Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Krievijas hokeja zvaigzne Panarins asi kritizē savas valsts politisko režīmu

Rolands Eliņš

Krievijas hokeja zvaigzne Panarins asi kritizē savas valsts politisko režīmu
Artēmijs Panarins. Foto: AFP/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas uzbrucējs Artēmijs Panarins gandrīz stundu ilgā intervijā “Sports.ru” pārstāvim Aleksandram Golovinam dalījās savā viedoklī par notiekošo Krievijā, nebaidoties asi kritizēt valdošo režīmu ar Krievijas valsts prezidentu Vladimiru Putinu priekšgalā.

Vakar publicētā intervija ar Panarinu, 27 gadus veco hokejistu, kurš nupat kā noslēdza līgumu ar “Rangers” par 81.5 miljoniem dolāru, bija ievietota portāla “Sports.ru” mājaslapā, kur saite uz to joprojām pieejama galvenajā lapā, taču šī saite vairs nav aktīva un uzrāda, ka “Lapa nav atrasta”. Taču intervija video formātā joprojām pieejama Golovina “Youtube” profilā.

“Lieta, kas mani sāpina visvairāk, ir tas, ka šeit, Krievijā, likumi nedarbojas,” sacīja Artēmijs Panarins. “Mums nav likumu un aģentūru, kas kontrolē lielos uzņēmumus. Visu var nopirkt. Man tas nepatīk. Parastie cilvēki tikmēr cieši. Jā, man tāpat būtu grūtāk dzīvot Amerikā nekā Krievijā, jo esmu krievs un esmu šeit dzimis… taču situācija ar likumiem mani sāpina. Tāpat arī viss tiek cenzēts, nevar norādīt uz nekādiem trūkumiem. Man gan patīk cilvēki. Viņi bieži vien ir dusmīgi, taču es saprotu. Tāds mums te ir klimats. Visu laiku tiek stāstīts, ka esam vieni pret pārējo pasauli, tad nu skaidrs, ka esi dusmīgs.”

“Kāpēc es iepriekš izteicu savu lepnumu par Putinu? Jo iepriekš īsti neinteresējos par politiku,” teica Panarins. „Nelasīju ziņas, domāju tikai par savu karjeru un hokeju. Nebija arī tā, ka es piezemējos Amerikā un uzreiz tiku apgaismots. Pagāja pāris gadi pirms es nodomāju, ka kaut kas Krievijā nav īsti kārtībā. Tādas sajūtas pamazām sākās, un vasaras beigās es jau jutu, ka vēlos atgriezties ASV.”

„Amerikā visi man nāc klāt un vaicāja par Putinu. Viņi bija dzirdējuši, ka viņš ir tāds skarbais vecis, un atstāstīja man to,” turpināja Panarins. „Viņi droši vien pēc klusībā pasmējās, bet es staigāju apkārt ar izgāztām krūtīm, domādams, ka visi no mums baidās.”

Panarinam tika vaicāts, kā tieši viņš mainīja savu viedokli par Krievijas valdību, uz ko viņš atbildēja, ka sācis ieklausīties opozīcijas teiktajā un lasīt ziņas, kuras nekontrolē valsts režīms: „Kārtīgam cilvēkam pietiek ieraudzīt, ka ir otrs viedoklis, lai viņš pats sāktu šo to saprast. Nevajag būt nekādam ģēnijam, vienkārši atvērtam arī citam viedoklim. Ja mani piesietu televizora priekšā un liktu 24 stundas no vietas skatīties Krievijas pirmo kanālu, es arī gan jau ietu un teiktu, ka visa pārējā pasaule ir velni, kas ienīst krievus. Bet es taču zinu, ka tā nav, zinu, ka citur ir normāli cilvēki, ir cilvēki, kuri domā labas lietas par mums. Tā ka tādas atmosfēras veidošana ir tikai politiskās spēlītes, tas arī ir iemesls, kādēļ citas valstis uzliek mums sankcijas.”

Panarins nesen pauda arī savu kritiku par Krievijas likumu, kas aizliedz valdības publisku kritizēšanu. Šis likums tiek pamatots ar nepieciešamību tikt vaļā no viltus ziņām un nepieļaut necieņu pret vadošo režīmu, bet Panarins tam kategoriski nepiekrīt: „Likums galīgi nav par to. Un pat ja būtu? Kurš tad pārbaudīs šīs ziņas, kurš izlems, kas ir meli un kas nē? Skaidrs, ko viņi vēlas – viņi vēlas, lai var darīt, ko grib, un neviens nevarētu kritizēt. Hei, es tieku kritizēts pēc spēlēm, kurās zaudēju, tas nav nekas traks. Valdība arī ne vienmēr dara to, kas ir pareizi. Tāpēc jau eksistē mediji un tiesības uz brīvu izteikšanos. Domāju, ka ir tikai normāli piedāvāt citu viedokli vai arī norādīt uz to, ko uzskatu par kļūdu.”

„Jā, es varbūt tagad izskatos pēc Rietumu aģenta,” atzina Panarins. „Taču tā nav. Domāju, ka cilvēki, kuri noklusē problēmas, ir lielāki Rietumu aģenti nekā es. Es pats esmu labās pozīcijās dzīvē, un es vēlos, lai kaut kas mainās un arī citiem cilvēkiem klājas labāk. Nevēlos redzēt, ka pensionāriem jāiet ubagot. (..) Tagad dzīve Krievijā ir labāka nekā 90. gados? Tāda pati vien ir. Nelielas izmaiņas... Mums ir divas strauji augošas lielpilsētas, bet pārējās pilsētas ir izsmiekls. Es iepriekš dzīvoju Kolumbusā, kas nemaz nav ASV lielāko pilsētu vidū, bet paši variet apskatīties attēlus internetā, kā tur izskatās. Viss ir tīrs, drošs, cilvēki ir mierīgi. Amerikāņu pilsētas attīstās, jo vietējie nodokļi paliek pie tām, bet Krievijā gandrīz viss tiek sūtīts uz Maskavu. Nedomāju, ka tas ir godīgi.”

Panarins veltīja arī personīgu kritiku Krievijas prezidentam Putinam, norādot, ka viņš šajā amatā ir bijis pārāk ilgi un vairs nespēj atšķirt labo no ļaunā: „Ir vairāki cilvēki, kuri ietekmē viņa lēmumus. Taču ja gandrīz 20 gadus tev apkārt ir tikai cilvēki, kas saka, cik labs tu esi un cik labi tu esi izdarījis, ar laiku tu pārtrauc saskatīt savas kļūdas. Es to nesaku, jo man pašam ir kāds tiešs labums. Vienkārši vēlos, lai skolotājiem un ārstiem būtu iemesls šeit palikt. Mani ļoti kaitina, kad cilvēki saka – ja tev šeit nepatīk, brauc prom. Trakums! Visi taču jau ir aizbraukuši, viss sabiedrības intelekts ir prom. Tā nevajadzētu būt.”

Panarins atzina argumentu, ka viņam no Amerikas ir vieglāk kritizēt notiekošo, taču viņš arī norādīja, ka šobrīd ir bagāts cilvēks un teorētiski varētu vispār par neko nelikties ne zinis. „Es negribu izlikties par kategorisku opozicionāru, arī mana draudzene (Oļega Znaroka meita) cenšas visu laiku mani piebremzēt par šo tematu,” teica Panarins. „Taču man nospļauties, kā citi mani saukā, ne jau viņi man maksā algu. Saprotu māksliniekus, viņiem tas ir grūtāk. Bet vispār – ja es spēlētu Krievijā, arī droši vien šīs lietas neteiktu.”

„Bet ko tieši tad es esmu pateicis? Tas ir vispār traki, kādi viedokļi valda Krievijā, ja mans tagad pateiktais skaitās kaut kas īpašs. Tas taču ir tikai mans viedoklis. Nesaku jau, lai kāds ņem granātu un skrien bērnudārza virzienā vai kaut ko tamlīdzīgu,” sacīja Panarins. Viņš intervijā arī nosodīja Staļina režīmu, norādot, ka ir pret jebkāda veida vardarbību un brīvības atņemšanu. Viņš piekrita, ka Putina režīmu nevar salīdzināt ar Staļina laikiem, taču atpalicība no pārējās pasaules ir varbūt pat lielāka, jo Rietumu valstis progresē daudz ātrāk.

Krievu hokejistam tika vaicāts, vai viņš baidās par šīs intervijas radītajām sekām, uz ko viņš atbildēja pozitīvi. „Tikai nesaprotu, kāpēc es, sakot patiesību, varu ciest. Tikai par to, ka kādam ir citāds viedoklis... Pie velna, kas tas vispār par jautājumu? Vai man būs problēmas vai nebūs par to, ka pasaku savas domas? Tādam jautājumam vispār nevajadzētu eksistēt.”

Uz Panarina iepriekš izveidoto „Instagram” ierakstu Krievijas hokeja izlases „Twitter” konts reaģēja ar atbildi, ka sportam būtu jābūt ārpus politikas, taču Panarins tam nepiekrita: „Sportistiem vajadzētu pievērst uzmanību tam, kas notiek valstī. Viņiem vajadzētu būt viedoklim. Varbūt tiešām ir tā, ka mēs par politiku zinām mazāk nekā politiķi. Taču kāpēc tad politiķi nāk spēlēt hokeju? Ja hokejam jābūt ārpus politikas, tad, lūdzu, Vladimir Vladimorič Putin, pārdodiet savas slidas!”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 303 komentāri

  +3 [+] [-]

, 2019-07-19 14:46, pirms pusgada
'Ja hokejam jābūt ārpus politikas, tad, lūdzu, Vladimir Vladimorič Putin, pārdodiet savas slidas!'

Cik skaists gols!

Tagad būs interesanti pavērot, kas Kremlim tuvāks, - hokeja sarkanā mašīna vai pašlepnums.

  +2 [+] [-]

, 2019-07-19 14:51, pirms pusgada
Šās aizliegs spēlēt krievijas izlasē un iebraukt tur
Slēpts komentārs: asta

  +8 [+] [-]

, 2019-07-19 14:53, pirms pusgada
asta rakstīja: +- to pašu var teikt arī par Latviju. Diemžēl
Tieši kur? Latvijā valda autoritārs režīms? Ir preses cenzūra?

 +20 [+] [-]

, 2019-07-19 14:56, pirms pusgada
prieks ka ir vel tur cilvēki kas nebaidās izteikt savu viedokli un nostāju!

  +1 [+] [-]

, 2019-07-19 14:57, pirms pusgada
Labs, labs

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:00, pirms pusgada
encephalon rakstīja: Tieši kur? Latvijā valda autoritārs režīms? Ir preses cenzūra?
Latvijā ir 2 miljoni iedzīvotāju, šeit nevar tā izvērsties, ne tie budžeti un ne tas cilvēku daudzums. Bet tu pamēģini kādā valsts iepirkumā tikt Būsi (ne)patīkami pārsteigts par otkatiem un to %.

Paskaties uz cilvēku dzīves līmeni / algam utt. un tad aizbrauc uz, piemēram, Nīderlandi, kur pat apkopēja izskatās priecīga par dzīvi un lepna par sevi, kur ceļi ir bez 100 zaplatkām un kur mazais bizness veiksmīgi attīstās, nevis mirst zem nodokļiem.

Diemžēl, esam visai tālu no reāla Eiropas līmeņa.

  +1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:06, pirms pusgada
asta rakstīja: +- to pašu var teikt arī par Latviju. Diemžēl
Tad jau sāc trīcēt, tādu izrunāšanos Latvijas valstī nepiedod!

  +4 [+] [-]

, 2019-07-19 15:11, pirms pusgada
asta rakstīja: Latvijā ir 2 miljoni iedzīvotāju, šeit nevar tā izvērsties, ne tie budžeti un ne tas cilvēku daudzums. Bet tu pamēģini kādā valsts iepirkumā tikt Būsi (ne)patīkami pārsteigts par otkatiem un to %.

Paskaties uz cilvēku dzīves līmeni / algam utt. un tad aizbrauc uz, piemēram, Nīderlandi, kur pat apkopēja izskatās priecīga par dzīvi un lepna par sevi, kur ceļi ir bez 100 zaplatkām un kur mazais bizness veiksmīgi attīstās, nevis mirst zem nodokļiem.

Diemžēl, esam visai tālu no reāla Eiropas līmeņa.
Visā Eiropā, kā arī ASV un RU dominē plutokrātiski režīmi, kur toni un prioritātes nosaka, pirmkārt, kapitāls un oligarhi. Sagrozītajā realitātē pašlaik nācija kalpo valstij (kura ir nācijas konstrukts), nevis otrādi - kāda jēga no tā, ka IKP iet uz augšu, ja tas ir rezultāts iznīcinātām ekosistēmām, homogēnas sabiedrības iznīcībai un opiātu/alkohola/citu narkotiku krīzei?

Var noprast, ka pats neesi ne par kripatu labāks, kā tie, kurus zini nozākāt, jo par galveno uzskati kapitālu, man slikti no tādiem paliek. Es labprāt dzīvoju savā ne tik bagātajā Latvijā, kur vismaz dzīvo Eiropieši, lai gan to etniskās grupas diemžēl ir vairākas, nekā nīderlandē, kur holandieši un frīzi savās lielākajās pilsētās ir MINORITĀTE pilnīgi svešas rases un etnisko grupu (arī reliģijas un paražu) pārstāvjiem. Bet tādiem lemingiem kā tu pie kājas, ka tik maize un šņabis, bija arī tādi egoisti PSRS, kuriem rusifikācija un imigrācija bija pie kājas.

     [+] [-]

, 2019-07-19 15:12, pirms pusgada
norcha 172 rakstīja: Tad jau sāc trīcēt, tādu izrunāšanos Latvijas valstī nepiedod!
nu nevajag jau ironizēt, kā jau saku - tik traki pie mums nav, bet ja tev liekās, ka cilvēks galvaspilsētā var lepni dzīvot ar algu 400 EUR uz rokas (un tādu ir visai daudz) un valdībai tas arī liekās normāli, tad man tevis žēl.

     [+] [-]

, 2019-07-19 15:15, pirms pusgada
Kols rakstīja: Visā Eiropā, kā arī ASV un RU dominē plutokrātiski režīmi, kur toni un prioritātes nosaka, pirmkārt, kapitāls un oligarhi. Sagrozītajā realitātē pašlaik nācija kalpo valstij (kura ir nācijas konstrukts), nevis otrādi - kāda jēga no tā, ka IKP iet uz augšu, ja tas ir rezultāts iznīcinātām ekosistēmām, homogēnas sabiedrības iznīcībai un opiātu/alkohola/citu narkotiku krīzei?

Var noprast, ka pats neesi ne par kripatu labāks, kā tie, kurus zini nozākāt, jo par galveno uzskati kapitālu, man slikti no tādiem paliek. Es labprāt dzīvoju savā ne tik bagātajā Latvijā, kur vismaz dzīvo Eiropieši, lai gan to etniskās grupas diemžēl ir vairākas, nekā nīderlandē, kur holandieši un frīzi savās lielākajās pilsētās ir MINORITĀTE pilnīgi svešas rases un etnisko grupu (arī reliģijas un paražu) pārstāvjiem. Bet tādiem lemingiem kā tu pie kājas, ka tik maize un šņabis, bija arī tādi egoisti PSRS, kuriem rusifikācija un imigrācija bija pie kājas.
Tev tomēr bišķ neizdevās aprakstīt. Nekur no Latvijas man braukt negribās un man patīk mana dzimtene, BET man nepatīk tas, kas notiek valstī.

Un ja tev liekās, ka apzagt savas valsts iedzīvotājus ir OK, tad ne ar ko neatšķiries no valdības cilvēkiem tu pats.
Slēpts komentārs: igor_amelka_1951703601711192

  +4 [+] [-]

, 2019-07-19 15:21, pirms pusgada
Labs!

Panarins vairs nedrīkstēs spēlēt izlasē!

Malacis!

  +9 [+] [-]

, 2019-07-19 15:22, pirms pusgada
Malacis! Pasaka to,ko citi mīž pateikt.

     [+] [-]

, 2019-07-19 15:25, pirms pusgada
asta rakstīja: Tev tomēr bišķ neizdevās aprakstīt. Nekur no Latvijas man braukt negribās un man patīk mana dzimtene, BET man nepatīk tas, kas notiek valstī.

Un ja tev liekās, ka apzagt savas valsts iedzīvotājus ir OK, tad ne ar ko neatšķiries no valdības cilvēkiem tu pats.
Kardinālu ekonomiskās sistēmas maiņu nesagaidīsi nedz no Latvijas, ne citas pundurvalsts, tās tikai seko lielākajām, (ja) tā nāks, tad vienīgi no ASV vai Vācijas/Lielbritānijas, pārējās valstis nerūp.

  +5 [+] [-]

, 2019-07-19 15:26, pirms pusgada
Tiku līdz pusei, super forša intervija. Vienmēr licies, ka Panarins nedaudz tāds "vienkārš" galvā, bet diezgan labi izsaka savas domas. Un taisnība jau ir - neko tādu viņš jau nesaka, vienkārši Krievijā vispār nedrīkst neko pateikt, kas ir pret valdību.

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:28, pirms pusgada
Spēlētu kolhozā, šitā nerunātu. Bet citādi, tāda kalibra vecis NHL varēs spēlēt ilgi, pēc tam pensionēsies un dzīvos Floridā, Kalifornijā. Krievijā domāju, ka paliks vēl krietni sliktāk, elite no turienes muks prom.

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:30, pirms pusgada
Kols rakstīja: Kardinālu ekonomiskās sistēmas maiņu nesagaidīsi nedz no Latvijas, ne citas pundurvalsts, tās tikai seko lielākajām, (ja) tā nāks, tad vienīgi no ASV vai Vācijas/Lielbritānijas, pārējās valstis nerūp.
Tu man tagad gribi pastāstīt, ka mūsu dzīves līmenis seko uzreiz aiz ASV, Vācijas un Lielbritānijas?

     [+] [-]

, 2019-07-19 15:35, pirms pusgada
neko jau sev noreferējis
Ņiždanačka un adnaka asadačka daudziem

RESPECT

  +6 [+] [-]

, 2019-07-19 15:38, pirms pusgada
Pēc šīs intervijas par šo kolhoznieku mazliet viedoklis uz patīkamo pusi mainījies!!!

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:41, pirms pusgada
Kols rakstīja: Kardinālu ekonomiskās sistēmas maiņu nesagaidīsi nedz no Latvijas, ne citas pundurvalsts, tās tikai seko lielākajām, (ja) tā nāks, tad vienīgi no ASV vai Vācijas/Lielbritānijas, pārējās valstis nerūp.
Pamēģini vienkāršākā valodā (bez lemingiem utt.), neredzi, ka oponents pat kopējo domu nav sapratis, kur nu vēl tik gudrus teikumus

  -3 [+] [-]

, 2019-07-19 15:43, pirms pusgada
Stulbi vienīgi, ka Panarins saka, ka viņam atvērušās acis pateicoties Navaļnija utt. darbībām. Par šo pat pelēkā masa (kas nav die-hard Putina atbalstītāji) ierēks. Atradis kam sekot - Navaļnijam, kas ir vai nu apmaksāta marionete vai zibensnovedējs esošajai varai, bet nekādā gadījumā ne Krievijas glābējs utt.

  +2 [+] [-]

, 2019-07-19 15:44, pirms pusgada
asta rakstīja: nu nevajag jau ironizēt, kā jau saku - tik traki pie mums nav, bet ja tev liekās, ka cilvēks galvaspilsētā var lepni dzīvot ar algu 400 EUR uz rokas (un tādu ir visai daudz) un valdībai tas arī liekās normāli, tad man tevis žēl.
400 eur uz rokas jau ir gandrīz minimālā alga. Nez kurā valstī var ar minimālo algu lepni dzīvot lielākajā un dārgākajā valsts pilsētā? LA vai NY pat kaut cik jēdzīgu dzīvokli nevarēs pa minimālo atļauties noīrēt, nāksies iztikt ar istabiņu kaut kāda bomžatņikā.

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:46, pirms pusgada
Marty82 rakstīja: 400 eur uz rokas jau ir gandrīz minimālā alga. Nez kurā valstī var ar minimālo algu lepni dzīvot lielākajā un dārgākajā valsts pilsētā? LA vai NY pat kaut cik jēdzīgu dzīvokli nevarēs pa minimālo atļauties noīrēt, nāksies iztikt ar istabiņu kaut kāda bomžatņikā.
tikai cik % to minimālo saņem?

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:46, pirms pusgada
Ulrihs rakstīja: Pamēģini vienkāršākā valodā (bez lemingiem utt.), neredzi, ka oponents pat kopējo domu nav sapratis, kur nu vēl tik gudrus teikumus
pilnīgi piekrītu
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:50, pirms pusgada
asta rakstīja: nu nevajag jau ironizēt, kā jau saku - tik traki pie mums nav, bet ja tev liekās, ka cilvēks galvaspilsētā var lepni dzīvot ar algu 400 EUR uz rokas (un tādu ir visai daudz) un valdībai tas arī liekās normāli, tad man tevis žēl.
Tu kremļa sūkātāj,tu melkulēn apmaksātais!!!
Klausies - es Ogres stroikā nevaru atrast normālu palīgstrādnieku pie 30 eiro dienā iesākumam.
Ja ir daudzi sūti kontaktus man uz pm par katru labo padsobņiku 50 eiro tev!!!
Lielākie 300 nozares uzņēmumi vispār maksā 870 eiro MINIMĀLO mēnesī!

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 15:53, pirms pusgada
sportists-amatieris rakstīja: Tu kremļa sūkātāj,tu melkulēn apmaksātais!!!
Klausies - es Ogres stroikā nevaru atrast normālu palīgstrādnieku pie 30 eiro dienā iesākumam.
Ja ir daudzi sūti kontaktus man uz pm par katru labo padsobņiku 50 eiro tev!!!
Lielākie 300 nozares uzņēmumi vispār maksā 870 eiro MINIMĀLO mēnesī!
30 EUR dienā * 20 darba dienas = 600 EUR. Man 80% no šīs summas aiziet tikai dzīvoklim. Bet tu gribi lai cilvēks mēnesi par šo naudu dzīvo!!!

Visi tavi podsobņiki no Ogres ir aizbraukuši vai nu ogas lasīt, jo šajā valstī nebija ar mieru atrasteis, vai nu uz Rīgu, kur tavas stroikas ir vairāk.

     [+] [-]

, 2019-07-19 15:55, pirms pusgada
arturiks1992 rakstīja: Panarins ir duraks, jo nerubī angliski un kad nāksies atgriezties atpskaļ tad par šiem vārdiem viņu nošaus
Tevi ātrāk nošaus!

  +4 [+] [-]

, 2019-07-19 15:56, pirms pusgada
Respect Panarinam! Ka nebaidās pateikt taisnību kā ir!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 16:06, pirms pusgada
encephalon rakstīja: Tieši kur? Latvijā valda autoritārs režīms? Ir preses cenzūra?
Ziņas Latvijā ir tādas kas atbalsta valsts pozīciju , arī tad ja tas traucē objektivitātei .

  -2 [+] [-]

, 2019-07-19 16:06, pirms pusgada
Panarins pats ir atzinis - ka nemāk angliski, un nesaprot trenera teikto pa lielam. Viņam nespīd palikt Amerika.

  -1 [+] [-]

, 2019-07-19 16:06, pirms pusgada
arturiks1992 rakstīja: Ka tik viņu nesagaida Trocka liktenis kuru atrada pat Meksikā
Arī mūsdienās Novičok var atrast tevi visur!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 303 komentāri