Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 0

Veterāns sūdzas par latviešiem: "Tambijevu neviens nezina, Ābols nosūtīja "Lada" uz VHL"

Agris Suveizda

Veterāns sūdzas par latviešiem: "Tambijevu neviens nezina, Ābols nosūtīja "Lada" uz VHL"
Artis Ābols. Foto: KHL

Krievu hokeja veterāns Aleksandrs Koževņikovs, kurš kļuva par 1984. un 1988. gada olimpisko spēļu čempionu, intervijā portālam Russia-Hockey.ru kritizējis ārzemju treneru īpatsvaru Kontinentālajā hokeja līgā.

"Godīgi sakot, man dara bažas tas, kas pēdējā laikā notiek dažos krievu klubos. Uzskatīju, ka iepriekšējā sezona, kurā vienlaicīgi izgāzās Vudkrofts, Maktavišs, Jandačs, Freizers un Hārtlijs, liks mūsu menedžeriem izbeigt savus ārzemju eksperimentus. Bet izskatās, ka vēlamo uzdevu par patieso – tie turpinās," sacīja 61 gadu vecais veterāns, kurš karjeras beigās uzspēlēja arī Zviedrijā un Šveicē. "Runā, ka "Avtomobilist", kuru pirmām kārtā pievīla ārzemju spēlētāji, tagad varētu paņemt arī treneri-leģionāru."

"Tāpat man pilnīgi nesaprotama ir mūsu aizraušanās ar baltkrievu treneriem. Ar lielu cieņu izturos pret kaimiņu republiku, bet pat tajā nav pieprasījuma pēc saviem speciālistiem, pārmetoties pie ziemeļamerikāņiem. Bet mēs, kuriem ir spēcīga treneru skola un Tarasova, Černišova un Tihonova tradīcijas, tieši pretēji, likmi liekam uz baltkrieviem. Paradokss!" turpināja Koževņikovs. "Labi, brāļi-baltkrievi, bet ko pie mums dara latvieši? Zinu, ka daudzi mūsu hokeja veterāni bija šokēti, kad "Admiral" par galveno treneri izvēlējās latviešu treneri no VHL Tambijevu. Nepietiek, ka šo speciālistu neviens pie mums nezina, viņš vēl ir atnācis uz aizņemtu vietu, kurā bija mūsu izslavētais čempions Sergejs Svetlovs, kurš no "Admiral" ar pieticīgu sastāvu un VHL līmeņa budžetu izveidoja atpazīstamu komandu."

Žurnālists norādīja, ka Koževņikova komandas biedram 1988. gada olimpiskajās spēlēs līgums bija tikai uz vienu sezonu: "Tiesa, bet tas ir spēkā līdz 30. aprīlim. Taču tajā pašā laikā seko oficiāls paziņojums par Tambijeva nozīmēšanu, kas pārkāpj ne tikai, kā tagad patīk teikt, korporatīvo ētiku, bet arī KHL reglamentu. Tas ir gan neprofesionālisms, gan necieņa pret treneri, kurš pirmoreiz vēsturē [2014. gadā] ieveda "Admiral" izslēgšanas spēlēs un kuram vēl uz mēnesi ir līgums."

Arguments par Tambijeva diviem tituliem VHL divkārtējo olimpisko čempionu nepārliecina: "Visu cieņu tai līgai, bet tas ir pavisam cits līmenis. Ja dodies strādāt uz tik ekstremālu reģionu kā Tālie Austrumi, ir jābūt vārdam un lielai KHL pieredzei. Citādi diez vai izdzīvosi. (…) Līdzīgas lietas savulaik notika arī tādā teicamā hokeja pilsētā kā Toljati, kur Svetlovu aizstāja Ābols, bet pēc tam, nosūtīja "Lada" uz VHL, kaut gan kluba vieta ir tieši KHL. Jāizdara viss iespējamais, lai Vladivostokā ar saviem kadru eksperimentiem neaizietu pa to pašu ceļu."

Izmantotie resursi:
Александр Кожевников: «Владивосток не должен...

  +6 [+] [-]

, 2020-03-31 13:13, pirms 2 mēnešiem
Njā, ko tur pamuļķim padarīt?
Nosaukt Minskas Dinamo par ''krievu klubu'', piesaucot Vudkroftu, var tikai pilnīgs pajolis.
Un pateikt, ka Ābols Ladu nosūtija uz VHL........................
Varētu padomāt, ka Kolhoza līgā pēdējo vietu ieguvēji automātiski norotē uz zemāku līgu VHL.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-31 13:15, pirms 2 mēnešiem
suck, sashka

 +12 [+] [-]

, 2020-03-31 13:18, pirms 2 mēnešiem
Koževņikovs ir dzērājs un nekas vairāk. Viņu Krievijā par pilnu neņem. Rēka par to, ka savu druganu Svetlovu visur reklamē. Tikai Svetlovs visur kur ir strādājis ir palūgts

  +2 [+] [-]

, 2020-03-31 13:27, pirms 2 mēnešiem
Cik ironiski, ka krievu izlasi trenēja Znaroks. Un, pie tam, ar labiem rezultātiem

  +1 [+] [-]

, 2020-03-31 13:27, pirms 2 mēnešiem
Ābola laikā Lada bija slikts sastāvs. Skudra ir labi trenējis.

 +10 [+] [-]

, 2020-03-31 14:41, pirms 2 mēnešiem
Gūža rakstīja: Cik ironiski, ka krievu izlasi trenēja Znaroks. Un, pie tam, ar labiem rezultātiem
Kas tur ironisks,ka krievs trenē krievu izlasi???

  +1 [+] [-]

, 2020-03-31 15:27, pirms 2 mēnešiem
Jawa rakstīja: Kas tur ironisks,ka krievs trenē krievu izlasi???
Vācijas pilsonis trenē

  +4 [+] [-]

, 2020-03-31 15:29, pirms 2 mēnešiem
Tas Koževņikovs tāds pajolis ir. Vienreiz Latvijas-Krievijas veterānu draudzības spēlē protestēja, jo bija iebildumi pret latvisko nosaukumu "Krievija". Laikam atgādināja vārdu "krivije" jeb līkie.

  +5 [+] [-]

, 2020-03-31 16:05, pirms 2 mēnešiem
archy0 rakstīja: Tas Koževņikovs tāds pajolis ir. Vienreiz Latvijas-Krievijas veterānu draudzības spēlē protestēja, jo bija iebildumi pret latvisko nosaukumu "Krievija". Laikam atgādināja vārdu "krivije" jeb līkie.
No sērijas padod naglas krievs 🤣

  +1 [+] [-]

, 2020-03-31 16:29, pirms 2 mēnešiem
Rižskijiem Dinamiešiem pirmais upuris uz nākamo sezonu - Cris de Souza no Rögle

  +4 [+] [-]

, 2020-03-31 16:49, pirms 2 mēnešiem
Nav jau pirmā reize, kad Koževņikovs ir baigi apbižojies uz LV treneriem. Šim visu laiku Ābols traucē. Tas, ka viņa paša mīļotā "Lada" atlaida viņa labāko draugu Svetlovu neizteiksmīgu rezultātu dēļ jau viņam poh. Tagad vēl Tambijevam sācis uzbrukt

Par kanādiešiem - ja pat Stenlija kausu ieguvušie treneri viņam neko nenozīmē, tad tā jau ir diagnoze

  +2 [+] [-]

, 2020-03-31 17:46, pirms 2 mēnešiem
Koževņikovs riebīgs tips.Arī Helmuta karjeru astoņdesmito gadu vidū pabojāja.Pielīdējs un intrigants.

  +4 [+] [-]

, 2020-03-31 18:21, pirms 2 mēnešiem
nu kamēr sporta nav, tad ētera aizpildīšanai var tulkot šī un citu utaino vateņu āpšu bezdējumus ōlhokejā

     [+] [-]

, 2020-03-31 18:24, pirms 2 mēnešiem
striker rakstīja: Koževņikovs riebīgs tips.Arī Helmuta karjeru astoņdesmito gadu vidū pabojāja.Pielīdējs un intrigants.
Galvenais riebeklītis Tihanovs,bet protams Koževņikovs arī viens no tiem ,kura dēļ Balderis netika uz 1984 gada OS un 1984 gada Kanādas kausu.Par ko ļoti izbrīnīti bija Kanādas hokeja speciālisti,jo pārbaudes spēlēs pirms KK Helmuts bija viens no labākajiem,bet Tihanovs pateicis,ka trauma esot Balderim,lai gan tie bija meli.

  +2 [+] [-]

, 2020-03-31 18:25, pirms 2 mēnešiem
Atlantique rakstīja: Nav jau pirmā reize, kad Koževņikovs ir baigi apbižojies uz LV treneriem. Šim visu laiku Ābols traucē. Tas, ka viņa paša mīļotā "Lada" atlaida viņa labāko draugu Svetlovu neizteiksmīgu rezultātu dēļ jau viņam poh. Tagad vēl Tambijevam sācis uzbrukt

Par kanādiešiem - ja pat Stenlija kausu ieguvušie treneri viņam neko nenozīmē, tad tā jau ir diagnoze
Ladai nebija naudas nevis treneri vainīgi.

     [+] [-]

, 2020-03-31 19:13, pirms 2 mēnešiem
Tihonovam toreiz viss bija vienkārši ar Balderi, nespēlēsi CSKA, nespēlēsi izlasē

coffijs rakstīja: Galvenais riebeklītis Tihanovs,bet protams Koževņikovs arī viens no tiem ,kura dēļ Balderis netika uz 1984 gada OS un 1984 gada Kanādas kausu.Par ko ļoti izbrīnīti bija Kanādas hokeja speciālisti,jo pārbaudes spēlēs pirms KK Helmuts bija viens no labākajiem,bet Tihanovs pateicis,ka trauma esot Balderim,lai gan tie bija meli.

     [+] [-]

, 2020-03-31 20:56, pirms 2 mēnešiem
Jawa rakstīja: Kas tur ironisks,ka krievs trenē krievu izlasi???
Formāli Znaroks nav nekāds Krievs Viņam ir Friču pase, pirms tam bija Latvijas Esmu pārliecināts, ka ja tanī laikā būtu pieļaujama dubultpilsonība ar ES valstīm, Znaroks neatteiktos no LV pilsonības

  +1 [+] [-]

, 2020-03-31 23:33, pirms 2 mēnešiem
Nu šitas vecais pļurza viskaut ko piemuldēs...

     [+] [-]

, 2020-04-04 13:08, pirms 2 mēnešiem
Tad,kad sportā arī viss pieklusis,čekistam īstais laiks demagoģiju bārstīt.
Pirms šīs sezonas jau oficiāli paziņoja,ka Dinamo būs izlases bāzes klubs.
Kā ar to solījumu izpildi-viss bija redzams.
Sadarbībā ar saviem prokrieviskajiem padomdevējiem-labs naudas atmazgāšana projekts. Orientācija uz krievu hokejistu iekļaušanu sastāvā palielināsies.Atcerēsimies
kaut vai Šuplera laikus un tos,kas tad pārstāvēja Dinamo.