Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

''Daugavas'' stadiona iepirkumā par ledus halles projektēšanu saņemti pieci pieteikumi

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

''Daugavas'' stadiona iepirkumā par ledus halles projektēšanu saņemti pieci pieteikumi
No kreisās: Aigars Kalvītis, Bobs Hārtlijs un Viesturs Koziols. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

LETA. Šodien noslēgusies iepirkuma procedūra par ledus halles būvniecību pie Daugavas stadiona, kurā saņemti pieci pieteikumi, aģentūrai LETA apstiprināja VSIA "Kultūras un sporta centra "Daugavas stadions"" pārstāvis Juris Valters.

Iepriekš tika vēstīts, ka Latvijas Hokeja federācijā (LHF) nav pilnīgas pārliecības, ka 2021.gadā Rīgā notiks pasaules čempionāts, kuru paredzēts rīkot kopā ar Baltkrieviju, ziņoja portāls TVNET. Problēmas saistītas ar treniņhalli, kas līdz 2021.gada sākumam jāuzbūvē pie Daugavas stadiona. Portāla TVNET rīcībā esošā informācija liecināja, ka Baltkrievija čempionātu ir gatava rīkot viena.

Tiesa, sarunā ar portālu Sportacentrs.com Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis šādas runas noliedza: ''Tā nav taisnība. Nenoliedzu, ka šobrīd ir sarežģījumi, taču bažu par to, ka mēs varētu pazaudēt tiesības rīkot pasaules čempionātu, šobrīd nav,'' sacīja Kalvītis.

“Situācija nav patīkama, taču ir jāsagaida konkursa noslēgums – augustā. Esošā valdība nekādi nesekmē procesu virzību. Konkursa termiņi ir iekavēti, to visu varēja izdarīt krietni ātrāk. Ja esošais konkurss izrādīsies neveiksmīgs, tad halli uzbūvēt nepagūs. Ja mums nāksies domāt par alternatīvām, tad tas būs krietni dārgāk. Vēl viena lieta, kas mani satrauc, - esošā valdība nav atjaunojusi orgkomiteju. Iepriekšējās valdības izveidotā orgkomiteja pēdējoreiz kopā sanāca decembrī, bet šobrīd nav, kas šo jautājumu koordinētu. Valdība šobrīd ir atvaļinājumā, orgkomitejas nav… Ja izrādās, ka konkursa rezultāti atkal būs neveiksmīgi, nav neviena, kam pieņemt lēmumus,” kritisks bija LHF prezidents Kalvītis, piebilstot, ka LHF viena nevar uzņemties visu atbildību.

Starp LHF un Baltkrievijas pusi februārī tika parakstīts sadarbības līgums par 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanu. Tas paredz, ka vienas apakšgrupas komandas sacentīsies Rīgā, bet otras spēlēs Minskā. Izslēgšanas mači un cīņas par medaļām notiks Baltkrievijā.

''Daugavas'' stadiona pārstāvis Juris Valters aģentūrai LETA apstiprināja, ka iepirkums ir beidzies un saņemti pieci pieteikumi, kurus nākamās nedēļas laikā izskatīs un izvērtēs.

"Pirmais iepirkums noslēdzās bez rezultāta, jo pieteicās tikai viens neatbilstošs pretendents. Nedaudz samazinājām prasības, tāpēc tagad visam vajadzētu būt kārtībā. Kopējās halles būvniecības izmaksas ir 10,5 miljoni eiro. Gala projektēšanas un būvniecības process ilgs 18 mēnešus," pauda Daugavas stadiona valdes loceklis Guntis Zālītis. Viņš uzskata, ka visus paredzētos objektus izdosies uzbūvēt līdz 2021.gada izskaņai.

Tomēr, ja kādu neparedzētu apstākļu dēļ tomēr būvniecība aizkavējas, tad tā obligāti jāpabeidz līdz 2022.gada beigām. Pretējā gadījumā Latvijai jāatmaksā Eiropas Savienības (ES) finansējums 37 miljonu eiro apmērā.

Daugavas stadiona halle ekspluatācijā jānodod līdz 2021.gada februārim, lai to varētu izmantot čempionāta vajadzībām. Ja ēkas uzcelšanai paredzēti 18 mēneši, tad līgums ar halles būvnieku jānoslēdz vēlākais šā gada septembrī.

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Plānots, ka 2021.gada pasaules čempionāts hokejā Rīgā un Minskā sāksies 7.maijā un ritēs līdz 23.maijam.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-08-01 16:17, pirms 5 mēnešiem
LV....