Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase:0

Latvijas futbols atgriežas ar pārbaudes maču Igaunijā: "Riga" un "Spartaks" spēlē neizšķirti

Latvijas futbols atgriežas ar pārbaudes maču Igaunijā:
Mirklis pirms spēles Pērnavā. Foto: Zigismunds Zālmanis, Riga FC

Latvijas futbola Virslīgas klubi „Riga” un Jūrmalas „Spartaks” šodien Igaunijas pilsētā Pērnavā aizvadīja pārbaudes spēli, cīnoties neizšķirti 1:1.

Futbola Virslīgas sezonas sākums bija paredzēts marta vidū, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ sezonas sākums tika atlikts tieši laikā, kad Virslīgas klubi savu pirmssezonas sagatavošanās posmu jau bija noslēgušas. Kopš tā laika Latvijas futbola klubi oficiālus mačus aizvadījuši nebija, tiesa, marta beigās tika ziņots par „Ventspils” izspēlētu pārbaudes maču starp pirmo komandu un dublieriem.

Latvijas teritorijā šobrīd pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ vēl nav atļauta ne tikai spēļu aizvadīšanu, bet arī treniņi bez obligātās 2m savstarpējās distances būs atļauti tikai no pirmā jūnija. Provizoriski tiek cerēts uz Virslīgas sākšanos jūnija vidū, taču Latvijas klubu pirmā oficiālā pārbaudes spēle šodien aizvadīta Igaunijā.

„Riga” un Jūrmalas „Spartaks” izspēlēja savstarpēju maču Pērnavā. Komandu sastāvi netiks publicēti, un mačs noslēdzās bez uzvarētāja. „Riga” bija vadībā mača lielāko daļu, pateicoties sava jaunā leģionāra Jakuba Horas realizētajam 11 metru soda sitienam 35. minūtē. Tas tika piešķirts par pārkāpumu pret "Riga" uzbrucēju Romānu Debelko, kurš pirms tam 17. minūtē bija raidījis bumbu vārtos, taču vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

„Spartaks” izlīdzinājumu panāca 84. minūtē, kad vārtus guva Jūrmalas klubs leģionārs Ariagners Smits, izmantojot "Riga" brazīlieša Steniu kļūdu, kas Smitam deva izgājienu vienam pret vārtsargu. Nikaragvas uzbrucējs Smits „Spartakā” atgriezies pēc vienas sezonas, ko pavadīja Uzbekistānā.

Šīs pārbaudes mača norise tika saskaņota gan ar Latvijas, gan ar Igaunijas futbola federācijām. Maču tiesāja Latvijas tiesnešu brigāde ar Aleksandru Anufrijevu galvenā tiesneša pozīcijā. Kā vakar ziņoja LETA, nākamajā nedēļā pārbaudes mačs Pērnavā plānots arī citai Rīgas futbola komandai RFS.

No 1. jūnija Virslīgas klubi drīkstēs uzsākt pilnvērtīgu treniņprocesu, bet Virslīgas sezonas sākums, ja tiks saņemta valdības atļauja, varētu būt 15. jūnijā. Igaunijas augstākā līga atsākās pirms trim dienām, bet parīt ar vienu spēli atsāksies otrā stiprākā līga. Nākamnedēļ 30. un 31. maijā Pērnavā paredzētas otrās stiprākās līgas spēles.

Izmantotie resursi:
https://rigafc.lv/futbols-atgriezas...

     [+] [-]

, 2020-05-23 18:10, pirms mēneša

  +1 [+] [-]

, 2020-05-23 19:11, pirms mēneša
LFF izsludinājusi balvu pirmajam Latvijas futbolistam aoto:Jaguar F - Pace !

     [+] [-]

, 2020-05-24 10:40, pirms mēneša
Igaunijas tiesneši nepiekrita tiesāt?