Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 0

KHL aizsargs: "Par Znaroku un Vītoliņu spēlētājs nepateiks kādu sliktu vārdu"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

KHL aizsargs: "Par Znaroku un Vītoliņu spēlētājs nepateiks kādu sliktu vārdu"
Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Foto: spartak.ru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Maskavas "Spartak" krievu aizsargs Jakovs Rilovs slavē trenerus Oļegu Znaroku un Hariju Vītoliņu un vēlas strādāt pie viņiem arī nākamajā sezonā, ko, cerams, netraucēs koronavīrusa pandēmija.

Aizvadītajā sezonā patlaban 35 gadus vecais aizsargs Rilovs sakrāja 36 (7+29) punktus 63 mačos, kaut gan iepriekšējās sešās sezonās citos klubos šis aizsargs ne tuvu nebija tik rezultatīvs.

Pēc ierašanās "Spartak" izpelnījies lielu spēles laiku un krasi palielināji savu rezultativitāti. Kas ir galvenais iemesls tik labam sniegumam?
- Mūsu treneru korpuss prot izmantot jebkura spēlētāja labākās īpašības. Treneri uzreiz redz, kur spēlētāju likt un ar ko viņš var palīdzēt komandai. To viņi dara vienkārši teicami.

Kā ar treneriem izveidojās attiecības cilvēciskajā ziņā?
- Domāju, ka par Znaroku un Vītoliņu neviens spēlētājs nepateiks kādu sliktu vārdu. Šajā sezonā atmosfēra komandā bija teicama, tajā skaitā attiecības starp spēlētājiem un treneriem. Oļegs Znaroks vienmēr varēja pienākt klāt, pajokot. Varēja arī "iedzelt", bet tas normas robežās, mūsu kopīgās lietas labā.

Dodoties uz "Spartak", nebiji nebažījies par to, ka pie Znaroka ir smaga pirmssezona un augstas prasības pret spēlētājiem?
- Tieši otrādi: mērķtiecīgi gāju uz Znaroka komandu. Tam nebija pēdējā loma, parakstot līgumu. Visi zina, kāds ir šis speciālists. Viņš prot izmantot spēlētāja labākās īpašības. Un pēc iepriekšējām sezonām tieši tas man bija vajadzīgs

Aizsargu ieskaitē šosezon izvirzījies starp KHL līderiem ne tikai sakrātajos punktos, bet arī bloķētajos metienos - tas ir melnais darbs, kas bieži vien paliek aiz kadra.
- Piekrītu, daudzi uz tāda veida statistiku vispār neskatās. Taču nekad neesmu baidījies, ka man trāpīs ripa. Jo vairāk bloķētu metienu, jo mazāk ielaistu vārtu: tas ir pats galvenais.

Droši vien arī uz nākamo sezonu gribētu parakstīt līgumu ar "Spartak"?
- Mans aģents jau sācis kontaktēties ar kluba vadību. Domāju, ka viss būs normāli. Vēlētos turpināt darbu tieši pie šiem treneriem. Man ir priekšnojauta, ka nākamajā sezonā "Spartak" būs pavisam citi mērķi.

Kāda ir tava prognoze vasaras sakarā? Vai tici, ka KHL klubu pirmssezonas gatavošanās sāksies ierastajā laikā?
- Ļoti to vēlos. Bet tagad notiekošais... Ļoti slikti visai pasaulei. Ne tikai sportisti, visi cilvēki vēlas, lai tas ātrāk beigtos un viss atgrieztos ierastajā dzīves ritmā. Ceru, ka pirmssezona sāksies ierastā jūlijā. Daudzi jau tagad ilgojās pēc hokeja. Bet pagaidām visiem novēlu veselību, sargāt sevi un tuviniekus. Tas nozīmē, ka vispirms jāievēro pašizolācijas režīms, lai apturētu epidēmiju.

Izmantotie resursi:
matchtv.ru