijiem apliecinājis, ka šovasar kompensācijā no Nacionālās hokeja līgas par spēlētāju sagatavošanu tiek gaidīts maksājums 8.5 miljonu dolāru apjomā, turklāt vēl tiek risināti jautājumi par diviem spēlētāju atbilstību kompensācijas izmaksai, proti, amerikāni Niku Ebertu un Latvijas uzbrucēju Rodrigo Ābolu, ko Zviedrija arī vēlas nosaukt par savu sagatavoto spēlētāju. Latvijas Hokeja federācijā portālam Sportacentrs.com paskaidroja, ka Zviedrijas prasība neietekmēs kompensāciju, ko saņems Latvijas hokejs.

Zviedrijas Hokeja federācija iesniegusi NHL sarakstu ar 27 spēlētājiem, kas starpsezonā parakstījuši līgumus ar NHL komandām. Saskaņā ar noslēgto līgumu, Zviedrija par katru savu sagatavoto spēlētāju no NHL saņem kompensāciju 250 tūkstošu dolāru apjomā, bet, tiklīdz šis skaits pārsniedz desmit spēlētājus, par katru nākamo kompensācija ir jau 350 tūkstošu apmērā.

Zviedrijas Hokeja federācijas viceprezidents Peters Fošberjs zviedru medijam „Expressen” gan atklājis, ka par diviem spēlētājiem rēķinās ar NHL iebildumiem. Sarakstā iekļauts arī amerikānis Niks Eberts, kurš Zviedrijā spēlē tikai kopš 2018. gada pavasara, un latvietis Rodrigo Ābols, kurš Zviedrijā nospēlēja pilnas divas sezonas. Abi hokejisti pārstāvēja „Orebro” vienību, bet tagad Ābols parakstīja līgumu ar Floridas „Panthers”, bet Eberts – ar Otavas „Senators”.

„Mēs vēl runāsim ar NHL vadību par šiem diviem spēlētājiem, kurus arī vēlamies iekļaut kompensāciju sarakstā,” izteicies Fošberjs (nejaukt ar viņa vārda brāli, bijušo NHL zvaigzni). „Mēs uzskatām, ka abi hokejisti tika sagatavoti Zviedrijas hokeja līgā pirms noslēdza līgumus ar NHL komandām, taču redzēsim, ko NHL teiks, kad sāksim apspriest šo jautājumu.”

Arī bez Ābola un Eberta strīdīgajiem gadījumiem Zviedrija rēķinās ar 8.5 miljonu dolāru lielu kompensāciju, kas tai pienāksies saskaņā ar kolektīvo līgumu ar NHL. Šo summu Zviedrijas hokejam samaksās visi NHL klubi kopā, tā būs apmēram tāda pati kā pagājušajā vasarā.

Latvijas Hokeja federācijas sporta direktors Edgars Buncis mūsu portālam paskaidroja, ka Zviedrijas prasība nekādi neietekmēs to, kādu kompensāciju no NHL par Ābola sagatavošanu saņems Latvijas hokejs: „Arī LHF ir līgums ar NHL par kompensācijām, ja mūsu spēlētājs noslēdz līgumu ar NHL klubu, taču tas nav individuāls līgums, bet gan kopējs ar pārējām valstīm. Izņēmumi ir Krievija, kurai šāda līguma nav vispār, un Zviedrija, kurai ir individuāls līgums ar saviem atrunātiem nosacījumiem.”

„Līgumā, kurš attiecas uz mums, ir tāds punkts, ka, ja spēlētājs divus vai vairāk gadus nospēlējis ārpus Latvijas, tad kompensācija pilnā apjomā nepienākas, bet tā tiek attiecīgi aprēķināta pēc proporcijām,” teica Buncis. Tieši Ābola gadījumā gan nekas konkrētāk minēts netika, jo iepriekšēja pieredze rāda, ka šīs kompensācijas tiek aprēķinātas dažādi un tur novērotas pamatīgas amplitūdas, un Buncis nevēlējās izteikt priekšlaicīgas prognozes vai minēt konkrētus skaitļus.

Ābols Latvijā nav spēlējis kopš 2015. gada, kad no Rīgas „Dinamo” sistēmas pārcēlās uz Ziemeļameriku, bet pēc divām sezonām Kanādas junioru hokejā pārcēlās uz Zviedriju. „Panthers” komanda viņu draftēja 2016. gadā ar 184. numuru, attiecīgi "Panthers" sistēmā viņš nonāca jau pirms tiešas saskares ar Zviedrijas hokeju.

Runājot par Zviedrijas iesniegto prasību par kompensāciju, LHF sporta direktors norādīja, ka šeit nav runa par to, vai NHL maksās Zviedrijai vai Latvijai, bet gan jautājums ir par to, vai NHL maksās abām vai tikai Latvijai. Šeit jāpiemin, ka Zviedrijas prasītā kompensācija (350 tūkstoši dolāru) ir nedaudz lielāka jau par Latvijas hokejam paredzēto pilnvērtīgo kompensāciju.

Izmantotie resursi:
https://www.expressen.se/sport/hock...

 +31 [+] [-]

, 2019-08-20 14:11, pirms pusgada
nejaukt ar viņa vārda brāli, bijušo NHL zvaigzni

Nav tik viegli sajaukt, tas jau bija Forsbergs!
Slēpts komentārs: Džonnijs

  +9 [+] [-]

, 2019-08-20 14:40, pirms pusgada
Amerikāņi izraksta čeku uz Forsberga vārda.

Forsbergs dodas uz banku, bet naudu viņam nedod.

Tiešām, kāpēc Fošberjam dot Forsberga naudu!?

  +1 [+] [-]

, 2019-08-20 14:42, pirms pusgada
Džonnijs rakstīja: Betmenam nākamo sezonu obligāti jātaisa Lokout sezonu, lai beidzot miskasti sakārtoti un savestu visu kārtībā. Neko citu vairs īpaši neredzu!
paskaidro sīkāk , kāpēc Betmenam jātaisa lokauts? bez miskates pieminēšanas...
1.septembris tuvojas, bet neredzu neviena iemesla, lai Betmens izsludinātu lokautu...
Tu kaut ko citu redzi, bez miskastes kas tev rēgojas, ko jāsaved kārtībā tavā pagalmā?

  +2 [+] [-]

, 2019-08-20 14:44, pirms pusgada
Džonnijs rakstīja: Betmenam nākamo sezonu obligāti jātaisa Lokout sezonu, lai beidzot miskasti sakārtoti un savestu visu kārtībā. Neko citu vairs īpaši neredzu!
Miskaste ir līga ,kura mums blakus austrumos atrodas.Ne jau NHL jādomā ,kam maksāt Zviedrijai ,vai Latvijai.Agrāk NHL vispār neko nemaksāja Eiropas hokeja federācijām.

  +1 [+] [-]

, 2019-08-20 14:46, pirms pusgada
coffijs rakstīja: Miskaste ir līga ,kura mums blakus austrumos atrodas.Ne jau NHL jādomā ,kam maksāt Zviedrijai ,vai Latvijai.Agrāk NHL vispār neko nemaksāja Eiropas hokeja federācijām.
nezinu, kas ir agrāk, bet kopš 80-90.gadu eiropiešu ekspansijas uz NHL, kaut ko vienmēr maksā...
ir bijuši visādi līgumi NHL par transfēru maksām pēc tam.
tagad arī tādi eksistē. uz doto brīdi vienīgi krieviem un šveiciešiem neko nemaksā

  +8 [+] [-]

, 2019-08-20 14:47, pirms pusgada
„Panthers” komanda viņu draftēja 2016. gadā ar 184. numuru, attiecīgi "Panthers" sistēmā viņš nonāca jau pirms tiešas saskares ar Zviedrijas hokeju.

Vankūveras Canucks Rodrigo draftēja 2016. gadā un ar Floridu viņam tad īsti viņam vēl nebija nekāds sakars.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-20 14:48, pirms pusgada
Tas ir dīvaini ka federācijai jāmaksā..pietiek jau ka spēlētājam un komandai samaksā!pff

  +2 [+] [-]

, 2019-08-20 14:50, pirms pusgada
Madzigais rakstīja: Tas ir dīvaini ka federācijai jāmaksā..pietiek jau ka spēlētājam un komandai samaksā!pff
NHL ir noslēgts līgums ar IIHF, IIHF savukārt slēdz ar federācijām par transfēriem...kaut kā tā. Cik publiski pieejams tik Šveice un Krievija nav noslēgusi tādu līgumu...
Slēpts komentārs: ddiinnggoo

  +5 [+] [-]

, 2019-08-20 16:59, pirms pusgada
quarterr rakstīja: „Panthers” komanda viņu draftēja 2016. gadā ar 184. numuru, attiecīgi "Panthers" sistēmā viņš nonāca jau pirms tiešas saskares ar Zviedrijas hokeju.

Vankūveras Canucks Rodrigo draftēja 2016. gadā un ar Floridu viņam tad īsti viņam vēl nebija nekāds sakars.
Zviedru uzvárdi ir šo "žurnálistu" griesti. Ā vēl ar google translate pārtulkot citu rakstus

  +5 [+] [-]

, 2019-08-20 17:31, pirms pusgada
KANDESA rakstīja: Zviedru uzvárdi ir šo "žurnálistu" griesti. Ā vēl ar google translate pārtulkot citu rakstus
Zviedri ta zviedri! Bet Eliņš latviešu valodas gramatiku nav iemācījies augstāk kā par sešām klasēm, jo ikviens raksts ir pilns ar gramatikas kļūdām.

     [+] [-]

, 2019-08-20 17:59, pirms pusgada
Zviedri slaukt māk. Kompensācija jāmaksā Artim.Un tikai !

     [+] [-]

, 2019-08-20 18:00, pirms pusgada
Nezinu kā jums, bet man raksts patika, jo uzzināju par to, ka valstis(to federācijas) saņem naudu par spēlētāju sagatavošanu NHL'am.

ps. Protams VĒL interesantāk būtu uzzināt: kur tā nauda aiziet, bet protams tas ir latvijashokejafederācijas noslēpums(ne sabiedrība to pieprasa, jo neuzskatu kad tas ir valsts noslēpums, ne žurnālisti prot/var painteresēties..žēl).

  +6 [+] [-]

, 2019-08-20 18:06, pirms pusgada
Rolands Jēliņš

Tā pareizi latviskojas?

  +2 [+] [-]

, 2019-08-20 18:09, pirms pusgada
LHF nemaz nezin ,ka var saņemt kompensācijas.
Slēpts komentārs: Džonnijs

     [+] [-]

, 2019-08-20 18:34, pirms pusgada
Mistique rakstīja: Nezinu kā jums, bet man raksts patika, jo uzzināju par to, ka valstis(to federācijas) saņem naudu par spēlētāju sagatavošanu NHL'am.

ps. Protams VĒL interesantāk būtu uzzināt: kur tā nauda aiziet, bet protams tas ir latvijashokejafederācijas noslēpums(ne sabiedrība to pieprasa, jo neuzskatu kad tas ir valsts noslēpums, ne žurnālisti prot/var painteresēties..žēl).
Iespējams Latvijas hokeja federācija vairs neko nesaņem, jo ir krievu fedrācijas vasalis...
tagad ir izdevība caur Ābolu paņemt piķi, kurš noslēdza līgumu ar NHL no SHL.
kaut kā tā...

  +4 [+] [-]

, 2019-08-20 18:41, pirms pusgada
Džonnijs rakstīja: NHL trūkstot naudas pielikums daudziem lielajiem līderu klubiem, arī Ovečkins jau izteicis, ka būšot nākamo sezonu lockout dēļ tā paša iemesla. Betmens visu kā vienmēr pusi no sloga savāc sev un dzīvo laimīgs. Bet komandas pārāk lielu naudu šķērdē tur, kur īsti nevajag, jeb uz spēlētājiem jebšu īsāk sakot - pārāk daudz!
tukša muldēšana, kā Ovečkina pļurkstēšana par spēlēšanu 2018 OS....
es nemaz nešaubos , ka tu esi pilnīgs cirvis, kā un kad var NHL iestāties lokauts...
pirmos datus pateikšu priekš cirvja šogad 1.septembris NHL izsludina, 15.septembris NHLPA izsludina...
ja tas nenotiek, tad tikai ar 2022/23 sezonas sākumu!
Tava putinasosa pļurkstēšana ir tāda pati , kā pirms Korejas OS!

  +2 [+] [-]

, 2019-08-20 19:12, pirms pusgada
zaipis rakstīja: tukša muldēšana, kā Ovečkina pļurkstēšana par spēlēšanu 2018 OS....
es nemaz nešaubos , ka tu esi pilnīgs cirvis, kā un kad var NHL iestāties lokauts...
pirmos datus pateikšu priekš cirvja šogad 1.septembris NHL izsludina, 15.septembris NHLPA izsludina...
ja tas nenotiek, tad tikai ar 2022/23 sezonas sākumu!
Tava putinasosa pļurkstēšana ir tāda pati , kā pirms Korejas OS!
Viņa līgā lokauts būtu jātaisa katru gadu

  +1 [+] [-]

, 2019-08-20 19:13, pirms pusgada
datmons rakstīja: Pēc viņa domām vienā līgā lokauts būtu jātaisa katru gadu
Ovečkins tā teica 2018 Korejā ar bija Ovečkins
cirvji tomēr putinasosu pasaulē nav izmiruši...

     [+] [-]

, 2019-08-20 19:52, pirms pusgada
Vēl tikai federācija varētu pastāstīt,kā viņa gatavo jaunos spēlētējus NHL!?Cik viņi katrā hokeja talantā iegulda finansiāli,materiāli,morāli... Varbūt šo kompensāciju tomēr ir pelnījuši hokejista vecāki,kuri dien dienā cīnījušies veduši braukājuši atbalstījuši maksājuši pirkuši utt...!!!?

     [+] [-]

, 2019-08-20 20:03, pirms pusgada
zaipis rakstīja: Iespējams Latvijas hokeja federācija vairs neko nesaņem, jo ir krievu fedrācijas vasalis...
tagad ir izdevība caur Ābolu paņemt piķi, kurš noslēdza līgumu ar NHL no SHL.
kaut kā tā...
Kozjols intervijā teica, ka saņemot Latvija gan kaut ko. Bet tās summas ir pārāk niecīgas.

     [+] [-]

, 2019-08-20 20:36, pirms pusgada
archy0 rakstīja: Kozjols intervijā teica, ka saņemot Latvija gan kaut ko. Bet tās summas ir pārāk niecīgas.
protams, jo kas un kad no Latvijas noslēdzis līgumu ar NHL klubu?
es tādus neatceros...kur nu vēl Kozjola laikā! Ābola līgums Kozjolam varētu būt pirmais caur SHL. NHL maksā tikai par entry level kontraktiem!
tā piepūlot smadzenes, laikam Gudļevskis bija ,kas no Krievijas noslēdza entry level, nezinu ko tur saņema vai nesaņema Lipmans, gan jau neko, jo NHL krieviem neko nemaksā!
par citiem , kas bija zem NHl līgumiem, ar šaubas māc, ka daudz ko saņēma Lipmans - Girgensons, Bļugers, Balcers, Kivlenieks, Bindulis, Jevpalovs, Kēnins visi bija prom....
par Merzlikinu vispār NHL nemaksās, jo Šveices līga tāpat kā krievu līga nav transfēru līguma.
Slēpts komentārs: ovečka

  +2 [+] [-]

, 2019-08-21 04:30, pirms pusgada
Te jau nemaz nav jāizlasa līdz Fošberjam, lai saprastu autora intelekta līmeni. Virsrakstā minētā Zviedrija ir valsts, un Zviedrija kā valsts šeit neprasa neko. Kompensāciju prasa zviedru sabiedriska organizācija.

     [+] [-]

, 2019-11-28 13:04, pirms 3 mēnešiem
"ka Zviedrijas prasība neietekmēs kompensāciju, ko saņems Latvijas hokejs."

Bullshit - skaidrs, ka ietekmēs. Ja NHL jau būs izgrūdusi naudu Zviedrijai, tad, ja Latvija prasīs kaut ko vairāk, NL būs mazāk piekāpīgi. NHL tak nav bezgalīgi daudz naudas.
Ja nolīgst Zviedriem 8 mil, Latvijai 1 mil,
Zviedri pasaka - gribam 8,5 mil, tad, ja Latvija tagad sazīmēs, ka viņi arī varētu prasīt 1,2 vai 1,5 mil, NHL jau varbūt neteiks tieši, bet skaidrs, ka būs nepiekāpīgi vēl un vēl naudu dot projām.