Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:554, Did:0, useCase: 0

Latvija atspēlējas no 0:3, tomēr 14 vārtu trillerī vēlreiz zaudē Zviedrijā

Agris Suveizda

Latvija atspēlējas no 0:3, tomēr 14 vārtu trillerī vēlreiz zaudē Zviedrijā
Oskars Ikstens
Foto: LFF

Otro reizi divās dienās pārbaudes spēlē Zviedrijā piekāpās Latvijas telpu futbola izlase, kas Ērebrū ar 6:8 atzina mājinieku pārākumu. Divi vārti Konstantīnam Zabarovskim, bet ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Oskars Ikstens. Vakar Zviedrija bija pārāka ar 4:3.

Zviedrija ļoti veiksmīgi iesāka spēli, jau 39. sekundē izvirzoties vadībā un septītajā minūtē iegūstot trīs vārtu pārsvaru. Pirmos vārtus pēc Igora Avanesova kļūdas savā laukuma pusē guva mājinieku kapteinis Kristians Lēgjeks (1:0), pēc 48 sekundēm Matīass Etēuss dubultoja pārsvaru (2:0), bet septītajā minūtē ar sitienu tālajā stūrī izcēlās arī Amels Rastoders (3:0).

Artūrs Šketovs pieprasīja minūtes pārtraukumu, un Latvija atbildēja ar tūlītēju spiedienu, izveidojot vairākus momentus un jau pēc 23 sekundēm atgūstot pirmos vārtus. Pēc Avanasova auta izspēles un Germana Matjušenko bloka ļoti labi atbrīvojās Jānis Pastars (1:3). Nu jau zviedri pieprasīja pārtraukumu, bet ofensīva apturēta netika. 14. minūtē pēc Oskara Ikstena stūra sitiena labi pozīciju mainīja Konstantīns Zabarovskis (2:3), bet 34 sekundes vēlāk pēc Ikstena auta bumbu neveiksmīgi savos vārtos ieraidīja aizsargs (3:3).

Zviedrija gan atguva trīs vārtu vadību. Pirmā puslaika izskaņā pretuzbrukumā vairākkārt neizdevās bumbu izsist no sava soda laukuma, par ko sodīja Petrits Žubi (4:3), bet otro puslaiku zviedri sāka ar diviem agriem vārtiem. 22. minūtē pretuzbrukumu sāncenšiem dāvāja Jurijs Halimons, kurš pats arī nespēja kavēt Kārla Leksta sitienu (3:5), bet 28 sekundes vēlāk Ikstens, izspēlējot autu, kļūdījās horizontālā piespēlē, un Žubi sita tukšos vārtos (3:6).

Arī šoreiz intrigu izdevās atjaunot ļoti ātri. Jau pēc 12 sekundēm pēc Ikstena standartsituācijas iesita Avanesovs (4:6), bet vēl pēc 44 sekundēm Matjušēnko pārtvēra bumbu pie pretinieku soda laukuma un pēc Avanesova piespēles pats arī sita tukšos vārtos (5:6). Pēc trīsarpus minūtēm Lēgjeks pretuzbrukumā meistarīgi guva Zviedrijas septītos vārtus (7:5), bet drīzumā 10 metru soda sitienu nerealizēja Matīss Babris. Tam gan sekoja divi stūra sitieni, un pēc otrā Zabarovskis ar rikošeta palīdzību atkal deficītu sadeldēja līdz minimumam (6:7).

Latvija atkal tika pie desmit metru soda sitiena, bet izlīdzinājumu panākt nespēja Ikstens (Latvijai tā bija jau trešā nerealizētā iespēja, jo pirmajā puslaikā no desmit metriem neiesita arī Maksims Seņs). Turklāt pēc vārtsarga atvairītās bumbas sekoja ļoti bīstams pretuzbrukums un stūra sitiens, pēc kura Etēuss atjaunoja divu vārtu starpību (8:6). Lai arī vēl bija deviņas minūtes laika, atspēlēties Latvijai neizdevās.

Zviedrija – Latvija 8:6 (4:3)
Vārti: Lēgjeks 1', 27', Etēuss 2', 31', Rastoders 7', Žubi 18', 23', Leksts 22' – J. Pastars 8', K. Zabarovskis 14', 29', savos vārtos 14', Avanesovs 23', Matjušenko 24'
Latvija: Žurovs, Seņs, Avanesovs, Ikstens, Matjušenko; Nerets, J. Pastars, Hercbergs, K. Zabarovskis, Mi. Babris, Ma. Babris, Halimons, Rožkovskis