Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 0

Pilsētnieks: "Pekinas kluba mērķi tiek veiksmīgi pildīti un esam uz pareizā ceļa"

Andrejs Siliņš

Pilsētnieks: "Pekinas kluba mērķi tiek veiksmīgi pildīti un esam uz pareizā ceļa"
Raitis Pilsētnieks. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Ķīnas komanda Pekinas "Kuņluņ Red Star" uz savu mērķi iet veiksmīgi, pēc aizvadītās sezonas sarunā ar aģentūru LETA secina kluba prezidents Raitis Pilsētnieks.

Pekinas klubs KHL aizvadījis trīs sezonas, pirmajā no tām iekļūstot Gagarina kausa izcīņā, bet iepriekšējās divās paliekot ārpus izslēgšanas turnīra.

"Lielais un globālais mērķis ir sagatavoties 2022.gada olimpiskajām spēlēm Ķīnā. KHL - līga, kur spēlējam - ir kā resurss un rīks, kas palīdz tam gatavot spēlētājus. Protams, ka gribās nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu, taču viss rit veiksmīgi. Ķīna nav Dienvidkorejas variants, viņi nenaturalizēs amerikāņus, kanādiešus vai krievus. Ķīnas valdība ir uzlikusi diezgan striktus nosacījumus, ka hokejistiem pirmajā vai otrajā pakāpē jābūt ķīniešiem," stāstīja Pilsētnieks.

Viņa uzdevums ir komandai piesaistīt hokejistus, kuri atbilstu prasībām un būtu gatavi spēlēt KHL līmenī.

"Ja pirmajā gadā bija viens šāds spēlētājs, tad šogad bijuši 13 šādi hokejisti pieteikumos. Aptuveni desmit no viņiem spēlējuši desmit un vairāk minūtes mačā. Pēdējās mājās spēlē laukumā bija deviņi šādi hokejisti - divas maiņas. No tāda skatu punkta raugoties, viss rit veiksmīgi un esam uz pareizā ceļa. Pirmajā gadā bez ķīniešu spēlētājiem iekļuvām izslēgšanas turnīrā, pērn ar dažiem šādiem hokejistiem un daudz lielāku budžetu neiekļuvām, bet šogad rezultāts bija labāks nekā pagājušajā gadā. Galvenie mērķi tiek pildīti un kopsummā viss ir ok," skaidroja Pilsētnieks.

Oktobrī komandas rindas papildināja latviešu aizsargs Krišjānis Rēdlihs, kurš gan ātri guva savainojumu un laukumā atgriezās sezonas beigās, kopumā aizvadot 12 mačus.

"Nesanāca tā, kā gribējām. Man tas traumas gūšanas brīdis joprojām ir acu priekšā. Jau tajā brīdī bija skaidrs, ka būs slikti. Tobrīd mums vajadzēja hokejistus, jo vajāja traumas. Tādā režīmā bijām visu sezonu, bija brīži, kad aizsargi spēlēja uzbrucēju pozīcijās un otrādi. Salīdzinot ar Rīgas "Dinamo", kas var paņemt hokejistus no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas vai Latvijas čempionāta, tāda sastāva dziļuma mums nav. Ir jaunatnes komanda, kurā visi ir vēl tālu no KHL, tāpat ir arī Krievijas Augstākās līgas (VHL) komanda, kas šogad bija ar citiem mērķiem. Līdz ar to bija jāmeklē papildinājumi, piesaistījām Krišjāni. Tajā brīdī viņš nospēlēja tik labi, cik varēja. Sāka jau iejusties komandā un šķita, ka viss būs labi, bet tad gadījās tā trauma," atcerējās Pilsētnieks.

Pēc katras sezonas viņa un kluba līgums tiek pārskatīts.

"Mums ir ikgadējs līgums, šobrīd atkal norit pārrunas par nākamo sezonu. Domāju, ka klubs kopumā ar manu darbu var būt apmierināts. Esmu viens no retajiem ārzemniekiem komandas menedžmentā. Protams, ka tas ir Ķīnas projekts, un viņi ātrāk vai vēlāk gribēs, lai kādreiz tas viss būtu viņu pārziņā. Pēc olimpiskajām spēlēm varbūt būs citāda stratēģija un mērķi. Ja trīs gadus esmu tur bijis, tad droši vien ir ar mani apmierināti. Cik ilga būs sadarbība, tas būs atkarīgs no abām pusēm," atzina Pilsētnieks.

Lai gan kluba mājvieta ir Pekina, lielu daļu no sezonas komanda spēlēja Šanhajā, kur reizēm mačus klātienē noraudzījās vien daži simti skatītāju.

"Mūsu paredzētajai mājas arēnai ir ilgtermiņa līgums ar Ķīnas Basketbola asociāciju (CBA) un Pekinas klubu. Sezonas bija paralēlas, tādējādi nebija iespējas iespiesties, jo prioritāte visos kalendāros ir basketbols. Vienkārši bija bez variantiem, nevarējām tikt ar savām spēlēm, treniņiem un viesu komandām. Tādējādi bijām spiesti būt Šanhajā, kas ir metropole, bet nekādā veidā nav saistīta ar hokeju. Līdz ar to interese un skatītāji bija ļoti maz," atklāja Pilsētnieks.

Pekinā tiek būvēts olimpiskais ciemats, kurā atvērta neliela hokeja halle. Tajā nesen notika pasaules čempionāta pirmās divīzijas B grupas turnīrs ar Latvijas sieviešu izlases dalību.

"Skatītāju vietas neatbilst KHL prasībām, aptuveni pāri 3000. Sezonas pēdējās divās spēlēs to halli dabūjām pilnu, un viesu komandas, kas bija atbraukušas, ļoti pozitīvi izteicās par sajūtu, halli un līdzjutējiem. Tāds ir arī plāns - ja KHL apstiprinās, tad atgriezīsimies Pekinā. Sāksim spēlēt tajā hallē ar mazāk skatītāju vietām, bet ar modernu iekārtojumu un labu bildi televīzijā. Pēc tam tad gaidīsim nākamo soli, kad būs lielāka arēna ar 7-9 tūkstošiem vietām," skaidroja Pilsētnieks.

Pērn augustā par "Kuņluņ Red Star" globālo vēstnesi kļuva leģendārais Veins Greckis.

"Viņš pats ikdienas lietās nepiedalās un darbus neveic, bet vairāk tiek izmantots viņa vārds, zīmols un atpazīstamība. Ķīnai tas šobrīd ir ļoti svarīgi, viņiem ir vajadzīgi supervaroņi un superzvaigznes. Piemēram, basketbols kļuva populārs, pateicoties Jao Minam, tāpēc arī hokejā tāds ir vajadzīgs. Plāns ir tuvāko gadu laikā atvērt pārsimt hokeja skolas, kas sauksies "Gretzky Academy". Tas ir tikai viens no projektiem. Sadarbība ir vairākos virzienos, soli pa solim mēģināsim to attīstīt," komentēja Ķīnas kluba amatpersona.

Pilsētnieks karjeras laikā strādājis arī Prāgas "Lev", Rīgas "Dinamo" un "Rīga 2000" klubu menedžmentā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-04-25 12:30, pirms 8 mēnešiem
Ir inside info no drošiem avotiem, ka CHI nākamsezon vienu komandu grib iebīdīt kādā no Somijas līgām. Ja neizdosies, tad kādā citā hokeja valstī.

     [+] [-]

, 2019-04-25 14:34, pirms 8 mēnešiem
Gin4a rakstīja: Ir inside info no drošiem avotiem, ka CHI nākamsezon vienu komandu grib iebīdīt kādā no Somijas līgām. Ja neizdosies, tad kādā citā hokeja valstī.
attiecībā OS Ķīnā tas jau ir par vēlu...

     [+] [-]

, 2019-04-26 04:35, pirms 8 mēnešiem
Skaists stāsts,bet ja paskatās kā Ķīna nospēlejusi pasaules čempionātā,tad nekādu progresu neredzu.Starp citu,tāpat kā Horvātijai.Domāju,ka hokeja līdzjutēji saprata,par ko runa.