Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase:0

No Virslīgas klubiem dīkstāves pabalstus saņēmuši "Spartaks" un "Ventspils"

No Virslīgas klubiem dīkstāves pabalstus saņēmuši
Adlans Šišhanovs (pa labi) uz "Ventspils" rezervistu soliņa. Foto: Raitis Supe

Vairāki Latvijas futbola klubi iesnieguši pieteikumus dīkstāves pabalstu saņemšanai, taču pozitīvu atbildi saņēmuši tikai, portālam Sportacentrs.com atklāja Latvijas futbola Virslīgas izpilddirektors Ainārs Dakša.

„Nedomāju, ka tas ir kāds noslēpums,” uz mūsu portāla jautājumu par klubu pieteikumiem dīkstāves pabalstam izteicās Ainārs Dakša. „Dīkstāves pabalstus saņēma Jūrmalas „Spartaks” un „Ventspils”, kamēr pieteikumi tika noraidīti „Jelgavai”, turklāt pat divreiz, „Mettai”, „Daugavpilij” un RFS.”

Par pārējo četru Virslīgas klubu situāciju sakarā ar dīkstāves pabalstiem Dakša nezināja teikt, norādot, ka viņam nav pašas jaunākās informācijas, taču viņš pieļāva iespēju, ka atraidīto klubu piemēri likuši atteikties no šāda pieteikuma veikšanas. Dīkstāves pabalsti attiecas gan uz kluba struktūras darbiniekiem, gan futbolistiem, norādīja Dakša: „Ja ir darba līgums, tad arī uz to attiecas, un futbolistiem šie līgumi principā ir līdzīgi kā citiem darbiniekiem.”

Jāņem vērā, ka dīkstāves pabalsti attieksies tikai uz oficiāli noslēgtajiem darba līgumiem. Jāatzīmē, ka pirms nieka mēneša bijušais „Ventspils” futbolists Jevgeņijs Kazačoks publiski norādīja, ka „"Ventspilī" ir iekārtots tā, ka daļa atalgojuma tiek veikta oficiāli uz maksājumu kartes, bet pārējais uz rokas.”

Dīkstāves pabalstu piešķiršanas sistēmas sakarā Virslīgas izpilddirektors izteica pārmetumus, ka tajā netiek ņemta vērā Latvijas sporta specifika, proti, Virslīgas klubu darbību par tīri biznesu nevar uzskatīt. „Latvijas sporta dzīves zinātāji saprot, ka sports Latvijā nav bizness, un to nevar vērtēt pēc tādiem pašiem kritērijiem kā restorānu, frizētavu vai citu uzņēmumu, kam krīzes iespaidā ir radies saimniecisko ieņēmumu kritums. Bet sportā strādā tādi paši cilvēki kā visās citās nozarēs, veic tādus pašus nodokļu maksājumus tādu pašu juridisko līgumu ietvaros, vienkārši sports sevišķi pēc pēdējās nodokļu reformas aizvien vairāk balstās altruismā (ziedojumi, dotācijas, biedra naudas), un tas nav saimniecisks ieņēmumus VID izpratnē. Arī šiem ieņēmumiem tāpat kā saimnieciskiem ir pamats kristies krīzes ietekmē, bet diemžēl šis fakts, neskatoties uz neskaitāmam vēstulēm, klubu apelācijām VIDā, tiek ignorēts," savā "Facebook" profilā raksta Dakša.

„Vienkāršos vārdos paskaidrojot, liela nozīme bijusi kluba statusam – vai tas ir SIA vai biedrība. Attiecīgi arī atšķiras tas, kā tiek noformēti ieņēmumi, un biedrībām šo saimniecisko ieņēmumu nav tik daudz, pārsvarā finanses tiek iegūtas no ziedojumiem, biedru naudām un tamlīdzīgi,” mūsu portālam paskaidroja Dakša.

VID izplatītā informācija liecina, ka koronavīrusa pandēmijas laikā uzņēmumi var iegūt dīkstāves pabalstu: „Dīkstāves pabalsts 75% apmērā pienākas jebkuram dīkstāvē esošam darbiniekam, ja darba devējs un darbinieks atbilst noteikumos noteiktajiem kritērijiem. (..) Lai noteiktu, vai darba devējs ir tiesīgs pieteikties dīkstāves pabalstam, ir jāsalīdzina visi attiecīgā perioda ieņēmumi no saimnieciskās darbības, neizdalot atsevišķas nozares.Turklāt jāņem vērā, ka samazinājumam vismaz 30% apmērā jābūt martā visa mēneša ietvaros, nevis tikai no ārkārtas situācijas izsludināšanas.”

  +1 [+] [-]

, 2020-04-21 17:37, pirms 3 mēnešiem
Savadi, uz doto bridi tiesi aizdomigakie klubi (del ipasniekiem) sanema pabalstu parejiem attteica. Ta pabalstu lieta nav tira, ari azartspelu kantoru darbinieki dabujisi pabalstu.

     [+] [-]

, 2020-04-21 17:54, pirms 3 mēnešiem
Zombijs rakstīja: Savadi, uz doto bridi tiesi aizdomigakie klubi (del ipasniekiem) sanema pabalstu parejiem attteica. Ta pabalstu lieta nav tira, ari azartspelu kantoru darbinieki dabujisi pabalstu.
VID nešķiro darbības veidu, bet skatās, vai par darbiniekiem ir nomaksāti visi nodokļi.

     [+] [-]

, 2020-04-21 18:35, pirms 3 mēnešiem
Ventspils kluba buss uzlikts uz maršutnieka..novāc kapiķu ražu no penšiem par biļetem

  +1 [+] [-]

, 2020-04-21 18:36, pirms 3 mēnešiem
Aha, ventspils ar savām aplokšņu algām ir pelnījuši valsts atbalstu

  +1 [+] [-]

, 2020-04-21 18:37, pirms 3 mēnešiem
Zombijs rakstīja: tiesi aizdomigakie klubi (del ipasniekiem) sanema pabalstu
Uzņēmumu datu bāzē informācija ir norādīta.

  +2 [+] [-]

, 2020-04-21 18:41, pirms 3 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Aha, ventspils ar savām aplokšņu algām ir pelnījuši valsts atbalstu
Acīmredzot, ka FKV vismaz par minimālām algām maksā nodokļus.
Protams, pabalsti ir adekvāti samaksātiem nodokļiem.

     [+] [-]

, 2020-04-21 18:56, pirms 3 mēnešiem
Labais ; Tad kur atšķirība, starp mūziķi vai aktieri (kur kaut kādai daļai nepienākas) , un futbola laukuma staiguļiem ? Visi ir "entertaineri" , izklaides industrija

  +1 [+] [-]

, 2020-04-21 19:45, pirms 3 mēnešiem
norins rakstīja: Ventspils kluba buss uzlikts uz maršutnieka..novāc kapiķu ražu no penšiem par biļetem
Tu tak esi pamuļķis..ja nezini tad nekomentē...klubam nav savs buss,tas ir ,,ventspils reiss,,buss ,kas ir sadarbības partneris klubam un dot to lietošanā kad klubam ir vajadzība.

     [+] [-]

, 2020-04-21 19:54, pirms 3 mēnešiem
Bronsons rakstīja: Tu tak esi pamuļķis..ja nezini tad nekomentē...klubam nav savs buss,tas ir ,,ventspils reiss,,buss ,kas ir sadarbības partneris klubam un dot to lietošanā kad klubam ir vajadzība.
Tu dalbajop esi tā autobusa šoferis?

  -3 [+] [-]

, 2020-04-21 20:49, pirms 3 mēnešiem
norins rakstīja: Tu dalbajop esi tā autobusa šoferis?
Un tu pajoliņ esi viens no tiem penšiem ar kapiķiem kabatā🤣

  -2 [+] [-]

, 2020-04-21 21:03, pirms 3 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Acīmredzot, ka FKV vismaz par minimālām algām maksā nodokļus.
Protams, pabalsti ir adekvāti samaksātiem nodokļiem.
Vai negodīgam darba devējam vispār būtu jāpalīdz?

     [+] [-]

, 2020-04-21 21:06, pirms 3 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Vai negodīgam darba devējam vispār būtu jāpalīdz?
Izskatās, konkrēti FKV un SPA ir mazākie ļaunumi, to gan arī es nebūtu domājis..

  -1 [+] [-]

, 2020-04-21 21:08, pirms 3 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Acīmredzot, ka FKV vismaz par minimālām algām maksā nodokļus.
Protams, pabalsti ir adekvāti samaksātiem nodokļiem.
Es tikai nesaprotu vienu, ja pieņemsim kāds lielais uzņēmums - Lattelekoms vai Banka Citadele, maksātu algas aploksnē, un tas atklātos, kāds būtu skandāls...
Bet uz sporta klubiem visi piever acis, lai gan sportisti beigu beigās ir tādi paši darbinieki kā baņķieri vai it-spečuki...

  +2 [+] [-]

, 2020-04-21 21:48, pirms 3 mēnešiem
Klavulapa-1 rakstīja: Izskatās, konkrēti FKV un SPA ir mazākie ļaunumi, to gan arī es nebūtu domājis..
Tad jau laikam, ja reiz VID šiem neatteica.

     [+] [-]

, 2020-04-21 21:57, pirms 3 mēnešiem
Klavulapa-1 rakstīja: Es tikai nesaprotu vienu, ja pieņemsim kāds lielais uzņēmums - Lattelekoms vai Banka Citadele, maksātu algas aploksnē, un tas atklātos, kāds būtu skandāls...
Bet uz sporta klubiem visi piever acis, lai gan sportisti beigu beigās ir tādi paši darbinieki kā baņķieri vai it-spečuki...
Pat iedomāties nevaru, ka kāda nopietna banka sāktu maksāt algas aploksnē. Nezinu kam tādā gadījumā jānotiek.
Ja nekļūdos, tad TET kaut kādas daļas joprojām pieder valstij, takā šeit par aplokšņu algām nevar būt ne mazākās runas.

  -2 [+] [-]

, 2020-04-21 22:01, pirms 3 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Pat iedomāties nevaru, ka kāda nopietna banka sāktu maksāt algas aploksnē. Nezinu kam tādā gadījumā jānotiek.
Ja nekļūdos, tad TET kaut kādas daļas joprojām pieder valstij, takā šeit par aplokšņu algām nevar būt ne mazākās runas.
Te vairāk gan brīnījos par to, kā uz sporta klubu algu maksāšanas politiku gan VID:s, gan mēdiji pievēruši acis...

  +2 [+] [-]

, 2020-04-21 22:57, pirms 3 mēnešiem
Klavulapa-1 rakstīja: Te vairāk gan brīnījos par to, kā uz sporta klubu algu maksāšanas politiku gan VID:s, gan mēdiji pievēruši acis...
Laikam jau VID tā nemaz acis nav pievērsuši, bet klubos jau arī nestrādā galīgie lohi, un viņi zin, kā šādas lietas sashēmot tā, ka VID nav kur piesieties.

     [+] [-]

, 2020-04-22 20:24, pirms 3 mēnešiem
''Labi ''apmaksātie Latvijas futbolisti - 174