Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Handbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā Valmierā uzņems Nīderlandi

Andrejs Siliņš

Handbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā Valmierā uzņems Nīderlandi
Dainis Krištopāns uzbrukumā
Foto: Raivo Sarelainens

Šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā Latvijas nacionālā handbola izlase aizvadīs otro 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēli. Armanda Uščina vadītajai komandai pretī stāsies iepriekš jau labi iepazītā Nīderlande. Spēles sākums pulksten 15:10.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru Latvija sāka pirms pāris dienām, kad viesos Mariborā ar 21:27 zaudēja 2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļniecei Slovēnijai. Rezultatīvākais mūsējiem šajā spēlē bija Māris Veršakovs ar sešiem gūtiem vārtiem. Tāpat vērts atzīmēt, ka šo pasaules līmeņa komandu mūsējiem izdevās uzvarēt otrajā puslaikā (14:13).

Otrajā mūsu grupas spēlē savā starpā tikās Nīderlande un Igaunija. Mūsu ziemeļu kaimiņi cerības uz pozitīvu rezultātu lielā mērā zaudēja jau pirmajā puslaikā, kurā ielaida 17 vārtus (10:17). Galarezultātā Nīderlande izcīnīja panākumu ar 35:25.

Latvijas izlase pāris dienas jau trenējas Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā. Šorīt komandai bija brīvāks rīta treniņš, kurā katram spēlētājam bija iespēja vadīties pēc pašsajūtas un vajadzības gadījumā arī drīkstēja vienkārši atpūsties. Vakarā būs oficiālais pirmsspēles treniņš. Arī Nīderlande pirmos treniņu Valmierā aizvadīja dienas pirmajā pusē. Pret Nīderlandi tika spēlēts jau iepriekšējā – 2018.gada – Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā (27:29, 24:25)

‘’Domājot par spēli pret Nīderlandi, mājas sienas vienmēr palīdz. Reizēs, kad liekas, ka ir liels nogurums, bet jūtu skatītāju atbalstu, ir daudz vieglāk, tas nogurums it kā vienkārši pazūd. Zinām savu mērķi. Esam visi ar domām par uzvaru un saprotam, ka spēle pret Nīderlandi var būt ļoti izšķiroša. Mums nav kur atkāpties un nemaz nedomājam to darīt. Ir tikai viena doma - uzvarēt!’’ tā pēc spēles Slovēnijā izteicās Māris Veršakovs.

Pirms izlozes Latvijas izlase bija izsēta trešajā grozā, kas nozīmēja, ka tai pretiniekos noteikti nevarēja trāpīties citas šī groza komandas - Lietuva, Šveice, Slovākija, Ukraina, Izraēla un Turcija. No pirmā groza Latvijai pretiniekos tika ielozēta Slovēnija, no otrā groza Nīderlande, bet no vājākā, ceturtā, groza, Latvijas apakšgrupā tika ielozēta kaimiņvalsts Igaunija.

Kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas tika ielozētas astoņās grupās pa četrām komandām katrā. Gaidāmais kvalifikācijas turnīrs būs plašākais, kāds jebkad ir noticis. Eiropas čempionātam kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Eiropas čempionāta finālturnīram jau kvalificējušās tā organizatores Zviedrija, Austrija un Norvēģija, kā arī esošā Eiropas čempione Spānija. 2020.gadā Eiropas čempionātā pirmoreiz piedalīsies 24 valstu izlases (iepriekš - 16). Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies no 2020.gada 10. līdz 26.janvārim.

Tiešraidē spēli demonstrēs LTV7 kanāls.

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola federācija - Handball.lv