Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Pressball": Latvijas futbola cilvēki ar Trabuki priekšgalā sagrīļo baltkrievu klubus

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

"Pressball": Latvijas futbola cilvēki ar Trabuki priekšgalā sagrīļo baltkrievu klubus
Marko Trabuki - Jūrmalas "Spartaka" īpašnieks, bet ne tikai. Foto: Nora Krevņeva-Baibakova.

Baltkrievijas medijs "Pressball" pirms dažām dienām publicējis materiālu, kurā izpētīta šīs valsts futbola klubu saistība ar Latvijas futbola cilvēkiem. Portāla minētie piemēri vedina domāt, ka šo cilvēku ietekme nav tā labākā.

Materiāla oriģināla pilno versiju iespējams izlasīt šeit. Sākumā lasītājs tiek iepazīstināts ar Marko Trabuki, kurš ir ne tikai Jūrmalas "Spartaka" prezidents, bet kopš 2018. gada marta arī šī kluba patiesais labuma guvējs. Trabuki, kurš ir dzimis Itālijā, bet ar kazahu izcelsmi, ir zināms arī tālu ārpus Latvijas robežām - kā ietekmīgs futbola aģents.

Trabuki vārds kļuva atpazīstamāks pēc tam, kad ar viņa līdzdalību Romāns Jerjomenko nokļuva Kazaņas "Rubin". Jā, viņa jaunākais brālis Sergejs Jerjomenko ir "Spartaka" futbolists. Te vēl interesanta atkāpe - Jūrmalas klubs S.Jerjomenko iegādājās 2018. gadā no "Basel" [galvenajā komandā nespēlēja], uzreiz nosūtot īrē uz... Maskavas "Spartak", kur viņš arī spēlēja tikai dublieru komandā un līdz pat īres termiņa beigām galvenajai komandai nebija vajadzīgs. Pēc tam S.Jerjomenko atradās īslaicīgā īrē Somijā, bet tagad atgriezies "Spartaka" rīcībā. Starp citu, "Spartaka" sporta direktors ir Aleksejs Jerjomenko - vecākais brālis šai ģimenē.

Taču, atgriežoties pie Trabuki, lielākie aģenta panākumi bija tomēr citi - ar viņa līdzdalību no Maskavas "Spartak" uz "Manchester United" devās Nemaņa Vidičs, uz "Roma" Seidu Dumbijā, uz "Spartak" brazīliešu uzbrucējs Fernandu Kavenagi un arī galvenais treneris Masimo Karera, kurš pēc ļoti ilga pārtraukuma aizveda tautas komandu līdz Krievijas zeltam.

Skaidrs, ka šai laikā Trabuki izveidojušies ārkārtīgi plaši kontakti un, kā uzsver "Pressball", viņš necenšas meklēt jaunus talantus, bet gan iesaistīties darījumos ar labiem futbolistiem, kuriem vairumā gadījumu jau ir savs aģents - Marko ir starpnieks, kurš nopelna procentus. Tāpat tiek akcentēts, ka Trabuki parasti necenšas pierunāt spēlētājus, bet gan kārto darīšanas ar klubu bosiem.

Tiktāl viss izklausās labi, bet "Pressball" skaidro, ka klubos, kuri cieši sadarbojas ar Trabuki, parādās līdzīgi simptomi - jocīgi transfēri, ķildas, noklusēšana, neveselīga atmosfēra komandā, aizvērtība. Tiek minēti piemēri.

2019. gadā Trabuki oficiāli kļuva par Krievijas Premjerlīgas kluba "Orenburg" prezidenta padomnieku. Uzreiz sākās runas, ka aģents vēlas nomest galveno treneri Fedotovu, lai viņa vietā ieceltu... Nuncio Dzavetjēri, šī brīža "Spartaka" galveno treneri. "Orenburg" vārtsargs publiski kritizēja Trabuki pieaicināšanu. Tam sekoja citas publiskas "izrēķināšanās", atmosfēra komandā kļuva saspringta, kaut gan savā vietā palika gan "Orenburg" treneris, gan vārtsargs.

Izmaiņas "Orenburg" nesekoja, tomēr "Pressball" norāda, ka citur Trabuki gājiens ar "15 spēlētāju nomainīšanu" vēsturiski jau ir izdevies. Proti, 2009. gadā FK "Ventspils". Kā raksta minētais portāls, "Ventspilī ne bez krieviski runājošā itāļu aģenta līdzdalības risinājās transfēru brīnumi, kamēr komandu toreiz pārņēma... Dzavetjēri." Toreiz "Ventspils", kuru pirms tam pacietīgi būvēja Romāns Grigorčuks, pēc treneru nomaiņas īsā laikā paņēma 19 jaunus spēlētājus! No viņiem 15 futbolisti nepalika uz ilgu.

Un pat pozitīvais piemērs, proti, kad Trabuki atvestais Karera 2017. gadā izcīnīja Maskavas "Spartak" Premjerlīgas titulu un treneri nēsāja uz rokām, neesot palicis bez negatīvām sekām. Pēc lielā panākuma Karera esot pieprasījis vadīt visu "Spartak" transfēru politiku un esot atvedis "dārgos un bezjēdzīgos Petkoviču, Maksimoviču, Jerjomenko". Šie darījumi notikuši, piesaistot arī Trabuki, bet tieši Karera vēlāk zaudējis jebkādu uzticību Krievijā.

Tālāk "Pressball" pievēršas Trabuki un citu ar Latvijas futbolu saistīto cilvēku ietekmei Baltkrievijā.

Soļigorskas "Shakhtyor" tiek nodēvēts par "Ventspils-2009" kopiju. Slikta atmosfēra kluba iekšienē, nesaprotami transfēri, neloģiskas un straujas treneru maiņas, konflikti. Tiek kategoriski pavēstīts, ka visas "Shakhtyor" šī brīža nelaimes sākās 2017. gada janvārī, kad Soļigorskā parādījās jauns sporta direktors no Latvijas - Dmitrijs Hohlovs, kurš iepriekš bija "Ventspils" sporta direktors, tostarp slavenajā un mītiem apvītajā 2009. gadā. "Pressball" raksta, ka pēc Hohlova parādīšanās sākusies nesaprotamu leģionāru parādīšanās un tiek pieminēti 2017. un 2018. gada ziemas transfēru loga 20(!) jaunpienācēji, kuri vairumā gadījumu izrādījās "tukšie šāvieni". Starp viņiem arī no Jūrmalas "Spartaka" atnākušais Jevgeņijs Kozlovs. Patiesības labad jāmin, ka Virslīgā Kozlovs bija ļoti labs - palīdzēja jūrmalniekiem izcīnīt titulu un pats tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju. Tagad Kozlovs nonācis "Ventspilī".

2017. gadā "Shakhtyor" trenēja Oļegs Kubarevs, kurš nav atradis kopēju valodu ar Hohlovu. Sporta direktors un aģents Hohlovs esot vedis lielu skaitu ārzemnieku, bet Kubarevs spītīgi viņus ignorējis, jo vietējie baltkrievu spēlētāji bijuši labāki. Šajā konfrontācijā uzvarēja Hohlovs, jo Kubarevu atlaida brīdī, kad "Shakhtyor" atradās Baltkrievijas čempionāta vadībā [tiesa, paralēli Eiropas līgā tika piedzīvota izstāšanās pret "Sūduvu"]. Kubareva vietā atnāca... Mareks Zubs, kurš steidzīgi pameta Čempionu līgā spēlējošo... Jūrmalas "Spartaku". Ar šo speciālistu "Shakhtyor" čempionātā finišēja trešajā vietā. 2018. gada pavasarī Zubu un Hohlovu "Shakhtyor" atlaida.

Devām vārdu Hohlovam, kurš Sportacentrs.com pastāstīja: "Jā, protams, labi pazīstu Trabuki, no kāda 2008., 2009. gada, taču šo 10 gadu laikā neesam runājuši vairāk par 5-7 reizēm, bet pēdējos 5-6 gados neesam komunicējuši vispār, tātad neesmu ar viņu sazinājies arī laikā, kad strādāju Soļigorskas "Shaktyor". Personām, kas figurē šai "Pressball" rakstā, Trabuki, Kultajevs, noteikti nebija ietekmes uz "Shakhtyor" klubu un transfēriem - vismaz laikā, kamēr es tur biju. Daudzas "Pressball" rakstā minētās lietas ir ļoti tālas no patiesības - protams, to varu apgalvot tikai par laiku, kamēr pats tur pusotru gadu strādāju."

Hohlova vietā atnāca aģents Mihails Ļebedevs [arī ir bijis saistīts ar Latvijas futbolu], kurš turpināja vest baru ar jauniem spēlētājiem. Pēc tam Ļebedevu nomainīja... Latvijā dzīvojušais un kādreiz ilglaicīgi "Skonto" pārstāvējušais Aleksandrs Rehviašvili. Tieši viņš Soļigorskā esot iekārtojis mūsu Eduardu Višņakovu, kurš Baltkrievijā gandrīz tikai deldēja soliņu, toties vismaz pagaidām paliek šajā klubā.

Viens no baltkrievu futbolistiem, kurš bija spiests pamest "Shakhtyor", atklātā intervijā pastāstīja, kas risinājās klubā. Galvenā doma - aģentu spēlītes un bizness ņēma virsroku pār futbola romantiku. Starp citu, par Zubu viņš stāstīja: "Šis treneris prasīja pieredzējušajiem spēlētājiem, kādu sastāvu likt, pat par maiņām prasīja, līdz zaudēja autoritāti."

Tālāk par citu Baltkrievijas klubu "Torpedo-BelAZ". Kā raksta portāls, arī šai klubā bija līdzīgi simptomi, taču ne tik asā formā. Šeit līdzīgas lietas sākušās pēc... Jūrmalas "Spartaka" veidotāja Spartaka Melkumjana ierašanās. Tiek ironizēts par viņa amata nosaukumu Baltkrievijā - direktora vietnieks vispārējos jautājumos. Faktiski Melkumjans esot strādājis ar transfēriem.

Atkal esot nepaveicies šī brīža "Jelgavas" trenerim Kubarevam - "Torpedo-BelAZ" transfēru tirgū sāka darīt lietas, kuras viņam iepriekš lika šķirties no Soļigorskas "Shakhtyor". Kubarevu drīz vien atlaida, bet "Torpedo" jaunā trenera klātbūtnē iepludināja 13 jaunus spēlētājus. Arī jaunais treneris Skripčenko nebijis mierā ar tādām pārmaiņām un klusītiņām klubu pametis pēc 20 kārtām, kamēr viņa asistents Igors Sļesarčuks [kur nu bez Latvijas! Viņš ir bijušais Latvijas izlases spēlētājs] to izdarīja skaļāk, medijiem atklājot, ka kluba iekšienē "visi sastrīdējušies ar visiem". Šī gada janvārī "Torpedo-BelAZ" nepagarināja līgumu ar Melkumjanu, kā arī Tomu Ražanausku [vēl viens bijušais "Spartaka" treneris], kurš galvenajam trenerim esot bijis uzspiests.

Tālāk "Pressball" mēģina atrast saikni starp Trabuki un Baltkrievijas futbolu, uzsverot, ka pierādījumu nav, taču sakritību ir aizdomīgi daudz. Pirmkārt, "Shakhtyor" strādājušie Hohlovs un Ļebedevs ir futbola aģenti, kuri cieši saistīti ar Latvijas futbolu, kā arī Rehviašvili Soļigorskā arī ieradās no Latvijas [Hohlovs, kā varējāt lasīt iepriekš, pilnībā noliedz savu saikni ar Trabuki].

Otrkārt, Melkumjans ir strādājis "Spartakā" un Baltkrievijas "Torpedo", bet "Spartaku" tagad trenē Trabuki paziņa Dzavetjēri, kurš amatā nomanīja Ražanausku, kurš savukārt arī pabija "Torpedo". Vēl iepriekš "Spartakā" par galveno treneri strādāja Zubs, kurš vēlāk kļuva par "Shakhtyor" treneri. Tāpat no "Spartaka" uz Soļigorsku pārcēlās Latvijas čempioni "Spartaka" rindās Luka Šimunovičs un Jevgeņijs Kozlovs.

Treškārt, Trabuki ir "Spartaka" īpašnieks. Ceturtkārt, Trabuki iepriekš ir bijis Česnovska aģents - minētais baltkrievu vārtsargs 2009. gadā tika iekārtots "Ventspilī". Tiesa, "Pressball" atzīst, ka Trabuki Baltkrievija, visticamāk, uz kopējā fona ir sīkums, ņemot vērā viņa vērienu (piemēram, Trabuki mēģināja Džonu Teriju karjeras norietā iekārtot "Spartak"). Tāpat "Pressball" atzīst, ka Baltkrievijā biežāk nekā Trabuki tiek pieminēts cits aģents - Jevgeņijs Kultajevs. Aģents, kura pēdas arī meklējamas Latvijā. Arī Kultajevs ir bijis pietuvināts "Spartakam", bet tagad esot manīts arī "Tukums 2000" tuvumā (paturam prātā, ka par Virslīgas jaunpienācējas galveno treneri ir kļuvis Zubs). Runā, ka arī Kultajevs ietekmē "Shakhtyor" transfērus un Melkumjana laikā arī "Torpedo-BelAZ" transfērus.

Pabeidzot šo karuseli, tiek minēts, ka Romāns Piļipčuks (jā, jā, pareizi atceraties, ir trenējis "Spartaku") 2019. gadā pastrādājis Minskas "Dinamo", bet pirms tam strādājis ne tikai Jūrmalā, bet arī Maskavas "Spartak" par Kareras asistentu. Vēl viens pierādījums, ka Trabuki cilvēki strādā ne tikai Maskavas "Spartak" un Jūrmalas "Spartakā", bet arī Baltkrievijā.

"Pressball", mēģinot saprast, ar kādu zīmi uztverama šī "Shakhtyor" un "Torpedo-BelAZ" saikne, raksta: "Ar ko asociējas Latvijas futbols? Ar deviņām tik tikko dzīvām komandām ["Liepāja" pret Minskas "Dinamo" Eiropas līgā? - aut.], uz kuru spēlēm nāk vien pāris simti līdzjutēju, un regulāri uzvirmo runas par sarunātajām spēlēm. Un ja veseli divi Baltkrievijas klubi, turklāt diezgan turīgi klubi, kurus sponsorē valsts ražošanas giganti, nonākuši pie secinājuma, ka administratīvajā vadībā ir nepieciešami cilvēki no Latvijas..."

Noslēgumā "Pressball" secina, ka viss varbūt nebūs tik slikti, jo Melkumjans "Torpedo-BelAZ" ir pametis, un arī "Shakhtyor" ir ieklausījies kritikā un ir parakstījis ilgtermiņa līgumus tieši ar baltkrievu futbolistiem, turklāt Soļigorskas šī brīža trenerim Vernidubam apsolīts, ka visi transfēri tiks saskaņoti ar komandas treneriem. Vernidubam atliek sastrādāties ar sporta direktoru Rehviašvili.

Izmantotie resursi:
https://www.pressball.by/pbonline/f...

  -1 [+] [-]

, 2020-01-29 00:06, pirms 2 mēnešiem
Un ir taču joprojām cilvēki, kas Latvijas futbolu mēģina uztvert nopietni, kā sporta veidu...

     [+] [-]

, 2020-01-29 00:24, pirms 2 mēnešiem
Jocīgs, nedaudz interesants, pretrunām pilns raksts.

Pirmkārt, lielāko daļu no pieminētajiem nesauktu par "Latvijas futbola cilvēkiem". Tāds pats sakars LV kā BLR - kārtējā pietura mēğinot nopelnīt, LV klubi no viņiem ne mazāk cietuši kā BLR klubi.

Otrkārt, Šahtjor jau gadiem ilgi stsbili labākais BLR klubs aiz granda BATE. slikti?

Treškārt, spēlētāju mainība - visā Eiropā sen ierasta lieta, ka ļoti mainās sastāvi, man arī nepatīk - neviens neslēpj, ka tas ağentiem izdevīgi pelnot savu %.
un kurš klubs A-Eiropā ir "atvērts"?

Raksts izskatās drīzāk kā vietējo apbižoto BLR ağentu pasūtījums bēdās par zaudēto pīrāga daļu..

4) Kultajevs - šis gan tāds noslēpumains tēls .. vai gadījumā nebija klāt arī pie Daugavpils ziedu laikos?
bet ja tiešām tagad rosās Tukumā - atļaušos prognozēt - Tukums strauji tuvojas savām beigām, a`la Gulbene uc..

  +6 [+] [-]

, 2020-01-29 01:49, pirms 2 mēnešiem
Jā,tālajā 2009.gadā Kultajevs ar viena cilvēka palīdzību tā sagrozīja FKV prezidentam nelaiķim Bespalovam galvu,ka tas pat noņēma Grigorčuku no amata.Komanda jau bija garantējusi vietu Eiropas līgas grupu turnīrā un arī lielu naudu.Žēl,jo domājams ka ja būtu palicis Grigorčuks Ventspils varbūt būtu spēlējusi čempion līgā.Kultajevs atveda vilcienu ar zemas kvalitātes spēlētājiem un spēlētājiem kas bija jau daudziem aizmirsušies kā Gaurač-aģents Trabuki(intresanti vai ne)Vārtsargs Česnauskis tolaik FKV pēc baumām saņēma ap 7000 eur un lai te nestāsta Hohlovs ka nav saistība ar Kultajevu un Trabuki viņam.Ne jau uz Shakhtyor tā pat vien paņēma viņu.

  +1 [+] [-]

, 2020-01-29 04:14, pirms 2 mēnešiem
Ļebedevam ,darbība Skonto (2015.g.) beidzās ar to, ka ar Pertija, un ar tā laika prezidentu budžetu izsaimniekoja (ap..600 000 eur). Protams, tad bija gaudas par to, ka klubā nav naudas. Turpinājums tāds, ka komanda noslīdēja 1.līgā.

  +4 [+] [-]

, 2020-01-29 07:04, pirms 2 mēnešiem
Secinājumus, lūdzu,kāpēc mūsu klubiem vajadzīgs jauns limits legionāriem. Kāpēc un kādus trenerus šurp aicina. Kāds ir mērķis. Savu futbolu atdodam blēžu netīrajās rokās.

  +6 [+] [-]

, 2020-01-29 08:00, pirms 2 mēnešiem
Man arī Latvijas futbols asociējas ar 9 pusdzīvām komandām kam apkārt visādi blēži kruķī ģēlas.

     [+] [-]

, 2020-01-29 09:16, pirms 2 mēnešiem
janis_vaivods_5482736 rakstīja: Man arī Latvijas futbols asociējas ar 9 pusdzīvām komandām kam apkārt visādi blēži kruķī ģēlas.
Man ar to asociējas gandrīz visas LV sporta līgas, tikai komandu skaits katrā savs

  +2 [+] [-]

, 2020-01-29 10:06, pirms 2 mēnešiem
Izsaku līdzjūtību Tukumam 2000.....

     [+] [-]

, 2020-01-29 10:17, pirms 2 mēnešiem
Būtu intresanti redzēt šodienas pārbaudes spēli Ventspils vs Tukums...kas tur ar tiem pārbaudāmiem nr1,nr2 ,utt būs....

     [+] [-]

, 2020-01-29 10:24, pirms 2 mēnešiem
janis_vaivods_5482736 rakstīja: Man arī Latvijas futbols asociējas ar 9 pusdzīvām komandām kam apkārt visādi blēži kruķī ģēlas.
Futbols tiešām izceļās starp pārējām sporta federācijām.

  +3 [+] [-]

, 2020-01-29 11:42, pirms 2 mēnešiem
Ventspilī Kultajevs,ja nemaldos,uzpeldēja tad ,kad komanda sāka parādīt labus rezultātus.2009.gadā noteikti,varbūt pat nedaudz ātrāk.Tagad ,jau uzmet tīklu komandai,kura tikko iekļuvusi virslīgā?No sākuma nodomāju,ka Zubs varētu būt labs kandidāts galvenā trenera amatam Tukumā,bet biju palaidis garām šo variantu.Tieši vai netieši,bet šā trenera gaitas pēdējos gados ir saistītas ar šo futbola darboņu apkalpes sfērām Latvijā,Baltkrievijā un Kazahijā.Žēl to klubu īpašnieku,kuri ielaižās darījumos ar šiem cilvēkiem,jo viņus neinteresē stabils klubs,bet gan iespēja ar šo klubu palīdzību pelnīt naudu.Kaut gan var jau arī saprast,nav mūsu futbolā stabili ,bagāti un neatkarīgi īpašnieki un ar viniem saistītie sponsori.Arī LFF vajadzētu nedaudz rūpīgāk vērot,kas notiek virslīgā,nevis pieņemt absurdus leģionāru limitus,kas izdevīgi tikai un vienīgi klubu saimniekiem,nevis Latvijas futbolam.

  -3 [+] [-]

, 2020-01-29 13:59, pirms 2 mēnešiem
Ar biedru balsu vairākumu ir pieņemts 8+3 modelis. PUNKTS!
Līdz ar to, Virslīga kļūst par biznesu. Katrs klubs vēlās nopelnīt (ar romantiku un liriku nopelnīt nevar), un ir stulbi pārmest klubu īpašniekiem velmi dzīvot labāk

     [+] [-]

, 2020-01-29 14:16, pirms 2 mēnešiem
coman rakstīja: Ar biedru balsu vairākumu ir pieņemts 8+3 modelis. PUNKTS!
Līdz ar to, Virslīga kļūst par biznesu. Katrs klubs vēlās nopelnīt (ar romantiku un liriku nopelnīt nevar), un ir stulbi pārmest klubu īpašniekiem velmi dzīvot labāk
Esmu par dumu, lai saprastu, kā LV futbolā klubu īpašnieki var nopelnīt? Skatītāju nav, reklāmas ieņēmumu arī nekādu. Sponsoru piesaiste ir OK, bet kāds tam sakars ar zemas kvalitātes ārzemniekiem? Un kā var nopelnīt, mētājot tos zemas kvalitātes ārzemniekus šurpu-turpu? Tak nepirks viņus neviens no bagātajiem klubiem!

OK, vienīgais 8+3 pamatojums - iekļūt Eirokausos. Tak arī to ar zemas kvalitātes ārzemniekiem neizdarīsi.

Nu nesaprotu ...

  +1 [+] [-]

, 2020-01-29 14:17, pirms 2 mēnešiem
JoKaLeMeNe rakstīja: Esmu par dumu, lai saprastu, kā LV futbolā klubu īpašnieki var nopelnīt? Skatītāju nav, reklāmas ieņēmumu arī nekādu. Sponsoru piesaiste ir OK, bet kāds tam sakars ar zemas kvalitātes ārzemniekiem? Un kā var nopelnīt, mētājot tos zemas kvalitātes ārzemniekus šurpu-turpu? Tak nepirks viņus neviens no bagātajiem klubiem!

OK, vienīgais 8+3 pamatojums - iekļūt Eirokausos. Tak arī to ar zemas kvalitātes ārzemniekiem neizdarīsi.

Nu nesaprotu ...
Nu, pārvarot kkādas 3 kārtas, jau laba naudiņa ieripo...Tas ir labs stimuls.

     [+] [-]

, 2020-01-29 15:15, pirms 2 mēnešiem
JoKaLeMeNe rakstīja: Esmu par dumu, lai saprastu, kā LV futbolā klubu īpašnieki var nopelnīt? Skatītāju nav, reklāmas ieņēmumu arī nekādu. Sponsoru piesaiste ir OK, bet kāds tam sakars ar zemas kvalitātes ārzemniekiem? Un kā var nopelnīt, mētājot tos zemas kvalitātes ārzemniekus šurpu-turpu? Tak nepirks viņus neviens no bagātajiem klubiem!

OK, vienīgais 8+3 pamatojums - iekļūt Eirokausos. Tak arī to ar zemas kvalitātes ārzemniekiem neizdarīsi.

Nu nesaprotu ...
Transferi.

     [+] [-]

, 2020-01-29 15:17, pirms 2 mēnešiem
coman rakstīja: Transferi.
Transfēri ta skaidrs, bet kā var notransfērot sūdus? Īpašnieki ir āmurgalvas, vai kā?

     [+] [-]

, 2020-01-29 15:27, pirms 2 mēnešiem
JoKaLeMeNe rakstīja: Transfēri ta skaidrs, bet kā var notransfērot sūdus? Īpašnieki ir āmurgalvas, vai kā?
Manuprāt, tas ari ir aģentu darbs

  +1 [+] [-]

, 2020-01-29 16:13, pirms 2 mēnešiem
JoKaLeMeNe rakstīja: Transfēri ta skaidrs, bet kā var notransfērot sūdus? Īpašnieki ir āmurgalvas, vai kā?
futbola biznesā iespējams arī pārdodot sūdus var labi nopelnīt

     [+] [-]

, 2020-01-29 22:15, pirms 2 mēnešiem
coman rakstīja: Ar biedru balsu vairākumu ir pieņemts 8+3 modelis. PUNKTS!
Līdz ar to, Virslīga kļūst par biznesu. Katrs klubs vēlās nopelnīt (ar romantiku un liriku nopelnīt nevar), un ir stulbi pārmest klubu īpašniekiem velmi dzīvot labāk
klau, pelna klubu īpašnieki vai aģenti?

LV no transfēriem aģentiem garantēta peļņa %, bet īpašniekiem nu ļoooti reti .. cerības tikai uz eirokausu naudu

  +1 [+] [-]

, 2020-01-30 01:07, pirms 2 mēnešiem
alguns rakstīja: Ventspilī Kultajevs,ja nemaldos,uzpeldēja tad ,kad komanda sāka parādīt labus rezultātus.2009.gadā noteikti,varbūt pat nedaudz ātrāk.Tagad ,jau uzmet tīklu komandai,kura tikko iekļuvusi virslīgā?No sākuma nodomāju,ka Zubs varētu būt labs kandidāts galvenā trenera amatam Tukumā,bet biju palaidis garām šo variantu.Tieši vai netieši,bet šā trenera gaitas pēdējos gados ir saistītas ar šo futbola darboņu apkalpes sfērām Latvijā,Baltkrievijā un Kazahijā.Žēl to klubu īpašnieku,kuri ielaižās darījumos ar šiem cilvēkiem,jo viņus neinteresē stabils klubs,bet gan iespēja ar šo klubu palīdzību pelnīt naudu.Kaut gan var jau arī saprast,nav mūsu futbolā stabili ,bagāti un neatkarīgi īpašnieki un ar viniem saistītie sponsori.Arī LFF vajadzētu nedaudz rūpīgāk vērot,kas notiek virslīgā,nevis pieņemt absurdus leģionāru limitus,kas izdevīgi tikai un vienīgi klubu saimniekiem,nevis Latvijas futbolam.
Arī es jau paguvu palielīt Zuba piesaisti tālākiem futbola draugiem. Manas un Tavas zināšanas izrādās tāds pats blefs kā inteliģence par meža atjaunošanas un ciršanas principiem runā.

Tukums velk uz Gulbene 2.
Vajadzēja jau iedomāties aiz ko Tukums tik stabili iet uz augšu.

     [+] [-]

, 2020-01-30 01:08, pirms 2 mēnešiem
Daniel rakstīja: klau, pelna klubu īpašnieki vai aģenti?

LV no transfēriem aģentiem garantēta peļņa %, bet īpašniekiem nu ļoooti reti .. cerības tikai uz eirokausu naudu
Jautājums vietā.
Aģenti valda tagad pār LV fb

     [+] [-]

, 2020-01-30 01:09, pirms 2 mēnešiem
Sporta veidā, kur 200x5 līgas pa visu pasauli, visi scenāriji strādā.

     [+] [-]

, 2020-01-30 07:55, pirms 2 mēnešiem
JoKaLeMeNe rakstīja: Esmu par dumu, lai saprastu, kā LV futbolā klubu īpašnieki var nopelnīt? Skatītāju nav, reklāmas ieņēmumu arī nekādu. Sponsoru piesaiste ir OK, bet kāds tam sakars ar zemas kvalitātes ārzemniekiem? Un kā var nopelnīt, mētājot tos zemas kvalitātes ārzemniekus šurpu-turpu? Tak nepirks viņus neviens no bagātajiem klubiem!

OK, vienīgais 8+3 pamatojums - iekļūt Eirokausos. Tak arī to ar zemas kvalitātes ārzemniekiem neizdarīsi.

Nu nesaprotu ...
Vis ir vienkārši,Latvijā uzturēt klubu izmaksā kapeikas, salīdzinot ar citām valstīm (Norvēģijas 1.līgas budžets ir 5 milj ,mums virs 1 milj jau skaitās superklubs).Savācot normālu sastāvu šo naudu var atsist eirokausos (Spartaks 2 sezonas atpakaļ nopelnīja 1,2 milj) . Paņemot vagonu ar tumšiem čaļiem ,trenē viņus un pārdod,atdod īrē un pelni . Kā Ventspils ,vienu nopārdod miljons kabatā utt.
To ir sapratuši Šiškanovi,Trabuki un tamlīdzīgi čaļi,ar nelielām zināšanām menedžmentā un nelielu starta kapitālu var pelnīt labu piķi .
Futbolā apgrozās anomālas (klubu budžeti ir lielāki par mūsu lielpilsētas budžetu) naudas (infrastruktūras,apmācības,attīstības utt projekti),kuru ir vienkārši jāmāk paņemt . Tāpēc ir skumji,ka mēs nespējam neko no šā bagātīgi klātā galda paņemt ,pat cirvji Islandieši saprata kur ir kāposts ,pareizi ieinvestēja un lieta darīta!

     [+] [-]

, 2020-01-30 13:56, pirms 2 mēnešiem
>>>sasperjods
Vai tu salīdzinot Tukumu ar Gulbeni kaut ko nejauc? Šajā rakstā iet runa par aģentu iejaukšanos kluba un treneru darbā.Gulbene spēlēja citu spēli,par ko arī tika diskvalificēta.Gulbenes sastāvā 2015.gadā nebija neviens leģionārs,izņemot krievu Ivanu Latiševu,kurš tā arī laukumā neparādījās.Tātad arī šiem aģentiem nebija tajā klubā ko darīt.Kaut kā tā.Ventspils pārbaudes spēlē ar Tukumu dažus personāžus,kuri pieminēti šajā rakstā,tribīnēs gan redzēju.

     [+] [-]

, 2020-01-30 18:26, pirms 2 mēnešiem
Pag, sanāk šogad jāliek uz Tukuma handikapiem ?