Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Noslēdzies Rīgas Skolu telpu futbola kausa trešais posms zēniem un meitenēm

Andrejs Siliņš

Noslēdzies Rīgas Skolu telpu futbola kausa trešais posms zēniem un meitenēm
Foto: Latvijas Telpu futbola asociācija

6. aprīļa pēcpusdienā, noslēdzoties pēdējām 3. posma apakšgrupas spēlēm, tiek noslēgta arī Rīgas Skolu telpu futbola kausa (RSTFK) apakšgrupu izspēļu sistēma, kas liecina, ka ir pietuvojusies kausa Izslēgšanas posma stadija. Pirms tiek atklāti ceturtdaļfinālisti un to pāru salikums, ir vērts atskatīties uz sasniegtajiem rezultātiem katrā no apakšgrupām. Bet par vienu interesantu faktu gan nav iespējams noklusēt - no pagājušā gada sezonas ceturtdaļfinālistiem zēnu konkurencē vien viena komanda šogad spējusi atkārtot šo sasniegumu, savukārt atlikušās šī gada kausa komandas play-off stadijā atrodas pirmo reizi.

Kā arī ne mazāk interesantas un aizraujošas spēles tika piedzīvotas RSTFK meiteņu konkurencē, kur noslēdzies 1. posms, kur 21 spēļu ietvaros tika gūti 131 vārti.

3. posma zēnu C apakšgrupa:

RSTFK trešā posma starts tika dots 28. martā, Rīgas Purvciema vidusskolā, ar klusībā dēvēto "nāves grupas" spēlēm.
Un ne velti, jo iepriekšējā gada čempioni (Rīnūžu vidusskola), sudraba medaļnieki (Purvciema vidusskola) un 4. vietas ieguvēja (49.vidusskola) tiekas vienas grupas ietvaros, kas nozīmējā vienu - būs iespēja redzēt iepriekšējā gada play-off stadijas revanšus. Un revanši tiešām bija, jo tika aizvadītas četras azartiskas, sīvas un bezkompromisa spēles, kura rezultātā bija skaidrs viens - Rīgas Skolu telpu futbola kausam būs JAUNS ČEMPIONS!
Rīgas Purvciema vidusskola ir vienīgā komanda no iepriekšējā gada ceturdaļfinālistiem, kura šo sniegumu spējusi atkārtot arī šogad, pietam noslēdzot 3. posma apakšgrupu pirmās vietas pozīcijā ar divām uzvarām un neizšķirtu.
Grupas otrā vieta patīkamā pārsteigumā ar fantastisku spēli uzrāda Rīgas 53. vidusskola, kura vēl pagājušo gadu nespēja pievarēt pirmā posma stadiju, bet šogad melnā zirdziņa lomā nokļūst Izslēgšanas kārtas ceturdaļfinālos.
Turnīrs noslēdzies 49. un Rīnūžu vidusskolām. Mazliet veiksmīgāka šoreiz Rīgas 49. vidusskola, kurai 3. vieta apakšgrupā, kamēr ceturtā vieta pagājušā gada kausa čempioniem.

3. posma zēnu A apakšgrupa:

29. marta pēcpusdienā ceļš veda uz Rīgas Zolitūdes ģimnāziju, kur četru komandu konkurencē tika noskaidrotas vēl divas vienības, kurām ceļš turpinās uz Izslēgšanas stadiju. Kā rezultātā tika noskaidrots, ka grupas nepārspētākā komanda izrādījusies mājinieku Zolitūdes ģimnāzija, kura trīs spēlēs spējusi atzīmēties ar divām uzvarām un vienu neizšķirtu, kas nodrošina pietiekamu punktu skaitu, lai ierindotos grupas pirmajā pozīcijā. Apakšgrupas otro vietu un vietu zem ceturdaļfināla saules nodrošina arī Rīgas 51. vidusskola, kurai šajā stadijā zaudējums Zolitūdes ģimnāzistiem un divas pārliecinošas (4:3 un 8:3) uzvaras par grupas trešo un ceturto vietu.

Trešā vieta grupā Rīgas Klasiskai ģimnāzijai ar vienas uzvaras un divu zaudējumu pieredzi, tikmēr ceturtā vieta Rīgas 95. vidusskolai, kurai šoreiz gaužam nesekmīgs sniegums trešā posma stadijā ar trim zaudējumiem trijās spēlēs. Toties neskatoties uz to, ka turnīrs ir šīm divām komandām noslēdzies, neaizmirsīsim, ka dalību kausā apstiprināja 62 zēnu komandas un vien 16 labākajām no tām bija iespēja pārbaudīt savus spēkus 3. posmā.

3. posma zēnu B apakšgrupa:

4. aprīļa spēļu dienā komandām izdevās pakutināt nervus ne vien sev, bet arī faniem un treneriem, jo raugoties uz grupas tabulu trim komandām vienāds punktu skaits. Divas komandas spēj uzelpot, jo pateicoties savstarpējo spēļu rezultātiem un vārtu starpībai komandām ir pietiekoši, lai izkļūtu no grupas.

Rīgas 71. vidusskola, 1. ģimnāzija un Tehniskā koledža izcīna pa 7 punktiem turnīra tabulā (katrai pa vienam zaudējumam un divām uzvarām). Pateicoties savstarpējo spēļu rezultātiem un pozitīvu vārtu bilanci "+4", Rīgas Tehniskā koledža spēj izcīnīt B apakšgrupas pirmo vietu, atstājot aiz muguras Rīgas 71.vidusskolu, kurai vārtu bilances rādītājs "+1", bet 1. ģimnāzijai neitrāls rādītājs "0", kas ģimnāzistus ierindo grupas trešajā vietā, liedzot tiem turpmāko dalību kausā. Grupas ceturtā vieta šīs dienas mājiniekiem - 84. vidusskolai, kurai trīs zaudējuma pieredze, bet godam aizvadīta debijas sezona Rīgas Skolu telpu futbola kausā.

3. posma zēnu D apakšgrupa:

Noslēgt RSTFK 3. posmu devāmies uz Rīgas 89. vidusskolu, kur četru spēļu summā noskaidroti gan D apakšgrupas divas meistari, gan visi Izslēgšanas posma ceturdaļfinālisti.

Par D apakšgrupas absolūto un neuzvarēto līderi kļuvusi Rīgas 25. vidusskola, kura "pārbaucot" pāri saviem pretiniekiem, trīs spēļu kopsummā gūst 16 (ielaižot vien 4) vārtus. Otrā vieta un viens vienīgs zaudējums ar 0:4 pret grupas līderi tiek Rīgas 40. vidusskolai, kura atlikušajās divās spēlēs spēja pārliecinoši (5:2, 3:0) uzvarēt un pierādīt sevis pelnīto vietu play-off stadijā.

Dalība turnīrā beigusies Hanzas (4.vieta) un 89. (3.vieta) vidusskolām, kuras šīs sezonas laikā spēja rast fantastisku spēļu atmosfēru gan uz laukuma, gan ārpus tā.

Zēni ceturtdaļfinālus aizvadīs šo trešdien, 11. aprīlī, Rīgas Purvciema vidusskolā:

14:00 Rīgas Purvciema vidusskola - Rīgas 71. vidusskola
15:00 Rīgas 25. vidusskola - Rīgas 51. vidusskola
16:00 Rīgas Zolitūdes ģimnāzija - Rīgas 40. vidusskola
17:00 Rīgas Tehniskā koledža - Rīgas 53. vidusskola

Meitenes rāda eleganci un klasi un telpu futbola laukuma.

Ne mazāk interesantas un aizraujošas spēles tika piedzīvotas RSTFK 10 meiteņu komandu konkurencē, kur noskaidrotas 8 komandas, kuras nākamnedēļ aizvadīs ceturdaļfinālu spēles. Vērts pieminēt, ka B apakšgrupā sešu komandu vietā vien četras komandas pieņēma izaicinājumu pacīnīties par Rīgas Skolu telpu futbola kausa godalgām.

Meiteņu A apakšgrupa:

Fantastisku sniegumu spējušas uzrādīt 71. vidusskolas meiteņu komanda, kura piecu spēļu ietvaros paguvusi gūt 41 vārtus, ielaižot vien vienus. Konkurenci spējušas izrādīt vien meitenes no Valsts vācu ğimnāzijas, kuras izcīnijušas neizšķirtu ar rezultātu 1:1 pret iepriekšminētajām 71. vidusskolniecēm.

Pateicoties 71. vidusskolas pozitīvai vārtu bilancei "+40", “septiņdesmitpirmās” ieņem grupas neapstrīdamo pirmo vietu, atstājot otrajā vietā vācu ğimnāzistes. Trešā vieta apakšgrupā tiek Daugavgrīvas vidusskolas meitenēm, kuras piekāpjoties abām apakšgrupas līderēm, bet uzvarot atlikušās pretinieces, spēj nodrošināt sev vietu starp labākajām nākošajā kārtā.

A apakšgrupas ceturtā vieta un ceļš uz kausa ceturdaļfināliem pienākas Rīgas 40. vidusskolniecēm, kurām pateicoties divām uzvarām (3:1, 4:1) ir pietiekošs punktu skaits, lai apsteigtu grupas piektās un sestās vietas.

Ārpus kausa ceturdaļfināliem no A apakšgrupas paliek 22. un Purvciema vidusskolnieces. Purvciema vidusskolas meiteņu komanda pateicoties uzvarai pār 22. vidusskolu ieņemt apakšgrupas piekto vietu, tikmēr 22. vidusskola ar piecu zaudēto spēļu bagāžu, ierindojas grupas sestajā vietā.

Meiteņu B apakšgrupa:

Grupas četras komandas pirms apakšgrupu spēļu sākuma jau nodrošināja vietu ceturdaļfinālos, tāpēc meitenēm atlika vien nokārtot formalitātes un precizēt vietu sadalījumu apakšgrupā.

B apakšgrupas neuzvarētā meiteņu vienība izrādījusies Rīgas 46. vidusskolas ietērpā, kuras spējušas trīs spēļu uzvarās gūt 18 vārtus (ielaižot 3) un nopelnīt grupas pirmo vietu. Tikmēr grupas otrā, trešā un ceturtā vieta spējušas nopelnīt vienādu piecu punktu sniegumu, kas liek ķerties pie kalkulatora un rēķināt vārtu starpību starp šīm komandām. Pateicoties pozitīvai "+3" vārtu bilancei, Rīgas 21. vidusskola otrajā vietā, kamēr trešā vieta 54. vidusskolai ar "-6" un ceturtā vieta Rīnūžu vidusskolai ar "-12" vārtu bilancēm.

Meiteņu ceturtdaļfinālus aizvadīs pirmdien, 16. aprīlī, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā:

14:30 Rīgas Valsts vācu ģimnāzija - Rīgas 54. Vidusskola
15:30 Rīgas Rīnūžu vidusskola - Rīgas 71. vidusskola
16:30 Rīgas 46. vidusskola - Rīgas 40. vidusskola
17:30 Rīgas Daugavgrīvas vidusskola - Rīgas 21. vidusskola

Par Izslēgšanas kārtas papildus informāciju var iepazīties (Rīgas Skolu telpu futbola kauss) Facebook lapā, kur katru dienu tiek atspoguļotas kausa gaitas gan fotoattēlos, gan video atskatos kā arī rakstos par katru spēļu dienu.

Turnīru organizē Latvijas Telpu futbola asociācija (LTFA), Ghetto Games un Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde. Rīgas Skolu telpu futbola kauss norisinās sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju (LFF), Rīgas Futbola federāciju (RFF), autoskolu Credo Autoprieks, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA, NIKE un LTFA Virslīgas un 1. līgas atzītākajiem specialistiem jeb mentoriem.

Informāciju sagatavoja
Artūrs Treiliņš
“Rīgas Skolu telpu futbola kausa” komunikācijas speciālists