Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:875, Did:0, useCase:0

Kas ir Deniss Smirnovs un kāpēc viņš gaida hokeja pavasari?

Kas ir Deniss Smirnovs un kāpēc viņš gaida hokeja pavasari?
Deniss Smirnovs. Foto: gshc.ch

Šveices hokeja sistēma bieži vien tiek piesaukta kā kvalitatīvas spēlētāju attīstības piemērs. No Latvijas hokejistiem spilgtākie piemēri tam ir Ronalds Ķēniņš un Elvis Merzļikins, kuri no saviem klubiem Šveicē aizsniedzās līdz pat NHL. Šīs sezonas sākumā sevi labi apliecinājis Deniss Smirnovs, kurš vairākas spēles aizvadījis Ženēvas "Servette" pirmās maiņas centra uzbrucēja pozīcijā. Izklausās gana iespaidīgi, bet, cik daudz mēs vispār zinām par šo 20 gadus veco hokejistu?

Kapteinis ieteica kapteini

2013./2014. gada sezonā Ženēvas “Servette” komandā veiksmīgi spēlēja Kaspars Daugaviņš, kurš pēc vairākiem gadiem Ziemeļamerikā bija atgriezies Eiropā. Kluba vadība viņam apjautājās, vai Kaspars zina kādus labus jaunos hokejistus, kurus varētu piesaistīt jauniešu komandai. Runa bija tieši par 1999. gadā dzimušajiem puišiem, ar kuriem Rīgā strādāja Igors Smirnovs. Viņš ieteica komandas rezultatīvāko spēlētāju, savu dēlu Denisu un aizsargu Sandi Smonu. Pavasarī puiši aizbrauca uz četru dienu nometni, bet augustā kravāja ceļasomas, lai pārceltos uz Ženēvu.

“Daudzi noteikti domātu par ASV un Kanādu, bet es kā treneris uzskatu, ka uz Ziemeļameriku labāk braukt pēc 18 gadu sasniegšanas, turklāt tad nav jārēķinās ar tik lielām izmaksām kā agrākā vecumā,” skaidro Latvijas čempionvienības “Mogo” galvenais treneris Igors Smirnovs. Ženēvā bija nodrošināti labi apstākļi attīstībai, un atšķirībā no Latvijas nebija problēmas ar ledu. Tāpat paveicās, ka jauniešu komandas otrais treneris bija bijušais krievu hokejists Igors Fedulovs. Ņemot vērā, ka Ženēvā pirmā ir franču valoda, Fedulovs piestrādāja par tulku un palīdzēja puišiem iejusties jaunajos apstākļos. Lai pēc iespējas ātrāk ielauzītos franču mēlē, viņš un Sandis tika izmitināti dažādās šveiciešu ģimenēs.

“Neteikšu, ka sākumā bija grūti. Vienkārši nebiju vēl iejuties svešā valstī, bija atšķirīgs hokeja līmenis un cilvēku mentalitāte,” norāda Deniss. “Esmu maksimālists, man vienmēr gribas izdarīt labāk un sasniegt vairāk. Bet Šveicē sākotnēji vienkārši gribēju sevi apliecināt. Pierādīt, ka esmu labāks. Kad biju to izdarījis, viss bija kārtībā. Man nebija problēmu dzīvot vienam, jo vecāki mani tā bija audzinājuši. Biju gatavs jau 15 gadu vecumā aizbraukt prom no ģimenes.”

Jau pirmajā sezonā U17 komandā Smirnovs kļuva par čempionāta otro rezultatīvāko spēlētāju (30 spēlēs 17 vārti un 35 rezultatīvas piespēles), atpaliekot tikai no 2017. gada NHL drafta pirmā numura Niko Hišīra. Bet 2016./2017. gada sezonā Deniss bija U17 čempionāta rezultatīvākais spēlētājs (41, 25+43). Pārejot uz U20 vecuma čempionātu, viņš pakāpeniski uzlaboja savu statistiku, otrajā sezonā ielaužoties rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā. Taču pagājušo sezonu sabojāja traumas un operācija, kā dēļ viņš piedalījās tikai 19 mačos (10+17).

Par spīti tam Smirnovs saglabāja komandas kapteiņa uzšuvi, ko valkāja arī 2017./2018. gada sezonā un pēdējā sezonā U17 komandā. Bet Ženēvas klubs pirmoreiz vēsturē uzvarēja gan U17, gan U20 čempionātos. “Kapteinis biju arī Rīgā. Man patīk uzņemties līdera lomu, es no tā nebaidos,” uzsver Deniss, kurš bijis kapteinis arī Latvijas U18 un U20 izlasēs.

Vienmēr nopietns un strādājošs, tā viņu raksturo Sandis Smons. “Ja gadās kādas problēmas, viņš ir līdzās un gatavs palīdzēt. Kad komandai neklājas viegli, viņš spēj pacelt komandas garu, palīdzēt spēlētājiem kļūt labākiem. Deniss ir ļoti kārtīgs, viņam patīk pirms treniņa individuāli pastrādāt uz ledus vai svaru zālē. Arī pēc treniņiem viņš bieži vien uz ledus paliek pēdējais,” komandas biedru raksturo Sandis, kurš pats šosezon “Servette” kreklā aizvadījis sešas spēles, kamēr savainots bija zviedru aizsargs Henrīks Temmerness.

Ar augstu hokeja IQ, bet nelielu augumu

Pagājušajā sezonā Deniss trenējās kopā ar pieaugušo komandu un paspēja aizvadīt dažas pārbaudes spēles, tomēr sezonas laikā klubs viņa dēļ vēl nebija gatavs ziedot vienu leģionāra vietu. Nospēlējis piecus gadus junioru līmenī, 2019./2020. gada sezonu NLA viņš jau varēja sākt kā vietējais hokejists. Šovasar Smirnovs jau no paša sākuma sezonai gatavojās ar lielo komandu, bet treneris Patriks Emonds uzsvēra, ka viss ir paša uzbrucēja rokās – ja būsi gana labs, tiksi sastāvā, ja neizdosies, tad sezonu sāksi NLB.

Augustā vēl domāju, ka nebūšu pirmajā komandā un sezonu sākšu NLB. Tomēr pārbaudes spēlēs ar katru maču veicās arvien labāk, sajutu pārliecību, ka varu spēlēt šajā līmenī, un treneris man pirmajā spēlē deva iespēju,” stāsta Deniss. Iespēja tika izmantota – jau pirmajā spēlē viņš izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet nākamajā mačā asistēja vēlreiz. Tad savainojumā iedzīvojās pirmās maiņas centrs Ričards Tanners un viņa vietā Emonds ielika Smirnovu. Arī šo iespēju Deniss izmantoja un pašlaik ar desmit punktiem (3+7) ir komandas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs.

Izlaidis vienu maču augustā gūtā smadzeņu satricinājuma seku dēļ, pēdējās divās spēlēs Smirnovs arī sev par pārsteigumu ir atgriezies pirmajā maiņā pie komandas rezultatīvākā spēlētāja Tomija Vingelsa un kapteiņa Noā Roda. Varētu jau teikt, ka Deniss ir galvenā trenera Emonda cilvēks, jo abi iepriekš trīs sezonas sastrādājās U20 komandā, bet... “Godīgi sakot, vasarā nedomāju, ka tas man būs pluss, jo viņš mani zina ļoti labi. Arī to, ka pagājusī sezona man bija kā pa kalniem, kas profesionālajā līmenī nav labi. Tomēr viņš ir labs treneris un labs cilvēks. Ja viņš redz potenciālu, tad iedos šanci. Bet, ja jutīs, ka vēl nevari spēlēt šajā līmenī, tad neliks laukumā,” piebilst uzbrucējs.

Treneris Smirnovam uzticas arī vairākumā, kas apliecina, ka no viņa tiek gaidīts pienesums tieši uzbrukumā. Protams, šajā līmenī nedrīkst aizmirst arī par spēli aizsardzībā. “Viņš kā centrs labi lasa spēli un redz laukumu. Var iemest arī pats, bet viņam ir ļoti laba piespēle, ar kuru viņš savlaicīgi prot atrast partneri. Punktu viņam būtu divreiz vairāk, ja komandas biedri iemestu no ļoti labām pozīcijām,” uzskata tēvs Igors. “Ar attieksmi pret darbu Denisam problēmu nekad nav bijis. Bet runājam, ka nevajag nekur steigties, visam jānotiek pakāpeniski. Ja savu darbu izdarīsi, tad viss būs kārtībā.”

Latvijas U20 izlasē Smirnovs spēlēja Kārļa Zirņa vadībā, kurš norāda, ka Deniss ir spēlētājs, kas ļoti labi saprot spēli, viņam ir ļoti augsts hokeja IQ. “Deniss var spēlēt dažādas spēļu situācijās gan vairākumā, gan mazākumā. Viņš vienmēr grib kļūt labāks un katru dienu strādā, lai pilnveidotos,” saka Zirnis.

Gan pats Deniss, gan speciālisti ir vienisprātis, ka uzbrucējs lielākais mīnuss ir nelielais augums un svars. Ja garāks puisis vairs neizstiepsies, tad masu tuvākajos gados vēl var uzņemt. Vajag labi ēst un uzaudzēt gaļu, smejas pats hokejists. Katrā laukuma centimetrā to neizjūt, taču saprotams, ka pie apmalēm viņš ar saviem 75 kilogramiem nevar izgrūstīt centneri smagos aizsargus.

Students, kurš grib aizbraukt uz pasaules čempionātu

Lai gan pašlaik Denisa nākotne hokejā izskatās cerīga, viņš sev gatavo arī plānu B. Tālmācības ceļā hokejists mācās Baltijas Starptautiskās akadēmijas (BSA) otrajā kursā, kur apgūst Eiropas ekonomiku un biznesu. “Mēģinu apvienot profesionālo hokeju un mācības augstskolā. Dažreiz vecāki man palīdz, bet, ja vien pats vēlies, tad laiku vienmēr var atrast. Ženēvas komandā studē vēl vairāki spēlētāji, daži pat 30 gadu vecumā. Jāsaprot, ka hokejā nekad nezini, kas var notikt nākamajā mačā, no traumām izvairīties nav iespējams,” rūgto patiesību atgādina Deniss.

Dzīvojot Latvijā, mācības viņam allaž bija prioritāte. Ja skolā vajadzēja rakstīt kontroldarbu vai apmeklēt konsultāciju, tad hokejs tika upurēts. Protams, pārceļoties uz Šveici par prioritāti kļuva hokejs, tomēr par mācībām netika aizmirsts. Pašreizējais darba grafiks – trīs spēles nedēļā, treniņi un studijas – brīvo laiku mudina pavadīt dīvānā, noskatoties kādu filmu, paspēlējot videospēles vai vienkārši pasnaužot. Retāk sanāk doties pastaigās pa pilsētu, kur Ženēvas ezera krastā var nobaudīt jūras veltes un sieru.

Atpūtas brīžos jaunais uzbrucējs aizdomājas par nākamā gada pavasari. Latvijas izlases rindās viņš līdz šim ir aizvadījis tikai divas pārbaudes spēles. Tas notika pirms diviem gadiem pret Somijas valstsvienību, kad Smirnovs uzspēlēja vienā maiņā ar Renāru Krastenbergu un Eduardu Tralmaku, taču drīz vien trijotne no valstsvienības kandidātu pulka tika svītrota. “Gribas tikt izlasē, pasaules čempionātā vēl neesmu spēlējis. Esmu aizvadījis tikai divas pārbaudes spēles pret somiem. Bet [Bobs] Hārtlijs mani zina, jo arī U18 izlases laikos viņš nāca uz mūsu treniņiem,” atceras Deniss.

2020. gada pavasarī varētu būt citādi, jo Deniss ir nostiprinājies pieaugušo hokejā, turklāt centra uzbrucēju deficīts jau ilgus gadus ir bijusi sāpīga tēma Latvijas izlasē, kur šajā pozīcijā nereti tikuši iespēlēti malējie uzbrucēji. Rīgas “Dinamo” ir Andris Džeriņš, Daniels Bērziņš un Oskars Batņa, bet ārpus Latvijas pašlaik spēlē tikai Teodors Bļugers un Zemgus Girgensons. Māris Bičevskis nesen zaudēja darbu un tagad ir pārcēlies uz citu Čehijas klubu, bet Rodrigo Ābols AHL nespēlē regulāri. Tas nozīmē, ka Smirnovs šobrīd valstsvienībā tēmē uz kādu no pirmajām trim maiņām, jo ceturtajai viņš īsti neatbilst ne pēc parametriem, ne pēc prasmēm.

Kurš šobrīd ir Latvijas hokeja labākais centra uzbrucējs?

  • 27

  • 604

  • 115

  • 39

  • 56

  • 15

  • 37

  • 16


1 2 3 4 116 komentāri

  +4 [+] [-]

, 2019-10-29 09:51, pirms 9 mēnešiem
Andris Džeriņš, Daniels Bērziņš un Oskars Batņa, bet ārpus Latvijas pašlaik spēlē tikai Teodors Bļugers un Zemgus Girgensons. Māris Bičevskis nesen zaudēja darbu un tagad ir pārcēlies uz citu Čehijas klubu, bet Rodrigo Ābols AHL nespēlē regulāri.

Batņa ir izteikts 4. maiņas centrs (es šajā pozīcijā neaizmirstu arī Pavlovu).
Bičevskis tomēr īsti nebūs konkurents uz pirmajām trijām maiņām (ja visi veseli un visi piedalās).

Sanāk, ka uz pirmo trīs maiņu centru vietām paliek T.Bļugers, Džeriņš, Girgensons, Ābols + jaunie D.Bērziņš un Smirnovs. Pozitīvi tas, ka vismaz daļa no viņiem var spēlēt arī pa malām, tāpēc teorētiski sastāvā var būt arī viņi visi.

  +5 [+] [-]

, 2019-10-29 10:07, pirms 9 mēnešiem
Foršs rakstiņš, paldies.

  -3 [+] [-]

, 2019-10-29 10:10, pirms 9 mēnešiem
zzk rakstīja: Andris Džeriņš, Daniels Bērziņš un Oskars Batņa, bet ārpus Latvijas pašlaik spēlē tikai Teodors Bļugers un Zemgus Girgensons. Māris Bičevskis nesen zaudēja darbu un tagad ir pārcēlies uz citu Čehijas klubu, bet Rodrigo Ābols AHL nespēlē regulāri.

Batņa ir izteikts 4. maiņas centrs (es šajā pozīcijā neaizmirstu arī Pavlovu).
Bičevskis tomēr īsti nebūs konkurents uz pirmajām trijām maiņām (ja visi veseli un visi piedalās).

Sanāk, ka uz pirmo trīs maiņu centru vietām paliek T.Bļugers, Džeriņš, Girgensons, Ābols + jaunie D.Bērziņš un Smirnovs. Pozitīvi tas, ka vismaz daļa no viņiem var spēlēt arī pa malām, tāpēc teorētiski sastāvā var būt arī viņi visi.
Džerinš buksē DR, taču izlasē parasti ir viens no rezultatīvākajiem, tāpēc es viņu viennozīmīgi liktu pirmajā vairākuma brigādē Bļugers un Girgensons ir universālāki kadri, taču diezin vai viņi derētu pirmajā maiņā un vairākumā, ja nu vienīgi Tedis varētu otrajā vairākumā uzkapāt, ja pirmajiem neiet Smirnovs priekš manis ir mīkla, nekad nav redzēts pieaugušo līmenī, tikai rakstos šajā portālā

  -3 [+] [-]

, 2019-10-29 10:13, pirms 9 mēnešiem
Beidz, mēs tak zinam kā būs. Priekšroka Amerikas puikām un tad saldajam ēdienam Dināmo. Varat piefiksēt šo komentāru... lai trenējas Deniss tālāk.

  +5 [+] [-]

, 2019-10-29 10:30, pirms 9 mēnešiem
Bļugers un Ābols Smirnovam šobrīd ir soli priekšā. Ir nedaudz komiski, ka Ābols tiek vērtēts zemāk, zinot, ka šobrīd viņš ir nākamais rindā uz NHL pēc Balcera.

Denisa rezultativitātes iemesls ir netipiski liela uzticība, liels spēles laiks 1. maiņā un vairākumā, kad arī gūta lielākā daļa no punktiem.

Viņam ir prasmes, lai radītu un izmantotu iespējas nevienādos sastāvos, taču tas nebūt nenozīmē, ka viņš ir labāks par turpat 20 cm garāko un 10 kg smagāko Ābolu, kura garās rokas un spēja iegūt, atgūt ripu un noturēt ripu uzbrukumā ir daudz svarīgākas īpašības par spēju darboties uzbrukuma zonā brīžos, kad tev ir daudz laika un telpas. Latvijas izlasei šādas situācijas nav bieži.

Ābolam bija izkapāti 0.5 punkti spēlē nedaudz augstākā līmenī - SHL, un tie netika gūti zīda pidžamās vairākumā.

Bļugers, Ābols ir skaidri top2 centri. Girgensons ir divvirzienu kaplis, ripas nogalinātājs.

Smirnovam ir jāiet uz zāli un jāēd kādu gadu-divus.

     [+] [-]

, 2019-10-29 10:40, pirms 9 mēnešiem
Ziemeļamerikāņi var netikt uz čempi. Deniss stabili izkabina pārējos Eiropā spēlējošos. Vietai PČ vajadzētu viņam būt LV izlases sastāvā. Nesaprotu kāpēc Jevpalovs nav pieminēts rakstā.

     [+] [-]

, 2019-10-29 10:49, pirms 9 mēnešiem
Vēl mums no centriem Žohovs un Buncis pa ncaa cīnās. Iespējams būs palīgi nākotnē

     [+] [-]

, 2019-10-29 11:12, pirms 9 mēnešiem
ainars_vindulis_4034643 rakstīja: Vēl mums no centriem Žohovs un Buncis pa ncaa cīnās. Iespējams būs palīgi nākotnē
Perspektīvākais centrs no pārējiem ir Tralmaks.

Jevpalovs ir malējais

  +5 [+] [-]

, 2019-10-29 11:26, pirms 9 mēnešiem
Esmu divas spēles redzējis Šveices čempī(abas bija pirmajā maiņā un vairākums), tagad viņš spēlē trešā maiņā un punkti nekrājas.
netaisos teikt kaut kādus pārsteidzīgus secinājums sezonas sākumā, bet plusos noteikti tehnisks, lien uz vārtiem, golu var iemest, iebakstīt, nebaidās. mīnusos - bieži diezgan haotisks, spēle vienādos sastāvos( kas izpaužas koeficients -5), bet tas labojams.

bet nu ko tur vairāk daudz, drīz paši visu redzēsiet, jo lasīju tvnet.lv, ka uzaicināts uz izlasi un spēlēs Liepājā no 7-9.novembrim. tad arī visu kopistiski novērtēsim...

p.s. ģinamas savickijiem sveiciens un skataties, kā jāiespēlē savi jaunie spēlētāji. pirmās maiņas un vairākums ar vidējo spēles laiku 15.min., nevis beņķis un 2min. čekerēšana 4.maiņā. ņemat piemēru, varbūt kādreiz arī kādu savu spēlētāju izaudzināsiet, nevis katru pavasari fuņi brēks - Ankipān meklē!

     [+] [-]

, 2019-10-29 11:35, pirms 9 mēnešiem
"Abols ir viens no labākajiem špīleriem izlasē šobrīd, bet SC lasītāju vidū galīgi nenovērtēts.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:01, pirms 9 mēnešiem
dobrecovs rakstīja: "Abols ir viens no labākajiem špīleriem izlasē šobrīd, bet SC lasītāju vidū galīgi nenovērtēts.
Rodis ir viens no Latvijas labākajiem centriem - jā, bet nevis viens no labākajiem spēlētājiem kopumā.
Ābols ir ļoti perspektīvs, bet pašlaik uz top6 uzbrucēju vietām viņam ir priekšā vismaz desmit špīleru no visiem LR uzbrucējiem.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-29 12:01, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Bļugers un Ābols Smirnovam šobrīd ir soli priekšā. Ir nedaudz komiski, ka Ābols tiek vērtēts zemāk, zinot, ka šobrīd viņš ir nākamais rindā uz NHL pēc Balcera.

Denisa rezultativitātes iemesls ir netipiski liela uzticība, liels spēles laiks 1. maiņā un vairākumā, kad arī gūta lielākā daļa no punktiem.

Viņam ir prasmes, lai radītu un izmantotu iespējas nevienādos sastāvos, taču tas nebūt nenozīmē, ka viņš ir labāks par turpat 20 cm garāko un 10 kg smagāko Ābolu, kura garās rokas un spēja iegūt, atgūt ripu un noturēt ripu uzbrukumā ir daudz svarīgākas īpašības par spēju darboties uzbrukuma zonā brīžos, kad tev ir daudz laika un telpas. Latvijas izlasei šādas situācijas nav bieži.

Ābolam bija izkapāti 0.5 punkti spēlē nedaudz augstākā līmenī - SHL, un tie netika gūti zīda pidžamās vairākumā.

Bļugers, Ābols ir skaidri top2 centri. Girgensons ir divvirzienu kaplis, ripas nogalinātājs.

Smirnovam ir jāiet uz zāli un jāēd kādu gadu-divus.
Taisnības labad gan jāteic, ka Rodrigo viņa vecumā pie jauniešiem vēl ņēmās...

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:02, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: Rodis ir viens no Latvijas labākajiem centriem - jā, bet nevis viens no labākajiem spēlētājiem kopumā.
Ābols ir ļoti perspektīvs, bet pašlaik uz top6 uzbrucēju vietām viņam ir priekšā vismaz desmit špīleru no visiem LR uzbrucējiem.
Izlasē! nevis kopumā. Tas, ko es redzu pēdējos gados - nu ir viņš top6 vai top7 uzbrucējs. Ja savāktu visus, visus - kas zina...

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:03, pirms 9 mēnešiem
zaipis rakstīja: Esmu divas spēles redzējis Šveices čempī(abas bija pirmajā maiņā un vairākums), tagad viņš spēlē trešā maiņā un punkti nekrājas.
netaisos teikt kaut kādus pārsteidzīgus secinājums sezonas sākumā, bet plusos noteikti tehnisks, lien uz vārtiem, golu var iemest, iebakstīt, nebaidās. mīnusos - bieži diezgan haotisks, spēle vienādos sastāvos( kas izpaužas koeficients -5), bet tas labojams.

bet nu ko tur vairāk daudz, drīz paši visu redzēsiet, jo lasīju tvnet.lv, ka uzaicināts uz izlasi un spēlēs Liepājā no 7-9.novembrim. tad arī visu kopistiski novērtēsim...

p.s. ģinamas savickijiem sveiciens un skataties, kā jāiespēlē savi jaunie spēlētāji. pirmās maiņas un vairākums ar vidējo spēles laiku 15.min., nevis beņķis un 2min. čekerēšana 4.maiņā. ņemat piemēru, varbūt kādreiz arī kādu savu spēlētāju izaudzināsiet, nevis katru pavasari fuņi brēks - Ankipān meklē!
Denisam nesen bija kaut kāda trauma, ja nemaldos. Bet, jā, tagad ir sausais periods.

Sezonā puspunkts spēlē būtu ļoti labs rādītājs, Ķēniņam ne katru gadu tā sanāk.

Jebkurā gadījumā, redzot Sabres panākumus un diezgan lielo iespēju, ka arī Penguins var aizķerties play-offos + vēl Ābola AHL blices sekmīgo startu, tad ar centriem čempī var būt gaužām sērīgi.

Ir labi, ka izlasei ir sastāva dziļums un noteikti, ka šito jauno čalīti varēsim izmantot pēc vajadzības.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:07, pirms 9 mēnešiem
dobrecovs rakstīja: Taisnības labad gan jāteic, ka Rodrigo viņa vecumā pie jauniešiem vēl ņēmās...
Ābols Smirnova vecumā bija aizvadījis 14 spēles PČ ar pieaugušajiem un spēlēja vadošās vijoles OS kvalī.

Viņa izvēle palikt CHL kā overagerim bija kļūda no viņa puses, nevis neizbēgamība, ko noteiktu viņa meistarības vai fizisko spēju trūkums

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:09, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: Rodis ir viens no Latvijas labākajiem centriem - jā, bet nevis viens no labākajiem spēlētājiem kopumā.
Ābols ir ļoti perspektīvs, bet pašlaik uz top6 uzbrucēju vietām viņam ir priekšā vismaz desmit špīleru no visiem LR uzbrucējiem.
Top6 tiek izmantots kā termins divu vadošo maiņu spēlētāju raksturošanai, kas sevī iekļauj 2 centrus.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:21, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Perspektīvākais centrs no pārējiem ir Tralmaks.

Jevpalovs ir malējais
RD viņu izmantoja kā centru un tas jau nebūtu jaunums, ja malējo klubā izlasē izmantotu kā centru - ta ir darīts ar Indraši, Meiju, senāk Vasiļjevu

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:22, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Top6 tiek izmantots kā termins divu vadošo maiņu spēlētāju raksturošanai, kas sevī iekļauj 2 centrus.
un?!
es runāju par top6 uzbrucējiem - 1. un 2. maiņu, uz kuras 6 vietām pretendē vismaz 10 - pašlaik par Ābolu labāki- uzbrucēji.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:24, pirms 9 mēnešiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: RD viņu izmantoja kā centru un tas jau nebūtu jaunums, ja malējo klubā izlasē izmantotu kā centru - ta ir darīts ar Indraši, Meiju, senāk Vasiļjevu
Ko tu ar to vēlies pateikt sarunā par perspektīvajiem centra spēlētājiem?

Penguins nesen iespēlēja arī aizsargu malējā uzbrucēja vietā traumu dēļ, jā.

Tas nav kaut kas, ko dara aiz labas dzīves, tā teikt. Daugaviņš arī ir centrā iespēlēts.

Jevpalovs drīm tīm situācijā vispār ir uz robežas starp netikšanu sastāvā arī pamatpozīcijā.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:25, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: un?!
es runāju par top6 uzbrucējiem - 1. un 2. maiņu, uz kuras 6 vietām pretendē vismaz 10 - pašlaik par Ābolu labāki- uzbrucēji.
Nosauc

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:26, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: un?!
es runāju par top6 uzbrucējiem - 1. un 2. maiņu, uz kuras 6 vietām pretendē vismaz 10 - pašlaik par Ābolu labāki- uzbrucēji.
Kā tieši Tu mēri to labumu?
Ne jau visu izsaka punktu skaits (lai arī tam ir nozīme, protams).
Redz, kā pagājušajā PČ - kā Ābols izkrita dēļ traumas, tā vesela maiņa pajuka, ar visiem pārējiem labajiem spēlētājiem.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:27, pirms 9 mēnešiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: RD viņu izmantoja kā centru un tas jau nebūtu jaunums, ja malējo klubā izlasē izmantotu kā centru - ta ir darīts ar Indraši, Meiju, senāk Vasiļjevu
pēdējo 3- 5 gadu laikā LR taisni nav problēmu ar centra uzbrucējiem priekš izlases, un malējie jāliek centrā tad, ja pamata centri netiktu no Z-Amerikas vai būtu traumēti vai tml.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:29, pirms 9 mēnešiem
zzk rakstīja: Kā tieši Tu mēri to labumu?
Ne jau visu izsaka punktu skaits (lai arī tam ir nozīme, protams).
Redz, kā pagājušajā PČ - kā Ābols izkrita dēļ traumas, tā vesela maiņa pajuka, ar visiem pārējiem labajiem spēlētājiem.
1. un 2. maiņā parasti spēlē labākie uzvrucēji- vārtu guvēji, uzbrukuma veidotāji, vairākuma speciālisti- par tiem arī es runāju.

     [+] [-]

, 2019-10-29 12:38, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Nosauc
top6 izlases uzbrucēju vietu reālākie kandidāti (salikti neatkarīgi no ronga, vai 1. vai 2. maiņas, centra vai malas): Balcers, Bļugers, Indrašis, Karsums, Daugaviņš, M.Rēdlihs, Dārziņš, Džeriņš, Ro.Bukarts, Ķēniņš...

  -1 [+] [-]

, 2019-10-29 12:44, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: top6 izlases uzbrucēju vietu reālākie kandidāti (salikti neatkarīgi no ronga, vai 1. vai 2. maiņas, centra vai malas): Balcers, Bļugers, Indrašis, Karsums, Daugaviņš, M.Rēdlihs, Dārziņš, Džeriņš, Ro.Bukarts, Ķēniņš...
Jautājumu nav, tu esi atpalicis Otrās malas centrs tev ir Džeriņš, kurš vispār būtu ārpus sastāva, ja ir visi labākie uz vietas

  +1 [+] [-]

, 2019-10-29 12:54, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: top6 izlases uzbrucēju vietu reālākie kandidāti (salikti neatkarīgi no ronga, vai 1. vai 2. maiņas, centra vai malas): Balcers, Bļugers, Indrašis, Karsums, Daugaviņš, M.Rēdlihs, Dārziņš, Džeriņš, Ro.Bukarts, Ķēniņš...
Argo, mosties, ir 2019. gada rudens!

     [+] [-]

, 2019-10-29 13:01, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Jautājumu nav, tu esi atpalicis Otrās malas centrs tev ir Džeriņš, kurš vispār būtu ārpus sastāva, ja ir visi labākie uz vietas
pastāsti, lūdzu, "modinātāj", un pamatoti argumentē, ar ko konkrēti pašlaik ir labāks kā centra uzbrucējs- Ābols = AHL rezervists (3 spēles šosezon) par ļoti pieredzējušo Džeriņu, kurš spēlē ļoti daudz.
Atmet nepatiku vai citas emocijas, par to, ka Džera spēlē krievu Ģinamas miskastē.

  -1 [+] [-]

, 2019-10-29 13:04, pirms 9 mēnešiem
Banss rakstīja: Argo, mosties, ir 2019. gada rudens!
es pa dienu neguļu, kaut arī NHL spēles naktī palaikam skatos.

un es neesmu redzējis šosezon nedz AHL rezervista Ābola spēles, nedz Džeras spēles, jo krievu miskasti Ģinamu vispār neskatos.

     [+] [-]

, 2019-10-29 13:16, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Perspektīvākais centrs no pārējiem ir Tralmaks.

Jevpalovs ir malējais
Viņš gadījumā nebija kreisās malas uzbrucējs. Nu ok, pieņemsim- tādā gadījumā viņš ir perspektīvākais no šīs trijotnes

     [+] [-]

, 2019-10-29 13:17, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Ko tu ar to vēlies pateikt sarunā par perspektīvajiem centra spēlētājiem?

Penguins nesen iespēlēja arī aizsargu malējā uzbrucēja vietā traumu dēļ, jā.

Tas nav kaut kas, ko dara aiz labas dzīves, tā teikt. Daugaviņš arī ir centrā iespēlēts.

Jevpalovs drīm tīm situācijā vispār ir uz robežas starp netikšanu sastāvā arī pamatpozīcijā.
To, ka tas nav nekas unikāls, ka izmanto citās pozīcijās. Arī tad ja ir jaunie perspektīvie, jo pareizi norādi traumas ietekmē, tāpat arī tikšana/netikšana no Za, bērnu dzimšanas utt.

  +4 [+] [-]

, 2019-10-29 13:19, pirms 9 mēnešiem
MachimoI rakstīja: Jautājumu nav, tu esi atpalicis Otrās malas centrs tev ir Džeriņš, kurš vispār būtu ārpus sastāva, ja ir visi labākie uz vietas
Džeriņš, kurš pēdējos 3 pč kur ir piedalījies ir bijis topā starp rezultatīvākajiem? Diez vai, jo Džera izlasē ir rezultatīvs un pat ja netiktu top2 maiņās, viņš atbilst arī 3./4. maiņai.

  -4 [+] [-]

, 2019-10-29 13:20, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: top6 izlases uzbrucēju vietu reālākie kandidāti (salikti neatkarīgi no ronga, vai 1. vai 2. maiņas, centra vai malas): Balcers, Bļugers, Indrašis, Karsums, Daugaviņš, M.Rēdlihs, Dārziņš, Džeriņš, Ro.Bukarts, Ķēniņš...
Smirnovs stabili iekabina Džeriņam ar viņa 2 piespēlēm 21 spēlē.

     [+] [-]

, 2019-10-29 13:23, pirms 9 mēnešiem
ainars_vindulis_4034643 rakstīja: Smirnovs stabili iekabina Džeriņam ar viņa 2 piespēlēm 21 spēlē.
Smirnovs ir jauns un ļoti talantīgs, bet pret PČ pro līgu večiem kā centrs tiktu izsmērēts gar bortiem un izdauzīts, izstumts no vārtu priekšas.
Pat 1., 2. maiņas centra uzbrucējam rezultativitāte nav vienīgā vajadzīgā kvalitāte.

     [+] [-]

, 2019-10-29 13:24, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: pastāsti, lūdzu, "modinātāj", un pamatoti argumentē, ar ko konkrēti pašlaik ir labāks kā centra uzbrucējs- Ābols = AHL rezervists (3 spēles šosezon) par ļoti pieredzējušo Džeriņu, kurš spēlē ļoti daudz.
Atmet nepatiku vai citas emocijas, par to, ka Džera spēlē krievu Ģinamas miskastē.
Bindulis arī maz spēlē dēļ traumām, bet ja džekam viss ir kārtībā ar veselību, viņš arī ir klasi labāks par pārējiem izlases aizsargiem. Viņam ir NHL līmeņa slidojums, kāda nav nevienam no LV izlases aizsargiem (izņemot Rubīnu protams). Par Čuksti nezinu, neesmu redzējis kā spēlē.

     [+] [-]

, 2019-10-29 13:28, pirms 9 mēnešiem
Argonauts rakstīja: es pa dienu neguļu, kaut arī NHL spēles naktī palaikam skatos.

un es neesmu redzējis šosezon nedz AHL rezervista Ābola spēles, nedz Džeras spēles, jo krievu miskasti Ģinamu vispār neskatos.
Nu tāpēc Tu dzīvo kaut kādā pagātnē.
1 2 3 4 116 komentāri