Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 0

Par spēles sarunāšanu diskvalificēti septiņi Baltkrievijas līgas spēlētāji

Rolands Eliņš

Par spēles sarunāšanu diskvalificēti septiņi Baltkrievijas līgas spēlētāji
Foto: hcmolodechno.hockey.by

Baltkrievijas Hokeja federācija savā mājaslapā paziņojusi, ka saņēmusi informāciju no varas iestādēm par sarunātu maču Baltkrievijas augstākajā hokeja līgā. Par dalību neatļautā spēles rezultāta sarunāšanā līdz nākamā gada maijam diskvalificēti septiņi hokejisti.

Aizvadītā gada 12. novembrī Baltkrievijas čempionātā „Mogilev” ar 6:5 pieveica „Dinamo-Molodechno”. Baltkrievijas Hokeja federācija aizvadītajā nedēļā saņēma iesniegumu no Krāpšanas un korupcijas apkarošanas nodaļas ar informāciju, ka šī spēle bijusi sarunāta, un hokeja federācija tika aicināta sākt iekšējo izmeklēšanu.

Federācijas Disciplinārlietu komisija uzklausīja varas iestāžu savāktos pierādījumus, kuri liecināja par to, ka vairāki „Dinamo-Molodechno” piekrituši spēles sarunāšanai, lai gūtu labumu no trešo personu veiktajām likmēm totalizatorā. Minētie „Dinamo-Molodechno” spēlētāji, kā arī treneris I. Krivošliks kopīgi nolēmuši parūpēties, ka viņu komanda spēli pabeidz ar zaudējumu, bet pēc tam viņi saņem 500-1000 tūkstošus Krievijas rubļu (apmēram 6-12 tūkstošus eiro).

Pēc Baltkrievijas varas iestāžu iejaukšanās šī nauda pie spēlētājiem neesot nonākusi. Visi iesaistītie arī atzinuši savu vainu.

Visi septiņi hokejisti tikuši diskvalificēti līdz nākamā gada maijam, proti, uz visu nākamo sezonu, tāpat viņiem piespriestas krietnas soda naudas. Hokejistu Ivanova, Ustiņenko, Sireja un Šelegina gadījumos turklāt lieta nodota Baltkrievijas prokuratūrā par dalību mača sarunāšanā, kamēr hokejistiem Lisičkinam Bojarčukam un Kučkinam kriminālapsūdzības netiks virzītas sakarā ar viņu sadarbošanos ar izmeklētājiem.

Izmeklēšanas laikā arī atklājies, ka treneris Krivošliks iepriekšējā rudenī gan personīgi, gan ar trešo personu starpniecību veicis vairāk nekā 20 likmes ar savas komandas dalību. Tāpat arī izmeklēšanā noskaidrojies, ka 12. novembra spēles dienā par plānu speciāli zaudēt uzzinājuši trīs citi „Dinamo-Molodechno” spēlētāji, kuri atteikušies tajā piedalīties, taču arī nav ziņojuši līgas vadībai. Viņi visi trīs saņēmuši soda naudu.

Izmantotie resursi:
https://hockey.by/news/sobytie/news...