Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 0

Desmito reizi notiks Tretjaka un Naumova starptautiskā vārtsargu skola

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Desmito reizi notiks Tretjaka un Naumova starptautiskā vārtsargu skola
Sergejs Naumovs ar audzēkni. Foto: Rietumu Bank

15.-23. jūnijā Rīgā jau desmito reizi notiks Vladislava Tretjaka un Sergeja Naumova starptautiskās vārtsargu skolas nodarbības.

Latvijas galvaspilsētā šoreiz ieradīsies 40 jaunie vārtsargi – gan no tām valstīm, kur hokejam ir stipras tradīcijas, gan no tām, kur šis sporta veids tikai attīstās. Tostarp ieradīsies no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Spānijas. Kā jau ierasts, skolā mācīsies arī Latvijas sportisti.

Jaunajiem vārtsargiem ir plānotas nodarbības pasaules hokeja leģendas Vladislava Tretjaka vadībā. Pasniedzēju rindās ir arī Latvijas hokeja meistari Andrejs Žagars un Sergejs Naumovs. Kā zināms, aizvadītajā sezonā Naumovs bija KHL kluba Maskavas CSKA vārtsargu treneris un palīdzēja izcīnīt Gagarina kausu.

Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks: "Galvenais, ka puišiem ir mērķis - kļūt par labāko. Vai viņi būs labākie hokejā vai citā profesijā, to nevar zināt. Bet hokejs palīdzēs viņiem pārvarēt grūtības un gūt panākumus – ne minūti nešaubos! Svarīgākā šiem puišiem ir vēlme. Vēlme būt sportistam, spēlēt hokeju, stāvēt vārtos. Viss pārējais pēc tam - gan darba spējas, gan mērķtiecīgums, gan neatlaidība. Tikai ar sakostiem zobiem ir pietiekami daudz spēka, lai turpinātu un meklētu jaunus augstumus."

Skolas treneris Andrejs Žagars: "Mums vienmēr ir ārkārtīgi intensīva treniņu programma, nodarbības ir saplānotas ar minūtes precizitāti. Vienlaikus mēs ar jauniešiem strādājam individuāli, kā saka, personīgi ar katru, – lai visu varētu parādīt un paskaidrot precīzi ar detaļām un sīkumiem, labot kļūdas, sniegt padomus, atbildēt uz jautājumiem. Puišiem tas ir ļoti svarīgi, jo, kad līdzās ir pieredzējis sportists un profesionāls treneris, no kura mācies ātri, vienā elpas vilcienā, tad progress uzreiz ir acīmredzams. Tretjaka skola ir patiešām unikāla parādība ne tikai Eiropas mērogā vien. Žēl, bet vietu skaitu nākas limitēt, un uzņemšana vienmēr beidzas ļoti ātri. Vienmēr ir ļoti pozitīva, draudzīga noskaņa. Ikviens sportists zina, ka saliedēts komandas gars ir tikpat svarīgs kā profesionāli paņēmieni. Tādēļ mēs apzināti tam pievēršam lielu vērību, un mums, par laimi, tas izdodas. Lai gūtu panākumus, vajag nedaudz veiksmes – savukārt tā atnāk, kad esi labā morālā formā. Nākamie svarīgākie panākumu garanti ir neatlaidība un darbs, bez tiem iztikt nav iespējams."

Šoreiz skolas treneru un pedagogu sarakstu papildinās arī pieaicināti speciālisti. Ar jaunajiem sportistiem strādās bijušais Krievijas izlases vārtsargs Jegors Podomackis, kurš jau iepriekšējos gados ir vadījis meistarklases, kā arī pieredzējis treneris no Čehijas. Treniņu programmā tradicionāli ir iekļautas ikdienas nodarbības uz ledus, sausie treniņi, kā arī izbraukuma treniņš pie jūras, kur jaunieši pasniedzēju vadībā trenēsies brīvā dabā, bet pēc tam sarunāsies un atpūtīsies.

Aizvadītajos gados desmitiem skolas audzēkņu ir guvuši panākumus, veidojot sportista karjeru, ir kļuvuši par augsta līmeņa komandu un savu valstu izlašu dalībniekiem.

Izmantotie resursi:
rietumu.lv

     [+] [-]

, 2019-06-14 21:44, pirms pusgada
Domāju, ko tāds Treķjaks progresīvu var iemācīt jaunajiem vārtsargiem? Naumovs vēl spēlēja mūsu ērā, bet Treķjaku varbūt mans tēvs -pensionārs redzējis darbībā.