Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 0

Atceļ kvalifikāciju, Latvija - bez iespējas cīnīties par pasaules čempionāta finālturnīru

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Atceļ kvalifikāciju, Latvija - bez iespējas cīnīties par pasaules čempionāta finālturnīru
Dainis Krištopāns. Foto: EPA/Scanpix

Eiropas Handbola federācijas (EHF) Izpildkomiteja piektdien videokonferencē pieņēma vairākus būtiskus lēmumus attiecībā pret izlašu turnīriem. Viens no tiem paredz, ka pasaules čempionāta kvalifikācijas "play-off" 1. un 2. kārtas netiks izspēlētas, vietas finālturnīrā sadalot pēc "Euro 2020" reitinga.

Koronavīrusa izplatība pamatīgi ietekmējusi Eiropas handbola sacensību norisi. Jau iepriekš EHF bija informējusi federācijas par iespējamajiem datumiem, kad varētu atsākties vairākas EHF sacensības. Iepriekš vairāki turnīri tika pārcelti uz vēlāku laiku, bet piektdienas konferencē, izvērtējot situāciju un ņemot vērā visus potenciālos riskus, pieņemti vairāki ļoti nopietni lēmumi.

Latvijas handbola sakarā šobrīd skarbākais bijis attiecībā pret pasaules čempionāta kvalifikāciju. EHF Izpilkomiteja secinājusi, ka jūnijā nekādas handbola sacensības nevarēs notikt, kā rezultātā tiek pilnībā atcelta pasaules čempionāta kvalifikācijas 1. un 2. kārta. Latvijai "play-off" 1. kārtā bija jāspēlē pret Izraēlu. Sākotnēji šīs spēles no aprīļa tika pārceltas uz jūniju, bet šobrīd ir skaidrs, ka arī jūnijā tās diemžēl netiks aizvadītas.

Attiecīgi, balstoties uz Eiropas čempionāta finālturnīra rezultātiem, atlikušās ceļazīmes uz pasaules čempionāta finālturnīru iegūst Slovēnija, Vācija, Portugāle, Zviedrija, Austrija, Ungārija, Baltkrievija, Islande, Čehija un Francija. Spānija, Horvātija un Norvēģija savu vietu bija garantējušas jau iepriekš kā trīs spēcīgākās komandas Eiropas čempionātā. Savukārt Dānija uz turnīru dosies kā iepriekšējā pasaules čempionāta uzvarētāja.

2020. gada vasarā Rīgā bija plānots Eiropas čempionāta U20 izlasēm B divīzijā. Ilgāku laiku notika pārrunas par datumiem, kad turnīru varētu aizvadīt. Šodien EHF pieņēma lēmumu, kas šīs sacensības nenotiks ne šajā vasarā, ne šogad vispār. Šobrīd noteiktais laiks ir 2021. gada janvāris, bet šajā jautājumā galējais lēmums tiks pieņemts EHF Izpildkomitejas jūnija sanāksmē.

Prestižākā Eiropas klubu turnīra EHF Čempionu līgas sakarā pieņemts lēmums atcelt visas atlikušās astotdaļfināla un ceturtdaļfināla spēles, kuras iepriekš bija plānots izspēlēt rudenī. EHF nolēmusi, ka notiks tikai "Final 4" turnīrs, kurā cīnīsies divas spēcīgākās A un B grupu komandas: "Barça", "Paris Saint-Germain HB", "THW Kiel", "Telekom Veszprém HC". "Final 4" turnīrs tiks izspēlēts 28. un 29. decembrī Ķelnē.

Izmantotie resursi:
Cīņa par pasaules čempionātu beidzas nesākoties

  +2 [+] [-]

, 2020-04-24 19:05, pirms mēneša
Tas ir sāpīgi. Ļoti nepatīkams lēmums.

  +1 [+] [-]

, 2020-04-24 20:32, pirms mēneša
Es pareizi saprotu, ja Francija, kura izgāzās pēdējā EČ, ieņemtu 1 vietu zemāk tajā čempī, tad būtu palikusi bez ceļazīmes uz PČ 2021?

     [+] [-]

, 2020-04-24 23:14, pirms mēneša
Tak tāpat nebūtu aršanas

     [+] [-]

, 2020-04-24 23:51, pirms mēneša
Kāda jēga no PČ, ja izgāzās EČ?

     [+] [-]

, 2020-04-25 00:14, pirms mēneša
F U C K....