Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase:0

Grabovskis Lukašenko ietekmē apsver atsākt spēlētāja karjeru

Gatis Druvietis

Grabovskis Lukašenko ietekmē apsver atsākt spēlētāja karjeru
Mihails Grabovskis. Foto: Tass/Scanpix

Baltkrievijas hokeja cilvēks Mihails Grabovskis savulaik spēlēja būtisku lomu Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībās, bet kopš 2019. gada ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Minskas "Dinamo" galvenā trenera asistents. Pēc sarunas ar valsts prezidentu apsver atsākt hokejista karjeru.

2020. gada sākumā Grabovskis priekšlaikus pameta KHL maču, lai dotos palīgā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko komandai Ziemassvētku turnīrā. "Tas stāsts veidojās jau pirms sezonas sākuma. Zinu, ka to plānoja arī kluba ģenerāldirektors Dmitrijs Baskovs. Pirmkārt, man bija vēlēšanās spēlēt tajā turnīrā. Otrkārt, "Dinamo" galvenais treneris par to zināja mēnesi iepriekš un tajā dienā man teica, lai nenāku uz spēli un koncentrējos uz turnīru, bet man gribējās būt klāt," skaidro Lukašenko hokeja komandas dalībnieks. "Tur ir gods spēlēt. Prezidents mūsu hokejam velta tik daudz uzmanības... Tas man arī bija jādara mūsu hokeja attīstības labā. Ne velti mēs dabūjām divus pasaules čempionātus. Ja vadība uzskatīja, ka mana piedalīšanās palīdzēs, tātad man tur bija jābūt."

Aleksandrs Lukašenko vēlas, lai Baltkrievijas hokeja lepnums atsāk spēlētāja karjeru. "Prezidents pat tādos amatieru turnīros vēlas uzvarēt. Un liek puišiem pastāvīgi būt sportiskajā formā. Pēc tā, kā mūsu veterāni atdod sevi spēlei, redzams, ka cilvēks grib uzvarēt," informē Mihails Grabovskis. "Man patīkami, ka viņš teica, ka es uzņemu formu. Gribot mani sagatavot spēlēšanai mūsu izlasē. Viņš uzskata, ka man vēl ir iespēja atgriezties un spēlēt profesionāli. Kad viņš tā saka, man parādās jaunas emocijas - kāpēc gan nepamēģināt, jā."

Šobrīd 36 gadus vecais Mihails Grabovskis no 2007. līdz 2016. gadam spēlēja NHL, kur uzbrucējs guva arī 48, 51, 58 punktus sezonā. Viņš ir visu laiku rezultatīvākais Baltkrievijas hokejists pasaules spēcīgākajā līgā. Profesionāli nav spēlējis no 2017. gada un paziņojis par hokejista karjeras beigšanu. Tagad strādā kā Minskas "Dinamo" galvenā trenera asistents.

Izmantotie resursi:
MelkazeRaw / by.tribuna.com
MelkazeRaw / tut.by