Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Merzļikins - NHL uzvarām bagātākais vārtsargs gada sākumā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Merzļikins - NHL uzvarām bagātākais vārtsargs gada sākumā
Elvis Merzļikins. Foto: AP / foxsports.com

Šajā gadā NHL kluba Kolumbusas "Blue Jackets" latviešu vārtsargs Elvis Mezļikins ir līderis vairākos rādītājos, tostarp sakrājis visvairāk uzvaru.

Janvārī starp līgas vārtsargiem mūsējais ir pirmajā vietā aizvadīto spēļu ziņā (9), latvietim seko vairāki ar septiņiem mačiem. Tādējādi janvāra vārtsargu ieskaitē Merzļikinam arī lielākais spēles laiks (534:40), šeit otro vietu ieņem krievs Andrejs Vasiļevskis ar 424:14 minūtēm. Šie divi vārtsargi gada sākumā izcīnījuši visvairāk uzvaru (7), kā arī ir labākie sauso spēļu listē (2).

NHL labākie vārtsargi pēc izcīnītajām uzvarām 2020. gada janvārī

#Vārtsargs (valsts)KlubsSkaits
1.Elvis Merzļikins (Latvija)Blue Jackets6
1.Andrejs Vasiļevskis (Krievija)Lightning6
2.Jakubs Markstrems (Zviedrija)Canucks5
2.Linuss Ūlmarks (Zviedrija)Sabres5

NHL sezonas labākie pēc atvairījumu % vidēji spēlē (ja vismaz 10 mači)

#Vārtsargs (valsts)Klubs%
1.Antons Hudobins (Krievija)Stars93.2
2.Bens Bišops (ASV)Stars92.9
2.Dārsijs Kempers (Kanāda)Coyotes92.9
2.Tristans Džerijs (Kanāda)Penguins92.9
11.Elvis Merzļikins (Latvija)Blue Jackets92.2
22.Jonass Korpisalo (Somija)Blue Jackets91.3

NHL sezonas labākie pēc ielaistajām ripām vidēji spēlē (ja vismaz 10 mači)

#Vārtsargs (valsts)KlubsKoef.
1.Iļja Samsonovs (Krievija)Capitals2.10
2.Antons Hudobins (Krievija)Stars2.13
3.Tristans Džerijs (Kanāda)Penguins2.16
4.Dārsijs Kempers (Kanāda)Coyotes2.17
10.Jonass Korpisalo (Somija)Blue Jackets2.49
11.Elvis Merzļikins (Latvija)Blue Jackets2.50

Merzļikina statistika pērn un šogad (pēc Latvijas laika)

Rādītājs20192020
Spēles109
Spēles laiks474:51534:40
Uzv. un zaud. bilance0-47-2
Ielaistās ripas vid. sp.3.411.68
Atvairījumu % vid. sp.88.994.9
Sausās spēles02

Kā redzams, ir milzīga atšķirība starp Merzļikina statistiku pērn un šogad. Sezonas sākumā par Kolumbusas komandas pamatvārtsargu izvirzījās soms Jonass Korpisalo, taču decembra nogalē viņš guva savainojumu - tādējādi Latvijas pārstāvim radās teicamas iespējas sevi pierādīt. Nesen latvietis neielaida nevienu ripu divās spēlēs pēc kārtas. Merzļikina sausā sērija bija 166:28 minūtes.

Izmantotie resursi:
espn.com

  +8 [+] [-]

, 2020-01-17 16:45, pirms mēneša
Malacis, galvenais turēt latiņu un viss Elvim izdosies

  +7 [+] [-]

, 2020-01-17 16:47, pirms mēneša
Tortorella nav muļķis, spēlēs to, kurš ir karsts.

     [+] [-]

, 2020-01-17 18:16, pirms mēneša
Tik nebeidz nomākt tā doma, kad soms atgriezīsies tiks dota iespēja viņam un, ja viņš parādīs sevi izcili, tad Elvi turies...

  +1 [+] [-]

, 2020-01-17 18:57, pirms mēneša
emilino rakstīja: Tik nebeidz nomākt tā doma, kad soms atgriezīsies tiks dota iespēja viņam un, ja viņš parādīs sevi izcili, tad Elvi turies...
Nav neviena iemesla, lai Somam netiktu dota iespēja sevi parādīt arī pēc traumas. It īpaši, jo komandai ir jāredz, uz ko ir spējīgi abi vārtsargi. Ja sevi parādīs tik pat labi, cik Elvis sevi rāda pēdējās spēlēs - loģiski, ka atkal būs pirmais numurs. Pieredze dara savu, it īpaši komandā, kura tēmē uz play-off, un Elvim tā NHL pieredze praktiski nekāda. Ja gāzīs podus, un tad turpinās viņu likt vārtos - tad gan var rast konspirāciju teorijas par Somu menedžmentu.

  +1 [+] [-]

, 2020-01-17 19:11, pirms mēneša
WreckLV rakstīja: Nav neviena iemesla, lai Somam netiktu dota iespēja sevi parādīt arī pēc traumas. It īpaši, jo komandai ir jāredz, uz ko ir spējīgi abi vārtsargi. Ja sevi parādīs tik pat labi, cik Elvis sevi rāda pēdējās spēlēs - loģiski, ka atkal būs pirmais numurs. Pieredze dara savu, it īpaši komandā, kura tēmē uz play-off, un Elvim tā NHL pieredze praktiski nekāda. Ja gāzīs podus, un tad turpinās viņu likt vārtos - tad gan var rast konspirāciju teorijas par Somu menedžmentu.
Diez vai pēc traumas Korpis būs labs. Laukumā jau uzlaidīs, bet visticamāk labu sniegumu tur nesagaidīt.

     [+] [-]

, 2020-01-17 19:50, pirms mēneša
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Diez vai pēc traumas Korpis būs labs. Laukumā jau uzlaidīs, bet visticamāk labu sniegumu tur nesagaidīt.
Tā ir vēlamā uzdošana par esošo, pašlaik nav nekāda pamata (izņemot kādas vēlmes vai fantāzijas) domāt, ka Korpisalo būs sliktāks kā bija.

Jā, ceļgals, jā, savainojums, taču tas nav nekāds karjeru apdraudošais savainojums, bet, ja pareizi atceros, menisks. Turklāt, iepriekš viņam ar ceļgaliem nekādu problēmu nav bijis.

Protams, var gadīties, ka Korpisalo spēlēs slikti, taču pašlaik runāt: "Nu, jā, tur jau no viņa pēc traumas nekas nebūs!" ir vairāk nekā dīvaini/pārsteidzīgi. Jāskatās.

  +1 [+] [-]

, 2020-01-17 19:55, pirms mēneša
Juris Miņins rakstīja: Tā ir vēlamā uzdošana par esošo, pašlaik nav nekāda pamata (izņemot kādas vēlmes vai fantāzijas) domāt, ka Korpisalo būs sliktāks kā bija.

Jā, ceļgals, jā, savainojums, taču tas nav nekāds karjeru apdraudošais savainojums, bet, ja pareizi atceros, menisks. Turklāt, iepriekš viņam ar ceļgaliem nekādu problēmu nav bijis.

Protams, var gadīties, ka Korpisalo spēlēs slikti, taču pašlaik runāt: "Nu, jā, tur jau no viņa pēc traumas nekas nebūs!" ir vairāk nekā dīvaini/pārsteidzīgi. Jāskatās.
Nesaku, ka visu laiku/ilgstoši būs slikts. Uzreiz pēc traumas/pauzes. Ar laiku jau droši vien ieies ritmā. Merzim tikmēr jāturpina kapāt, lai nostiprinātos kā pirmais vārtsargs.

     [+] [-]

, 2020-01-17 19:57, pirms mēneša
Komanda šobrīd ir tādā riktīgā kapiņā par play off. Es domāju, ka tur visiem stipri pie kājas, kas uz krekla rakstīts vārtsargam. Protams, korpim iespēju dos, kas arī ir loģiski, bet švakas spēles tur nevarēs atļauties neviens no vārtsargiem.

  +2 [+] [-]

, 2020-01-17 19:59, pirms mēneša
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Nesaku, ka visu laiku/ilgstoši būs slikts. Uzreiz pēc traumas/pauzes. Ar laiku jau droši vien ieies ritmā. Merzim tikmēr jāturpina kapāt, lai nostiprinātos kā pirmais vārtsargs.
Tāpēc ir AHL uz kurieni viņu var aizsūtīt, lai iesildās pirms atgriešanās NHL, ja jau treneriem būs tādas šaubas par vārtsarga varējumu.

     [+] [-]

, 2020-01-17 21:02, pirms mēneša
Juris Miņins rakstīja: Tāpēc ir AHL uz kurieni viņu var aizsūtīt, lai iesildās pirms atgriešanās NHL, ja jau treneriem būs tādas šaubas par vārtsarga varējumu.
pēc traumas kondīcijas atjaunošanai laikam uz nedēlu var aizsūtīt bez vaiveriem arī pamatsastāva spēlētāju, tas arī ir variants.
kaut kā maz tik tādu gadījumu man liekas tagad. pat piemirsis biju par tādu fīču.

  -3 [+] [-]

, 2020-01-17 22:21, pirms mēneša
Kā arī mūžīgais NHL rekordists -10 zaudējumi pirmajās 10 spēlēs !!!

  +1 [+] [-]

, 2020-01-17 23:39, pirms mēneša
zefons rakstīja: Kā arī mūžīgais NHL rekordists -10 zaudējumi pirmajās 10 spēlēs !!!
Zin kā, ja ļoti gribas uzrakstīt kaut ko riebīgu, to droši var darīt, taču būtu nenormāli forši, ja pirms tam pārbaudītu vai tas ko raksti patiešām tā ir.

Pirmkārt, zaudējumus Elvis dabūja pirmajās 8 spēlēs pēc kārtas.
Otrkārt, 4 no tiem bija zaudējumi OT/SO, kas, piemēram, tā paša Irbes laikā tiktu pasludināti par neizšķirtiem, tā kā regsezonā tādi bija atļauti un Artūrs vismaz pāris reizes bija šajā rādītājā (sezonas laikā noformētajos neizšķirtos) arī līgas līderis. Tāpēc, statistikas salīdzināšanas aspektā, korekti ir teikt "sērija bez uzvarām".
Treškārt, visu laiku ilgākā sērija bez uzvarām pieder 70tajos gados spēlējušajam "Capitals" vārtsargam Maiklam Belumeram - 35 spēles bez uzvarām (28 starti, 24 zaudējumi, 3 neizšķirti). Tosezon viņš VISPĀR nevinnēja nevienu maču.
Ceturtkārt, 90tajos gados spēlējušajam Maiklam O'Nīlam pie uzvaras tā arī neizdevās tikt visu karjeru - 21 spēle, 13 starti, 9 zaudējumi, 2 neizšķirti.
Piektkārt, visilgāk savu pirmo uzvaru gaidīja bijušais Irbes (bet pēc tam arī Ozoliņa) komandas biedrs un konkurents Kevins Vīkss. Viņš savu pirmo uzvaru izcīnīja... 3. NHL pavadītajā sezonā, jeb pēc 22 spēlēm.

     [+] [-]

, 2020-01-18 12:50, pirms mēneša
No rehabilitācijas viedokļa ir skaidrs, ka uzreiz nebūs soms formā, no trenera viedokļa nebūtu loģiski likt vārtos vārtsargu bez spēļu pieredzes uzreiz kā pirmo. Pie tam, ka Tavs otrais vārtsargs rāda pirmā cienīgu sniegumu. Sportiskajā ziņā Elvis jau ir tagad pirmais. Viņš to ir nopelnījis. Tagad lai Korpisalo grauž ledu un cīnās par pirmo numuru.