Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

LFF pauž neizpratni par "Nikara" paziņojumiem

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

LFF pauž neizpratni par "Nikara" paziņojumiem
"Nikars" futbolisti. Foto: LTFA

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir iepazinusies ar FK “Nikars” bijušā valdes locekļa Raimonda Valta publisko paziņojumu par atteikumu turpmāk piedalīties LTFA un UEFA organizētajās sacensībās un pauž nožēlu par pieņemto lēmumu. Ņemot vērā notikušā apstākļus, LFF publicējusi paziņojumu.

Pēc iepazīšanās ar publikācijā ietverto pamatojumu, ka FK “Nikars” pieņemtais lēmums nestartēt pieaugušo sacensībās – nākamās sezonas telpu futbola Virslīgā un 2019./2020. gada UEFA Čempionu līgā, - ir saistīts ar “LFF attieksmi un nekompetenci”, LFF vēlas paust neizpratni par šādu publisku paziņojumu.

Apkopojot LFF rīcībā esošo informāciju un dokumentāciju par nacionālo un starptautisko futbola organizāciju pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz FK “Nikars”, kā arī publiski pieejamo informāciju, var secināt, ka kluba darbība jau kādu laiku tika apdraudēta finanšu problēmu dēļ. Par to liecina arī attiecīgais LTFA Disciplinārlietu komisijas 2019. gada 22. janvāra lēmums par FK “Nikars” punktu samazināšanu 2018./2019. gada Virslīgas čempionāta tabulā, kas, pamatojoties uz FIFA lēmumu, ir saistīts ar finanšu saistību neizpildi pret vienu no FK “Nikars” bijušajiem spēlētājiem.

FK “Nikars” līdzīgi kā jebkurš cits LFF biedrs var pretendēt uz atbalstu no LFF puses, pamatojoties uz LFF valdes apstiprinātajām atbalsta programmām, un var lūgt LFF speciālistu iesaisti procesos, kas saistīti ar kluba dalību vietēja mēroga un starptautiskajās sacensībās, taču tieša veida finansiālas palīdzības sniegšana privātam klubam ar nolūku nodrošināt tā pastāvēšanu ilgtermiņā ir pretrunā ar šī brīža LFF statūtiem un citiem reglamentējošajiem dokumentiem.

Apkopojot informāciju no attiecīgajām LFF struktūrvienībām, var secināt, ka attiecībā uz lēmumiem, kas no FIFA puses tika pieņemti par FK “Nikars” nenokārtotajām finansiālajām saistībām, no LFF puses tika sniegts atbalsts komunikācijā ar FIFA ar nolūku nodrošināt pietiekoši daudz laika, lai FK “Nikars” spētu nokārtot savas finansiālās saistības un turpināt sekmīgu startu gaidāmajās pieaugušo sacensībās. Viens no veiksmīgas komunikācijas piemēriem ir FIFA lēmums par to, ka pazemināšana līgu zemāk FK “Nikars” turpmākās dalības gadījumā tiktu piemērota tikai no nākamās sezonas, kas ļāva FK “Nikars” veiksmīgi noslēgt 2018./2019. gada Virslīgas sezonu un izcīnīt kārtējo čempionu titulu.

LFF ārkārtīgi augstu vērtē līdzšinējos FK “Nikars” sasniegumus telpu futbola segmentā un vēlas noskaidrot FK “Nikars” publiski izteikto pārmetumu LFF virzienā iemeslus, tāpēc LFF aicinājusi klubu uz sarunu par iespējamajiem problēmjautājumu risinājumiem.

     [+] [-]

, 2019-07-03 00:39, pirms pusgada
Ko nu vajrs...

     [+] [-]

, 2019-07-03 00:49, pirms pusgada
Es arī īsti nesaprotu. Kas tiešām tie RFS, Nikars, Ļaščenko (LNK grupas), un Mettas kompānijas cilvēciņi iedomājušies, ka no LFF budžeta visiem klubiem jānodrošina nauda kluba sezonas uzturēšanai? Vai tiešām šāda veida domāšana un pārmetumi pret LFF, jo redzies ļaunais Gorkšs nedod šiem naudu, lai varētu uzturēt klubu pie dzīvības? Vai tiešām klubi iedomājušies, ka viss jānotiek kā Krievijā, kur daudz, kas notiek ar prezidenta svētību un valsts un tās uzņēmumu atbalstu, lai tikai uzturētu klubus?

Tā nekad Latvijā neviens sporta veids normāli neattīstīsies. Tā ir bēdīga domāšana, tuvredzīgs skatījums. Tā ir nespēja pašiem būt pietiekoši radošiem un spējīgiem piesaistīt finanses no sponsoriem, skatītājiem utt. Tā ir nespēja un negribēšana piestrādāt tā, lai klubs ir veiksmīgs ar PAŠA DARBU un vadības komandu.
Nav nekas vieglāks palūgt naudu no valsts, pašvaldības, lai dzīvotu cepuri kuldams. Pavisam cita lieta, ja to dara atļauto noteikumu un programmu ietvaros. Spēj izpildīt uzdevumus un prasības - lūdzu, naudiņa. Nespēj - nu tad ko darīt?

Tiešām var apbrīnot joprojām to "zelta paplātītes" saņemšanas domāšanu.

     [+] [-]

, 2019-07-03 00:51, pirms pusgada
LFF paziņojumu pauž klasiskais Gorkša stils: ņevinovataja ja, ti sam durak

     [+] [-]

, 2019-07-03 00:59, pirms pusgada
BABKInLovis rakstīja: LFF paziņojumu pauž klasiskais Gorkša stils: ņevinovataja ja, ti sam durak
Vai tiešām?
Lūdzu tad argumentēti - kurā vēl valsts federācijā par FIFA / UEFA un vispār X valsts futbola federācijā tiek dota naudu kluba uzturēšanai? Vai tādu zini?
Otrs - palasi starptautiskos FIFA un UEFA reglamentus, ko federācija drīkst darīt un nedrīkst darīt.

     [+] [-]

, 2019-07-03 01:09, pirms pusgada
Klubs ir privāta lieta,un paši vainīgi ka vairs nevar uzturēt..bija plānojuši ka tiks pie LFF grožiem,tad mēs tagad redzētu RFS un Nikars un drošvien arī pārbagātību Latvijas mērogā..
Mettai arī ne pa tēmu tiek piešķirta extra nauda,jo tak studentiņi pie viņiem spēlē..pidriķi un Uldriķi
Taka nospļauties par šādiem klubeļiem!Šādas nezāles lai iznīkst Latvijas futbolā un visiem būs labāk!